Jump to content

2 slotlu anakarta 2 farklı ram takmak

maresal

Recommended Posts

Arkadaşlar benim anakartımda 333 mhz 512 mb bir ram var ama benim anakartım 400 mhz e kaar ram destekliyor.Yalnız benim bilgisayardaki anakart ın ram slotları ikiside aynı renk.yani renkleri siyah.Acaba 333mhz lik ramle 400mhz lik ram yanyana çalışabilir mi?

Anakartın 2 slotlu ve slotların aynı renk olması birşeyi etkiler mi?

Lütfen çok önemli :whistle:

Arkadaşlar benim anakartımda 333 mhz 512 mb bir ram var ama benim anakartım 400 mhz e kaar ram destekliyor.Yalnız benim bilgisayardaki anakart ın ram slotları ikiside aynı renk.yani renkleri siyah.Acaba 333mhz lik ramle 400mhz lik ram yanyana çalışabilir mi?

Anakartın 2 slotlu ve slotların aynı renk olması birşeyi etkiler mi?

Lütfen çok önemli :whistle:

kardeş 333 lük ramini 1. solota takarsan hiç bir sorun cıkmaz sistem belleği 333 mhz ile çalışır yani 400 lük ram almana gerek yok ama elinde varsa bu şekilde yapmalısın

Ya benim için slotların sayısı önemli değil aynı renk olması acaba dual channel özelliğinden dolayı mı aynı renk diye sordum sadece.Yani aynı renk slotlara farklı frekanslı ram taksak ne gibi çakışma çıkar.Ya da benim istediğim cevap al ya da alma demeniz dostlarım karar aşamasındayım

Ya benim için slotların sayısı önemli değil aynı renk olması acaba dual channel özelliğinden dolayı mı aynı renk diye sordum sadece.Yani aynı renk slotlara farklı frekanslı ram taksak ne gibi çakışma çıkar.Ya da benim istediğim cevap al ya da alma demeniz dostlarım karar aşamasındayım

kardeşim eğer 333 lük ram inide kullancaksan 400 ram 333 olarak çalışacak(tabi 333 mhz olan 1 kanalda olması lazım) yani bu şekilde sorunsuz olarak kullana bilirsin ram in ddr veya dual ddr olması seni endişeye sokmasın yani al sen bu ram'i :whistle:

bilgisayarda her zaman hızlı olan yavaş olana ayak uydurmak zorundadır buna senkronizasyon denir ki bütün pcler bu ilkeye göre çalışır, eğer anakartında dual channel desteği varsa işlemcinin beslendiği iki ayrı Ram kanalı var demektir, ramlerin ikisini de kullanabilirsin birisi 333 Mhz diğeri 400 Mhz olarak çalışır ancak dual channel yoksa bilgisayarın kilitlenebilir...

anakartın destekliyorsa kullanabilirsin tıpkı benim makinede olduğu gibi ama yüksek işlem gerektiren yerlerde makinen çakılabilir bilgin olsun (oyun vb gibi yüksek işlemci gücü ve ram gerektiren programlarda)

Peki Kullanma Klavuzunda neden Aynı renk ram slotlarını Kullanın yazıyor?

eğlenceli olsun diye değil aslında iki ayrı FSB bulunan boardlarda ram ler üzerindeki verilere daha kolay erişim için özellikle 4 tane slot varsa 2 si ayrı 2 si ayrı renk olur böylece aynı frekanslarda çalışan ramleri aynı renk slotlarına takarsın veya iki Ram varsa bunları aynı renk slotlarına takarak performansı artırabilirsin...

333 ve 400 lugu aynı anakarta takabılırsın sonucları bellı ya calısır yada calısmaz ama ılk solottakı ram onemlı ılk o ıslev gordugu ıcın ıkıncı slottakı ramın fazla bır etkısını gormessın bır zaman sonrada ramdan kaynaklanan sorunlar makına kasması zamansız kapanmalar reset mavıekran sorunları ıle karsılasabılırsın anakartın cok onemlı anakartın destegı varsa kolay gelsın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...