Jump to content

Telekomun Grevi bitti artık!

by_adem

Recommended Posts

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply

kaç gün oldu bilmiyorum ama internet internet değil artık 33.600 dial up zamanlarına döndü benimkisi , ay sonunda çatır çatır alırlar valla ADSL paralarını bizden, olan gene bizlere olcak telekom grev yapsın kahrını bizler çekelim

Ben sonuna kadar destekliyorum arkadaşlar hizmetler belki aksıyor ama adamlar haklarını alamıyorlar. Kimse ilgilenmiyorda dikkatinizi cekiyorsa hükümet T.H.Y greve müdahale ederek 2 günde cözmüştü ama bakinki telekomun sesini duyan yok. Neden cünkü telekomu alan vatandaşların anlaşmalarında maaşlarda var ve hükümet sesini cıkaramıyor. Acizlik halleri yani

grev süresi diye bişi yok hükümete söz gecirene kadar dewam eder bu grev olayı ayrıca yeni yapılan adsl sözleşmelerinin hepsi acık sözleşme yani adamlar grev bbittiginde isterlerse bu sözleşmeleri işleme koyacak yani size daha numara verip basvurunuzu işleme koyucak

ben burada hergün önlerinden geçiyorum ve 2 metre sonra ağzıma geleni diyorum.

ya anlamadım gitti.türkiye bir çok iş bulamayan var eminim onların içinden bir çok insan bu grev yapanlardan daha yeteneklidir.

bizim türklere bişey yaramaz....

koyacaklara oraya köylü birazda bilgili vatandaşları bak nasıl çalışırlar..^_^:D

daha telekomu destekleyenler var ya . . .

Helal. Bişey diyemiyorum. . .

telekomu değil çalışanlarını destekliyoruz.9 ay önce başladı bu olay patronlara denildi ki gelin anlaşalım hakkımızı bitamam verin bizde greve gitmeyelim.biz greve gidersek bu işten herkes zarar görecek.ama telekomun patronları işçileri kaale almadı onların istediği talepleri kabul etmedi.

9 aydır telekom işçileri greve gitmemek için ısrar ediyor ve " nasılsa yine olan abonelere olacak telekom grevine karşı bütün halk durursa bu grevi işçiler kaybeder " düşüncesi ile hareket eden patronlar gördülerki bir çok kesim bu grevi onaylıyor.

medya dediğiniz kimlerdir biliyormusunuz ? bu grevi televizyonlarında göstermeyenler yine o patronları destekleyen medya patronlarıdır.sözde gerçekleri tv lerinde anlatanlar haksızlığa karşı çıkan programlarla gündemde kalmaya çalışanlar ikitane ünlünün günlerce hatta haftalarca tartışmalarını konu alan o medya böyle haklı bir olayda ortalıkta yoklar.medyaya " gelin bu grevi destekleyin " denmiyor sadece kim haklı kim haksız onu bu millete anlatın deniliyor.

bu halkın bir çoğu bu gerçeklerden habersiz bu halkın gerçeklerden haberi olsa haklıyı haksızı bir anlaya bilseler bu grev işçilerin lehine çoktan bitmiş olurdu.

zaten telekomun yani ayda milyonlarca dolar kar eden bir kuruluşu çalışanlarıyla birlikte belli belirsiz patronlara peşkeş çekenlere ses çıkarılmadı bugün mağdur olunca " neden böyle oldu " yerine yine grevdeki işçiler suçlanıyor.

bu ülkenin yeraltı ve yerüstü kaynaklarının böyle peşkeç çekilmesine göz yumanlar bugün en çok mağdur olanlardır.karşı çıkanlar ise mağdur ama hiçdeğilse bazı şeylerin farkında olanlardır.

İnsanoğlunun gözü doymaz, ne versen memnun edemezsin.

Telekomda bu eylül ayında işe giren bir çalışanın brüt 2500 ytl aldığını biliyorum. Daha yeni işe giren birisi için çok değil mi? Bir de grev yapıyor değil mi? 10 aydır işsizim. öyle yükseklerde gözüm yoktur. 1000 ytl olsun yeter diyorum.

kamuya hizmet vermekle yükümlü kurum ve kuruluşların bence grev hakları ellerinden alınmalı derim yani düşünsenize arkadaşlar internetde işinizi göreceğiniz acil bir durumunuz var ve her ay ödeme yaptığınız sistem kesik bence vatandaşlara grev yapanları mahkemeye verip tazminat hakkı verilmeli

İnsanoğlunun gözü doymaz, ne versen memnun edemezsin.

Telekomda bu eylül ayında işe giren bir çalışanın brüt 2500 ytl aldığını biliyorum. Daha yeni işe giren birisi için çok değil mi? Bir de grev yapıyor değil mi?

sevgili arkadaşlarım işte sorun burada kimse telekom işçilerinin neden greve gittiklerinin farkında değil.

yeni işe alınan o işçi sözleşmeli personeldir yan yani ne sendika ne grev nede daha önceki çalışan işçilerin hiçbir hakkından yararlanamıyor.ve aynı odada çalışan ve aynı işi yapan 10 yıllık bir işçi 1100 ytl maaş alırken yeni giren işçi 1800 ytl maaş alıyor.

sence bu haksızlık değilmi ?

Türkiyenin başında böyle terör gibi bir bela varken, bunlar ne yapmaya çalışıyor dersiniz ??

sen biliyor musun neden yapıyorlar bu grevi?

adamlara zam yerine maaslarından indirmek için yapıyorlar.

su anda da kızı kanserli bir calısanın tedavisini yapmıyorlar grev yapıyosunuz diye.

biraz bilinçli konusun bir tek terör sorunu yok bu ülkede.

daha telekomu destekleyenler var ya . . .

Helal. Bişey diyemiyorum. . .

su anda da kızı kanserli bir calısanın tedavisini yapmıyorlar grev yapıyosunuz diye.

Bu grevde mesele para degil. Turk telekom son teklifinde calisanlarin taleplerinin cogunu karsiladi.

Fakat iscilerin gecmiste kazandiklari bazi haklari ellerinden almak istiyorlar..

Grevin suresi yok.. 5 ayda surebilir 6 ayda..

Calisanlar Telekom sonunda kabul edecek diyor, ama buna ben pek ihtimal vermiyorum.

Fiberleri kesen, telekomun altyapisina zarar verenler, Telekomun grev kirici olarak calistirdigi kisi/firmalar olabilir. Bunlar kendileri bozup kendileri tamir ederek ticari kazanc sagliyor olabilir.. Telekom calisani, ekmek yedigi yere zarar vermez bence.

Grev yasal bir haktir. Bence sizin burda grev yapanlari elestirme hakkiniz yok. Ancak sirketi ve sirket yonetimini elestirebilirsiniz. Size hizmet sunmak zorunda olan isciler degil, sirket.. Onlar haklarini savunmasin mi siz basvuru yapacaksiniz diye?

Kardeş çocukça şeyleri bırakın ya.

Kanserli birine babası için tedavi yapılmazmı ya ?

İnanmıyorum belgelerle konuşur musun ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...