Jump to content

vista format yardım

saint

Recommended Posts

vista format yardım

ARKADAŞLAR MERHABA

DÜN SİTEDEN BULDUĞUM BİR KAYNAKLA EASYBCD ÜZERİNDEN VİSTA YA FORMAT ATMAYA ÇALIŞTIM. EASYBCD ÜZERİNDE BELİRTİLEN BÜTÜN ADIMLARI GERÇEKLEŞTİRDİM FAKAT SİSTEMİ YENİDEN KAPATIP AÇTIĞIMDA BANA NTLDR DOSYASININ OLMADIĞINI BELİRTEN BİR HATA VERİYOR. BU HATAYI NASIL GİDEREBİLİRİM.

FORUMDA BAŞLIKLAR ALTINDA GEREKLİ ARAŞTIRMAYI YAPTIM AMA HİÇBİR KAYNAK BULAMADIM.

KONUYLA İLGİLİ BİR ARKADAŞ YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM.

Yaptığın Vista formatı tamamıyla yanlış.Windows vista NTFS dosya sistemiyle çalışır.Bu nedenle formatı da Vistayı yüklemiş olduğun Cd veya DVD ile yapacaksın.Ayrıca Vista içerisinde NTLDR dosyası yoktur.Bu dosya daha önceden yüklenmiş bir windows xp sisteminden kalmıştır.Yapacağın iş bir windows xp cd si ile sistemini formatlayıp kurulum dosyalarını sistemine yüklemek.Kurulum dosyaları içerisinde NTLDR dosyası mevcuttur.Sonra istediğin işletim sistemini bilgisayarına kurabilirsin.

:drinks: format atmaya çalıştığım bilgisayar toshiba laptop malum onlarda recovery cd leri birlikte geliyor ve onunla format atmam mümkün olmuyor tabi

xp sp2 cd si ile format atmaya çalıştığım esnada ise bana sistem harddisk bulunamadı gibi bir uyarı geliyor

vista dvd si olmadan ben bu makinaya acaba nasıl format atabilirim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :yahoo:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...