Jump to content

Telekomun Grevi bitti artık!

by_adem

Recommended Posts

işler ii ce çığrından çıktı ben internet cafede teknik elemanım aksama kadar 80-100 sefer asagı inip çıkıyorum zayıfladım ya.. :) hatta bu yüzden bu hafta da işi bırakıyorum benim yapabileceğim bişey yok desem de anlamıyorlar gidin telekomla halledin derdinizi ama deil mi bu telekom benide işimden etti ya :(

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply
İnsanoğlunun gözü doymaz, ne versen memnun edemezsin.

Telekomda bu eylül ayında işe giren bir çalışanın brüt 2500 ytl aldığını biliyorum. Daha yeni işe giren birisi için çok değil mi? Bir de grev yapıyor değil mi? 10 aydır işsizim. öyle yükseklerde gözüm yoktur. 1000 ytl olsun yeter diyorum.

Haklısın abi.

2000 YTL neyinize yetmiyo ya.

Asgari ücret alanlar bir şekilde geçiniyo ama bunlara 2000 yetmiyo...

Allah gözlerini doyursun !

NightVision kardeşim ben de başvuru yapmıştım grev varken hemen olmaz dedi 2 hafta bekledim sonra gelin modeminizi alın dediler açtınız mı hattı dedim hayır dedi grevden çıkınca açılacak eve geldim modemi kurdum internetim gelmişti sende neden bu kadar uzadı bilmiyorum

öncelikle merhaba ben bazen bizim insanlarimizi anlamiyorum yazdiklarinizi daha sonra bir kez daha okuyup yorumluyormusunuz cünkü yazilan yazilarin cogu düsünülmeden sadece agizdan laf olsun diye cikmis yanliz sunu söyliyeyim lafim herkese degil o insanlar mutlaka anliyacaklardir orada insanlar ellerinden bircok haklari alinmak isteniyor diye grev yapiyorlar sizler kalkmissiniz sadece isi parayla ölcmeye calisiyorsunuz ve de bazi konular hakkinda bilginiz olmadan yorumlar yapiyorsunuz bu insanlar sadece para icin degil kendilerine verilen haklar ellerinden alinmak istendigi icin haklarini ariyorlar ama sizler bu insanlara birtek terörist demediginiz kaldi. Lütfen arkadaslar bizim güzelim ülkemiz hep bu tür düsßüncelerden dolayi geri kaliyor ve huzursuzluklarla dolu haklarini arayan insanlara destek degil yaninda olalim sadece telekom icin söylemiyorum. en azindan desteklemek istemiyorsaniz bile bu tür yazilarla insanlari yanlis yönlendirmeyin birde onlarin isteklerini kendilerine sorarak daha iyi anlayabilirsiniz vede eminimki sizlere severek anlatacaklardir. Sakin kimse zannetmesin bu yazilarimi telekomda calistigim icin veya bir yakinim orada calistigi icin yaziyorum hayir ben telekomdada calismiyorum vede orada hicbir tanidigim da yok. yazdiklarimi kimsenin kalbini kirmak icin yazmiyorum sadece icimden gecenleri belirtmek istedim.

öncelikle merhaba ben bazen bizim insanlarimizi anlamiyorum yazdiklarinizi daha sonra bir kez daha okuyup yorumluyormusunuz cünkü yazilan yazilarin cogu düsünülmeden sadece agizdan laf olsun diye cikmis yanliz sunu söyliyeyim lafim herkese degil o insanlar mutlaka anliyacaklardir orada insanlar ellerinden bircok haklari alinmak isteniyor diye grev yapiyorlar sizler kalkmissiniz sadece isi parayla ölcmeye calisiyorsunuz ve de bazi konular hakkinda bilginiz olmadan yorumlar yapiyorsunuz bu insanlar sadece para icin degil kendilerine verilen haklar ellerinden alinmak istendigi icin haklarini ariyorlar ama sizler bu insanlara birtek terörist demediginiz kaldi. Lütfen arkadaslar bizim güzelim ülkemiz hep bu tür düsßüncelerden dolayi geri kaliyor ve huzursuzluklarla dolu haklarini arayan insanlara destek degil yaninda olalim sadece telekom icin söylemiyorum. en azindan desteklemek istemiyorsaniz bile bu tür yazilarla insanlari yanlis yönlendirmeyin birde onlarin isteklerini kendilerine sorarak daha iyi anlayabilirsiniz vede eminimki sizlere severek anlatacaklardir. Sakin kimse zannetmesin bu yazilarimi telekomda calistigim icin veya bir yakinim orada calistigi icin yaziyorum hayir ben telekomdada calismiyorum vede orada hicbir tanidigim da yok. yazdiklarimi kimsenin kalbini kirmak icin yazmiyorum sadece icimden gecenleri belirtmek istedim.

Önceki konularda ben söylemiştim onu :( geç kaldın . .

Telekomcu musun ?

biliyorum arkadasim birkac arkadas akli basinda konusmus ama bazi arkadaslar hala anlamamakla direniyorlar bencilce davraniyorlar sanki hersey telekom calisanlarinin sucuymus gibi arkadaslar sizlerin cektigi teknik sorunlari o insanlar olustumadi bazi seyler hakkinda yorumda bulunacaksan zamaninda bu altyapi sistemini olusturanlar hakkinda konus mahkemeye vereceksen git o sahislari ver deki kardesim sen bizden dünyanin vergisini aldin faturalarimiz kabarttin dünyada en pahaliya görüsen ülke biziz ama en altyapisi en berbat ülkede biziz sen bana sormussun sen telekomcumusun diye hayir ben telekomcu degil sadece orada hakkini arayan insanlarin yanindayim kaldiki su anda yurt disinda oturuyorum benim dedigim burada insanlar 100 mb lik japonyada 1000 mb lik hizlar icin altyapi olusturyorlar bizim ülkemizde halen 1-2 mb lik hizlar mevcut sen git sana bu alt yapiyi hazirlayan insanlari mahkemeye ver eger benim evimde 18 MB internet hizi varsa vede bütün avrupa amerika ve Türkiyeyle sinirsiz ve ücretsiz konusuyorsam ve bunun icin sadece 80 YTL ödüyorum bence sen gitte telekomu mahkemeye ver Veyahutta zamaninda seni telekoma muhtac edenleri Mahkemeye ver veya utta protesto et.

TÜRKTELEKOM'un grevi nezaman biteçek bitsin artık

eve internet bağlıyamıyorum. yeni bağlantı açmıyorlar.

sadece bizim burda mı açmıyorlar yoksa türkiyenin heryerindemi?

3 ay sürecek grev çünkü sendika 3 aylık maaşlarını karşılayabilecek

bence Telekom çalışanları sonuna kadar haklı ve grev yapmakta hakları arkadaşlar bilip bilmeden konuşuyor birçoğunuz gidip bi adamları dinleyin bakalım, hem hizmet vermek zorunda olan o adamlar değil Telekom şirketidir eğer şirket bu hizmeti vermiyorsa 3 kuruş paraya Telekomu hediye eden hükümet sorumludur konuyu çözmek durumundadırlar eee medya ellerinde olunca, Telekom olayında suçlu kendileri olunca açamıyorlar tabi ağızlarını, ah benim güzel ülkem ah...

3 ay sürecek grev çünkü sendika 3 aylık maaşlarını karşılayabilecek

beter olsunlar hiç bir şeyin farkında değiller telekom artık özel bir kurum hepsini işten çıkarsında o zman göreceğim bakalım grev nasıl yapılıyormuş öylede olacak bana kalırsa grevinde belli süresi var bunlar artık grevi aşıp milli haklrı gaspa girdiler b nevi hiç bir özel kurumda bu şekilde bi grev olamaz ama devlet memuru olarak o kadar yıl çalıştılar istediklerini elde ettiler ya hep istiyorlar inşallah hepsi işlerinden olur milyonları mağdur ettiler inşlalah telekom hepsinin fişini kesecek allahın izniyle :D

beter olsunlar hiç bir şeyin farkında değiller telekom artık özel bir kurum hepsini işten çıkarsında o zman göreceğim bakalım grev nasıl yapılıyormuş öylede olacak bana kalırsa grevinde belli süresi var bunlar artık grevi aşıp milli haklrı gaspa girdiler b nevi hiç bir özel kurumda bu şekilde bi grev olamaz ama devlet memuru olarak o kadar yıl çalıştılar istediklerini elde ettiler ya hep istiyorlar inşallah hepsi işlerinden olur milyonları mağdur ettiler inşlalah telekom hepsinin fişini kesecek allahın izniyle :D

bukadar işçi düşmanı biri telekom patronu diğeride TeksasStyLe nickli kişi.

hadi telekom patronu milyonlarca dolar kazanıyor ve işçileri sefalet ücretine çalıştırsa grev haklarını elinden alsa sendikalarını kapatsa ( zaten amacı budur ) yine telekom patronlarının işin yarayacak onlar kazanacak.peki TeksasStyLe nickli kişi bu işten kaç para kazanacak ?

bu milli haklar neymiş gaspedilen ? işçilerin yıllar önce mücadele ederek kazandığı haklar bizim menfaatimiz değilmi ? yoksa bizler patronların akrabasımıyız ?

allahın izni ile işçilerin grevi patronları dize getirecek.bütün dualarımız tüyü bitmez yetimin hakkını yani kendi haklarını savunan işçileredir.

Valla ben internet için telefon bağlanmasını bekliyorum.Başvuralı 34 gün felan oldu.Umudu kestim ben bunlar aç bunlar şükürsüz, ben olsam atardım hepsini işten.Tazminatsa tazminat.Nedir bu ya !

Telefon Faturası gelirse şaşırma :D

Telefon Faturası gelirse şaşırma :D

:D Valla zaten her gördüğüm grevciyle tartışıyorum gidin çalışın diye.Bi de fatura gelirse valla ya dayak yerim ya dayak atarım birilerine fırçayla kalmaz bu iş. :D

Yani sıkıysa gelsin fatura.

Valla ben internet için telefon bağlanmasını bekliyorum.Başvuralı 34 gün felan oldu.Umudu kestim ben bunlar aç bunlar şükürsüz, ben olsam atardım hepsini işten.Tazminatsa tazminat.Nedir bu ya !

arkadaşlar anlamadınız herhalde bu seviyeye getirenler işçiler değil patronlardır.neden tepkinizi hala işçilere yapıyorsunuz ?

9 ay önce bakın bu işi tatlıya bağlayalım ve bizim isteklerimizi kabul edin yoksa bu vatandaşta bizde mağdur olacağız.ama patronlar hiç oralı olmadılar.şimdi sen kalkıp telekom patronlarına göstereceğin tepkiyi hala kalkıp işçilere gösteriyorsun.sanki senin ve milyonların ödediği telefon paraları işçilerin cebine gidiyormuş gibi.

Please register to see this content.
sitesine girerek bence biraz bilgi edinin.bakın bakalım orada grev hakkında neler yazıyormuş ?

Güzel kardeşim ben patronu nereden bulacağım.İşçi de maşa olmasın her şeye. Ben işçiye kızarım işçi amirine kızsın.Amir kime kızıyorsa kızsın.Bu adamlar devlet varken yan gelip yatıyorlardı o kadar para alıyorlardı şimdi adam şartları zorladı.Beğenmiyorlarsa çıksınlar kardeşim işten.Bu ülkede 400 ytl ile geçinmek zorunda olan o kadar insan var.Çalışmıyorlarsa çalışcak adam çok ! Hiçbir haklı gerekçe bu ülkenin iletşim ağını çökertmeyle neticelemez.Kimi köylerde telefon arızası giderilmedi için hastaneye haber verilmemesi yüzünden ölen insanlar var.Bunun vebali hepsinin boynunun üzerine.Grev yapacaklarına işi yavaşlatsınlar 34 gün diyorum ya.Hadi beni geçtim benim netim olmayı versin.Ama telefonun yüzde yüz gerekli olduğu o kadar yer var ki.Elin oğlunun umurundaydı insanların ölmesi.Bu telekomu özelleştiren zihniyet bozuk.Kardeşim böylesine stratejik bi kurumu özelleştremezsin git iyileştir.Laçkalaşmış kısımları temizle koca devletsin buna gücün yetmiyor ve kes kurtul diyorsun işte böyle olur o zaman.

O verdiğin siteyi de çok öncelerden biliyorum.

sayın Meftun söylediklerinin bir çoğunda elbette haklısın.gerçektende özelleştirmeleri bir defa yanlış bir olaydı çünkü bukadar kar eden bir kurum neden satılıyor ? bunu sorgulamak ve bu hataları gidermek gerekiyor.ayrıca yan gelip yatma meselesine gelince yıllardan beridir satılmak istenen kurumlarda bu oluyor resmen bilinçli bir hareket.hiçbir kurum ve kuruluşta çalıştırılması ve yapılması gereken işler olunca müdürler yardımcıları sürveyanlar teknisyenler bu işi yapmaktan kesinlikle çekinmezler.ama ortada yapılması gereken işler olunca ve talimat gelmeyince bir işçi kendi kafasına göre o işi yapması birdefa suçtur.yani işçiyi çalıştıracaksın işçiye iş vereceksin ki ki işçi o işi yapsın.iş verilmiyor sonrada işçiler yan gelip yatıyor deniyor.makinalar çürümeye bırakılıyor üretim yapılmıyor ve bu kurum zarar ediyor denilerek satılması gerektiği söyleniyor.

yahu kardeşim sen kendi adına konuş zarar eden bir kurumu sen almak istermisin ?

ya bilinçli zarar ettiriliyor yada alan adamlar çok gerizekalı.

halbuki alan adamlar gibi devlette bu işçileri çalıştırabilir yan gelip yatmasını engelleyebilir.satmak ancak bizim yeraltı ve yerüstü kaynaklarımızı başkalarına peşkeş çekmek anlamına gelir.

ülkemizi sattırmamalıyız satılcak kurum ve kuruluşlarımızı o patronlardan daha iyi idare etme kabiliyetimiz vardır.

Dediklerin yukarda dediğime çıkıyor ozyol, sat kurtul kardeşim.Neymiş müdürler bilmem neler yatıyormuş şöyleymiş bilmem ne.Kardeşim koca devlet olarak bu kurum ya da kurumları iileştiremiyorsan bu istidatı kendinde görmüyorsan diyecek lafım yok o devlete.

ülkemizi sattırmamalıyız satılcak kurum ve kuruluşlarımızı o patronlardan daha iyi idare etme kabiliyetimiz vardır.

demişsin ya, ben bunu diyorum işte.baştan bi hata yapıldı zaten satılmakla.şimdi devletinde umurunda değil grev mirev. thy gireve gitcek diye bi söylenti oldu 2 günde çözdüler işi.şimdi telekom hala grevde ve bitecek gibi gözükmüyor ve benim vatandaşım can veriyor bu milenyum çağında evinde telefonu olmadığı için !

diyecek başka lafım yok yazıklar olsun !

akşam konuştuk mevzu üzerinde demekki grevcilerle telekomcular da tnc üyesi bitirmişler hemen grevi.Kızdırmasınlar adamı :clapping:

Türk Telekom grevinde mutlu son

Türk Telekom ile Haber-İş Sendikası arasında yapılan toplantıdan olumlu bir sonuç çıktı. Taraflar aralarında uzlaşmaya vardı.

29 Kasım 2007 00:33

Yazı boyutunu büyütmek için

Türk Telekom grevinde mutlu son

Türk Telekomünikasyon A.Ş.'deki grev, taraflar arasında sağlanan uzlaşmayla sona erdi

haber 7

bukadar işçi düşmanı biri telekom patronu diğeride TeksasStyLe nickli kişi.

hadi telekom patronu milyonlarca dolar kazanıyor ve işçileri sefalet ücretine çalıştırsa grev haklarını elinden alsa sendikalarını kapatsa ( zaten amacı budur ) yine telekom patronlarının işin yarayacak onlar kazanacak.peki TeksasStyLe nickli kişi bu işten kaç para kazanacak ?

bu milli haklar neymiş gaspedilen ? işçilerin yıllar önce mücadele ederek kazandığı haklar bizim menfaatimiz değilmi ? yoksa bizler patronların akrabasımıyız ?

allahın izni ile işçilerin grevi patronları dize getirecek.bütün dualarımız tüyü bitmez yetimin hakkını yani kendi haklarını savunan işçileredir.

vallaha kardeşim benim ne telekom la alakam var neden işçilerle ben sıradan bir vatandaşım aladıkları sefalet maaşlarında söz ediyorsunuz ben 595 ytl maaş alıyorum 1 ay da affedersin eşek gibi çalşıyoruz o parayı hak etmek için bu paraya geçinen binlerce aile var sadece telekom çalışanlarımı isyan ediyor hayır arkadaşım böyle adaletsizlik olmaz ben 420 yl asgari ücret alacağım arkadaşlar 1200-1800 ytl maaşlardan isyan edecekler allah ıslah etsin :clapping:

BİTTİ TELEKOMUN Grevi

ANKARA (İHA) - Türk Telekom'da 16 Ekim 2007 tarihinde başlayan grev, taraflar arasında sağlanan uzlaşmayla sona erdi. Ahlatlıbel Türk Telekom Evi'nde gerçekleştirilen görüşmenin ardından anlaşma sağlayan taraflar, çorbacıda buluştu.

Basına kapalı olarak Ahlatlıbel Türk Telekom Evi'nde, Ulaştırma Bakın Binali Yıldırım ve Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç'ın gözetiminde, Türk Telekom ve Haber-İş Sendikası yetkilileri biraraya geldi. Gece saatlerine kadar devam eden görüşmede 16 Ekim 2007 tarihinde başlayan grev, taraflar arasında sağlanan uzlaşma ile sona erdirildi. Türk Telekom ve Haber-İş Sendikası arasında sağlanan anlaşma sonrasında taraflar Hoşdere Caddesi üzerinde bulunan Beyoğlu Çorbacısı'nda buluştu.

kaynak:mynethaber

ohhhhhhhhhhhh be.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...