Jump to content

acer lap top ses sorunu?

cell-cuq

Recommended Posts

selam arkadaslar benim bitane ACER ASPİRE 5720 markalı laptopum war makina guzel ama müzik dinlerken ses ara ara cızırtılı geliyor bazen sürekli yapıyor bunu bi türlü bulamadım neden yapıyor bunu bana yardım ederseniz sevrim pc de VİSTA ULTİMATE YÜKLÜ

selam arkadaslar benim bitane ACER ASPİRE 5720 markalı laptopum war makina guzel ama müzik dinlerken ses ara ara cızırtılı geliyor bazen sürekli yapıyor bunu bi türlü bulamadım neden yapıyor bunu bana yardım ederseniz sevrim pc de VİSTA ULTİMATE YÜKLÜ

eğer sorun ekolayzerde değilse hoparlörlerde bir arıza çıkmış olabilir.bazan hoparlörler patlıyor ve cızırtı yapıyor.

Selam Arkadaşlar,

Aynı sorun aynı marka ve modelde bendede var. Ancak bu cızırtı olayı muzik dinlerken herhangi bir program çalıştırıldığında genellikle oluyor. arkadaşın dediği gibi ekolayzer bir program olduğu için proses esnasında cızırtıya yol açıyor.

Selam Arkadaşlar,

Aynı sorun aynı marka ve modelde bendede var. Ancak bu cızırtı olayı muzik dinlerken herhangi bir program çalıştırıldığında genellikle oluyor. arkadaşın dediği gibi ekolayzer bir program olduğu için proses esnasında cızırtıya yol açıyor.

evet kardes normal bi program açıyım hemen sess bi garip cızırtı cıkartıyor buna bi çare bulmak lazım ben driverinden şupeleniyorum xp kurdum buna gene aynı ama şuan vista war

eğer sorun ekolayzerde değilse hoparlörlerde bir arıza çıkmış olabilir.bazan hoparlörler patlıyor ve cızırtı yapıyor.

hoparlör deil kardes yaa bazen yapıyor bazen yapmıyor yeni makine daha bu

Yada codeclerinizi değiştirin.

codec ne kardess aç biraz

Güzel bi makine fakat benim tavsiyem vistayı sisteminizden kaldırıp XP professional kurun. Bu modelde önemli derecede perfromans farkı alacaksınız.

Eğer vista ile özel işiniz yoksa ki vistayı özel olarak kullanan da yok piyasada da. XP yi tercih edin hem driverlar da sorunsuz çalışıyor.

An acronym for "compression/decompression", a codec is an algorithm or specialized computer program that encodes or reduces the number

Türkçesi öztetle ;

Codec sıkıştırma veya ayrıştırma yapan belirli bir algoritma mantığında ses veya görüntüyü çözen özel bir yazılımdır.

örneğin bir avi uzantılı dosyayı (videoyu) oynatabilmek için codec e ihtiyaç duyulur.

Veya bir mp3, mp4, mpu gibi müzik dosyalarını oynatabilmek için codec olmaz ise oynatamayabilirsin.

müzik ile ilgili denemeleri aşağıdaki programların hepsi ile dener misin?

BSPLAYER PRo

Winamp 5,XX

Windows media player 10 ve 11

Windows media player classic (K lite codec paketinde olur)

Nero ShowTime

Eğer playerların hepsinde cızırtı devam ederse ses kartının driver'ında sorun veya eksiklik olabilir.

Kolay gele.

Güzel bi makine fakat benim tavsiyem vistayı sisteminizden kaldırıp XP professional kurun. Bu modelde önemli derecede perfromans farkı alacaksınız.

Eğer vista ile özel işiniz yoksa ki vistayı özel olarak kullanan da yok piyasada da. XP yi tercih edin hem driverlar da sorunsuz çalışıyor.

[/quot

xp denedim adam gibi calısmıor bu makinada en iyi calısan sistem vista ayrıca benim hoparlörden gelen cızırtı sesleri xpdede yapıyor deişsen bişey yok yani

acer aspire 5720 var bendede.pek memnun değilim.ses sorunu var gerçekten.hoparlör takınca da düzelmiyoo.

aceri övenler şanslı kesim galiba.o kadar para verdik bence çok kaliteli değil.fırsatını bulursam satıcam.toshiba alıcam.

ben teknik servise vericem sanırım ana kartında bi problem war

iyi diyenler şanslarına sevinsin. aceri geri verip toshiba aldım 3 senedir kullanıyorum pc nerdeyse 24 saat açık download upload oyun banamısın demiyo...

acer ferrari para varsa alınır gerisi boş kaç tane arkadasım aldı onlarda hiç memnun değil

Bence memnun olmayanlar ne ile karşılaştırıp neye göre karar verdikleri konusunda şüphelerim var. Ben yıllardır bilgisayar sektöründe olan birisiyim. Bu güne kadarda Türkiye de satılan bilinen tüm markalardan laptop kullandım.

Son iki laptopum da Acer özellikle tercih ediyorum. Bence fiyat performans açışından üstüne yok. Elbette Toshiba nın Tecra sı, Sony Vaio değil. Orta ve alt sınıfta ben Bizim ülkemizde satılan diğer modellere göre fiyat performans açısından tek geçerim. Driver larını çalıştıramayan arkadaşlarda yaptıkları yanlışlar var sorunsuz çalışıyor.

• 1 ay sonra...

hocam ben de acer kullanıyorum. ses dışında her açıdan memnunum. hoparlöre bağladım ama onda da verim alamadım. ne yapalım biraz daha çok kazanırsak daha iisini alırız. bu fiyata bundan iisi şamda kayısı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...