Jump to content

laptop u nasıl sökebilirim?

info-okay

Recommended Posts

merhaba arkadaşımın bir dizüstü bilgisayarı var ve benden bunu sökmemi içinde ki bi kablo arızasını gidermemi istedi bunu yapnak için vida skmem gerekir mi yoksa klavyedeki tuş takımını kaldırıpda kabloları kontrol edebilirmiyim?

şimdiden herkeze çok teşekkür ederim iyi geceler. :rolleyes:

bazı vidalar sadece o bölgede ki kapağı açar (Ram gibi) Bazılarıda tüm laptopun kasasını ikiye ayırır. Laptopunuzun ne olduğunu bilemediğimizden yorum yapamayacağım ama eski modellerde sıkça olan klavye altından açma özelliği yeni modellerde kolay kolay görünmemektedir. Vidalardan sökmeniz gerekebilir.

durun kısıtlamayın arkadası:rolleyes:

ben aldıgımdan yaklasık 1 sene sonrasında sarj gırıs yerınde sorun wardı gel buraya dedım:d soktum 1-2 derken alet cantasıda yok 3. defa actım lehımledım bıraktım catır catır calısıyordu taakı cd rom u sokene kadar sakın sokme onu neyı sokersen sok onunla ugrasma sok kenara koy ve bıde hdd yı dusurme:D ve son bısı adamlar o kadar vıda koymuslarkı klavyenın ekranın altına falan akıla zarar canım cıkıyo her defasındada 1 vıda fazla gelıyo saklıyom bende heheh:D

klavyeyle uğraşma alt tarafını çevir sök ...harddiski sarsma bide ona para verme yeniden kaş göz misali

---

servis en ucuz 50 kağıtla açılışa başlıo kapağı sökmek için bile ..iş başa düşüyo kolay gelsin

emily->icon13.gifDİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine p_edit.gif Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Edit'leyiniz.

herkese öncelikle teşekkür ederimm .

laptop markasına gelince bu akşam gidicektim fakat yarına kaldı ancak yarın bakabilecegim arkadasım evinde degill zatenn .

takıldıgım bi yre olursa sizlerle buradan irtibata gecmeye calışıcam tekrar teşekkür ederim iyi akşamlar...

öncelikle laptop sökümü malesef pc sökmeye benzemez.. ve kesinlikle bilmediğin yani mesleğin değilse böyle bir işe yeltenme ..

ikinci olarak klavye söküldüğünde klavye altından kablo bulamazsınn.... yanii anlayacağın çok hassa ve alengirli bir iş

yapacağın ufak bi hataa sana çok pahalıya mal olabilir..

nedenmii bir yakın arkadaşımın başına geldii :D

Merhaba arkadaşım;

Ben Bursa HP bölge müdürlüğünde Onarım merkezinde çalışıyorum. Günde onlarca Hp ve Compaq notebook gelip geçior elimden kiminin anakartı kimini LCD'si kiminin top cover'ı değişior. Ama HP Pavilion ve Preserio ürünlerinin bölge onarım merkezi olmamıza rağmen bize bile elletmiyor. O cihazların arızaları yanlızca İstanbul Merkez'de yapılıyor. Garantisi varsa cihaz'ın elleme derim. ama kendin sökeceksen sana bi şablon vereyim ordan istediğin gibi yeri istediğin şekilde sökebilirsin. Kolay gelsin

arkadaşlar bende toshiba satellite laptop var ben işlemcisine kadar söküp taktım fanını temizledim....hiçbir şey bilmediğim halde söktüm ama çok dikkatli olmak gerekiyor...öncelikle bunu söyleyeyim.laptoplarda kablo denen bişi yok gibi bişi çok orjinal yapılmış.sanki puzzul oyunu oynargibi parçaları söküp takarken hepsi yerine sanki kendiliğinden oturuyor..ben ilk önce ekranı çıkarıp birkenara koydum...sonra klavyeyi ve daha sonrada kasayı ayırdım sonrası zaten çok kolaylaşıyor...ama başkasını leptopunu sökmek tabiki zor iş diyorum hani kendi malın gibi olmaz bozulursada canım sağolsun derim ...

laptopu 3 senedir kullanıyorum hemde 2-3 defa söküp taktım...şuan halen aynı makinayı kullanıyorum.birsefer ram takviyesi yaptım.40 gb hdd si var bu aralar yani bir hdd alıp onu değişeceğim...arkadaşta acer trewalmat var onunda ekranını değiştirdim..biraz bu kanularda elim uz galiba ama herkez benimgibi söksün demiyorum ben..yanlış anlamayın lütfen..herkes kendinden sorumlu...

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.

arkadaşımla beraber dokunmama kararı aldık daha dogrusu o aldı.

ihtimalleri düşününce ilerisi tedirgin edici.

bu yüzden operasyon iptal olmuştur.

herkese canı gönülden teşekkür ederim.iyi akşamlar...

• 4 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...