Jump to content

ntldr eksik

tsunami151

Recommended Posts

acronis ile imajını recovery yaprıktan sonra bu hatayı verdi...yardımcı olabilirmisiniz...

NTLDR eksik / yeniden baslat

arkadaşım ntrld hatası sistemle ilgili bir sorundur. Başka sistem kurulu makinadan sistem dosyalarını görünür hale getirerek o dosyaları kopyalayıp yapıştırdığında sorun ortadan kalkar.sistemin kurulu olduğu yerdedir.Yerel disk C gibi klasör dışındadır

acronis ile imajını recovery yaprıktan sonra bu hatayı verdi...yardımcı olabilirmisiniz...

NTLDR eksik / yeniden baslat

Dediğim adımları aynen uygularsan sorun çözülür.

Önce, XP cd'si ile bilgisayarı açıp Kurtarma Konsoluna geçiyorsun ve şu komutları sırasıyla uyguluyorsun :

Edit :

Kurtarma konsolunu daha önce hiç kullanmadıysan karışık gelebilir.

İlk önce sana hangi işletim sistemi üzerinde işlem yapacağını sorar. Bir tane windows varsa rakamla 1 yazıp enter yapacaksın.

Daha sonra Administrator şifreni soracak şifre yoksa hiçbir şey yazmadan enter deyip geçiyorsun.

FIXMBR C:

FIXBOOT C:

COPY E:\I386\NTLDR C:\

COPY E:\I386\NTDETECT.COM C:\

BOOTCFG /rebuild

Son olarak pc'yi harddiskten açılacak şekilde yeniden başlatıyorsun.

Önemli not:

Benim kırmızı E: harfi ile gösterdiğim cd sürücünün harfini temsil ediyor. Senin pc'deki cd sürücü harfi ne ise onu yazacaksın.

.

• 1 ay sonra...

Ben de bu hatayla daha önce karşılaşmıştım ve bu yolları kullanarak düzeltmiştim. Ama şimdi daha ilginç bi durum oldu. Bilgisayarımda 2*80Gb harddisk var. Sistemin kurulu olduğu hdd sata diğeri ide. ide olan hdd'de sadece müzik, program gibi dosyalarımı arşivliyorum. Sistemin kurulu olduğu diski tek başına taktığımda bi sorun yok. 2.diski takınca ntldr eksik diyo. 2.diskte işletim sistemi yüklü değil. Ne alaka çözemedim... Yukarda söylediğiniz gibi i386/ntldr'yi kopyalasam nereye kopyalıcam. 2.diskte işletim sistemi yok! Nedn sistem olan diski tek takınca çalışıyo da sistem olmayan diski takınca bu hatayı veriyo anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim...

ntldr dosyasını C diskinin açine kopyalayacaksınız.Büyük bir ihtimalle 2.hardiskinizde eski işletim sisteminizden kalan parçalar var.

Veya asıl sistemin kurulu olduğu hardiskin C bölümünde yeralan boot ini dosyasında sanki 2 işletim sistemi varmış gibi eklenmiş bilgiler olabilir.Şimdi size Tek bir işletim sisteminin kurulu olduğu boot ini dosyası gönderiyorum.Bunu rardan çıkarın ve sisteminizi cd den çalışan bir xp ile açın ve bu dosyayı C diskinin içine kopyalayınız.Eğer bu da olmaz ise 2.yedek hardiskinizi hardisk kutusuna koyun.Sisteminizi açın ve harici hardisk kutusunu takın ve gizli klasörleri göster ve korunan işletim sistemi klasörlerini gizle seçeneğinin

yanındaki işareti kaldır.ve harici diskine gidip orada boot ini veya benzeri bir şey var mı kontrol et.Varsa siliver.Eğer mümkünse içindeki verilerinizi asıl diske kopyalayıp ardından biçimlendirin.sonra tekrar verilerinixzi kopyalayınız.Kolay gelsin.Saygılarımla

Boot ini dosyası indirme adresi(1kb):

Please register to see this content.

herkes bişey yazmış ama çoğu fasa fiso noktayı koyuyum ntldr eksikse yeniden kurcan sistemi bidaha aynı sorunu yapaşamak istemiyosan backup restore dan system state yedegi alırsan böyle durumlarda geri döndürürsün makinayı... başka pc nin dosyası ntldr si çalışmaz configrasyonları aynı olsa bile denedim daha önce...

herkes bişey yazmış ama çoğu fasa fiso noktayı koyuyum ntldr eksikse yeniden kurcan sistemi bidaha aynı sorunu yapaşamak istemiyosan backup restore dan system state yedegi alırsan böyle durumlarda geri döndürürsün makinayı... başka pc nin dosyası ntldr si çalışmaz configrasyonları aynı olsa bile denedim daha önce...

sen herkesin yazdığına fasa fiso diyorsan sen bişi bilmiyorsun demektir arkadaşların bahsettiği yöntem doru NTLDR c:\ ye kopyalanırsa ntldr eksik diyen sistem kopyalamadan sonra sorunsuz çalışır ben bir çok kez bu olayla karşılaştım en kesin ve en basit yolu bu

YAGMURADAM sana çok teşekür ediyorum. Dediğin gibi bilgisayarı cd'den başlatıp gönderdiğin boot dosyasını C'ye kopyaladım ve sorun çözüldü.

Yardımlarınız için çok saolun.

Herkese kolay gelsin...

Fasa fiso diyen arkadaşım;

Burdaki insanların bilgi ve tecrübelerine saygısızlık edip ortaya bilip bilmeden atlama!!!

arkadaşlar çok haklı bazı kullanıcıların çok önemli verileri oluyor ve bu kullanıcılar bu gibi arkadaşların (fasa fiso diye bilen) böyle tavsiyelerine uyup verilerini kaybedebiliyor arkadaşlar bu gibi arkadaşlara uymayalım

bu sistem dosyalarından biri bilgisayarın açılması için zorunludur.silinirse açılmaz.

Ayrıca sürücülerin adını değiştirdiysen de bu hatayı verir çünkü o dosyaların olduğu sürücüyü arayacaktır.adı değiştiği için NTDLR eksik diyecektir.

Çözüm olarak yukarıda birkaç yöntem var

ancak bir yöntem de ben söyleyeyim.

Formata Hardiski söküp başkabilgisayara takmaya gerek yok Kasayı açıp kapamak meşakkatli .

Önce bu eksik dosyayı ister internetten isterseniz bir başka bilgisayarın c sürücüsünden CD ye kopyalayın. sonra Formumuzdan indireceğiniz TNC XP Cd sini takın gelen arayüzden 2.seçeneği seçiyoruz dosya yöneticileri seçeneğinden mini 98 başlatıyoruz.

win98 olarak bilgisayarımız açılınca diğer CD yi takıp ilgili dosyaları C sürücüsüne kopyalayın.Son olarak CD sürücünüzden CD leri çıkarın bilgisayarı yeniden başlatın.

Problem çözülmüştür.Geçmiş olsun.

• 2 hafta sonra ...

Ntldr Eksik Yazısı Windows'un Çöktügü Icin Yada Yeni Format Attiginda Harddiskinde Sistem Bulunmadiginda Bu Hatayi Verir. Harddiskinde Önemli Bilgilerin Var Ise Kurtarmayı Dene Sonra Yeniden Format At Windowsunu Yükle Sorun Kalkar.

• 2 ay sonra...

proxy nin dedigi dogru olabilir denemedim ama ntldr yok başka pc den kopyala yapışdır felan bu yolların hiç biri çalışmıyor denemediğiniz olaya zıplayıp fikir yürütmeyin denediniz yaptığınız işin arkadasında durun boşa yazıp çizmeyin laf olsun diye.... ayrıca ntldr eksik diye verilere bişey olmaz bir sürü yolla geri kurtulur...

• 1 yıl yıl...

Kardeş bu rar dosyasının içindekileri direkt olarak c: partitionuna kopyala sorunun hallolur kardeşim

Boyut: 142 KB

http://www.4shared.com/file/132748287/a286d7cb/Windows_XP_Eksik_Dosya_Hatas_Giderme.html[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...