Jump to content

arkadaşlar laptopa overclock yapsam bişey olurmu

casus2716

Recommended Posts

Kesinlikle tavsiye etmem.Hem laptopunuzdaki donanımların ömrü azalır.hem batarya sı daha çabuk biter.

Ayrıca aşırı ısınma problemleri ile başbaşa kalabilirsiniz.Hatta donanımlarınız geri dönülmez şekilde hasar alabilir.var olan gücüyle kullanınız.Saygılarımla

Kesinlikle tavsiye etmem.Hem laptopunuzdaki donanımların ömrü azalır.hem batarya sı daha çabuk biter.

Ayrıca aşırı ısınma problemleri ile başbaşa kalabilirsiniz.Hatta donanımlarınız geri dönülmez şekilde hasar alabilir.var olan gücüyle kullanınız.Saygılarımla

walla saten laptop sabit bi yerde duruyor bataryayı çıkartık kullanıyorum ben en azından amacım öğrenmek

arkadaşlar acer travle mate 5310 laptop aldım üzerinde 2 tane ddr2 1 gb kingston 667 mhz ram var ben buna overclock yapabilirmiyim yaparsamda nasıl yaparım

arkadaşım öncelikle maclar dışında olan laptoplara modifiye yapmak söz konusu olmaz.sebebide malum sorun ısınma.ısınma olayı ne yazıkki laptoplarda baş dert.bu sorunu aşamazsın.işlemci ram ve harddiskini soğutmak kendi fan sistemiyle mümkün değil.bi daha düşün bence...

Laptopun Anakartında Overclock Özellikleri Varsa Yapabilirsin. Ama Bildiğim Kadarıyla Overclock Yapabilen Tek Laptop MSI Tarafından Üretilmişti Bunuda Ekstra Bir Tuş Koyarak Yapmışlardı. Laptop Almak Yerine Masaüstü Alsaydın Overclock Olayı İçin Anakartı Değiştirip Bol Fanlı Bir Sistem Oluşturabilirdin. Bende 2 Yıl Önce Aynı Hatayı Yapıp Bir Laptop Aldım Ama Keşke Almasaydım. Üstüne Bellekten ve USB Donanımdan Başka Birşey Ekleyemezsin. Aldığın Şekilde Elinde Ölene Kadar Kullanmak Zorunda Kalırsın.

dediğin gibi ben bi tane normal makina alayım hayellerimi onunla gerçekleştiririm

• 8 ay sonra...

Laptop'a overclock yapmanın pek mantığı yok, yukarıda da belritildiği gibi en başta ısınma söz konusu olacaktır, bunu aşsan bile prizden ayrı kalamayacaksın, o zaman laptop kullanmamın mantığı kalmaz. Overclock sadece masaüstü sistemler için ideal.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...