Jump to content

Kan Grubun Nedir?

Bilinchard

Kan Grubun Nedir ?  

119 members have voted

1. 1. Kan Grubun Nedir ?

• A Rh+
      43
    • A Rh-
      3
    • B Rh+
      8
    • B Rh-
      5
    • AB Rh+
      6
    • AB Rh-
      1
    • 0 Rh+
      23
    • 0 Rh-
      13
    • Bilmiyorum
      17

Recommended Posts

Aslında çok güzel bir konu Türkiye'de bir çok kimse kan grubunu ihtiyaç olmadıkça öğrenmez/öğrenmek istemez ( İhtiyaç duyulduktan sonra vakit çoktan geçmiş oluyor ya). Allah korusun bir kaza olduğunda kişinin cebinde, cüzdanının içinde kan grubunu gösteren bir kart olsa fena mı olur. Ayrıca kan grubunu bilmek evlilikte kan uyuşmazlığı konusunun öğrenilmesi için önemli. Sanırım şu an evlenmeden önce kan uyuşmazlığı ile de ilgili olan bir rapor veriliyor. Tedavisi mümkün ama bilinmesi lazım.

Aslında çok güzel bir konu Türkiye'de bir çok kimse kan grubunu ihtiyaç olmadıkça öğrenmez/öğrenmek istemez ( İhtiyaç duyulduktan sonra vakit çoktan geçmiş oluyor ya). Allah korusun bir kaza olduğunda kişinin cebinde, cüzdanının içinde kan grubunu gösteren bir kart olsa fena mı olur. Ayrıca kan grubunu bilmek evlilikte kan uyuşmazlığı konusunun öğrenilmesi için önemli. Sanırım şu an evlenmeden önce kan uyuşmazlığı ile de ilgili olan bir rapor veriliyor. Tedavisi mümkün ama bilinmesi lazım.

evet zorunlu şimdi o testler aşı falan da yapılıyor. yakın zamanda sadıçlık yaptım. ordan biliyorum hem de çok önemli.

bence de çok gerekli bir konu benim grubum AB rh(-) sanıyorum çok bulunan bir kan değil eğer gaziantep çevresinde ihtiyacı olan olursa seve seve yardım ederim... tabiki olmamasını temenni ederim...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...