Jump to content

kablosuz ağda güvenli olmayan ağ sorunu

isimsiz19

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar arkadaşın yeni aldığı arçelik laptopta kablosuz ağ da şöyle bir sorunla karşılaştık. Bağlan dediğimizde ağ güvenli olmayan ağ olarak görünüyo ve de bağlanmıyor. Sorun bildir dediğimizde bilinemeyn bir sebepten dolayı bağlanamıyor diyor. Yardımcı olur musunuz?

kullanılabilir kablosuz ağları gösteri açtıktan sonra kablosuz ağlar gelişmişi seç orda kullanılabilir herhangi bir ağ seçi seç alttada tercih edilmeyen ağlara otomatik bağlan var onuda tickle tamam de sonra kablosuz ağ araya bi kere bas bulunca direk girmesi lazım.....

tabi modemden kablosuz ağ açık olcak yoksa görsede girmez..

kullanılabilir kablosuz ağları gösteri açtıktan sonra kablosuz ağlar gelişmişi seç orda kullanılabilir herhangi bir ağ seçi seç alttada tercih edilmeyen ağlara otomatik bağlan var onuda tickle tamam de sonra kablosuz ağ araya bi kere bas bulunca direk girmesi lazım.....

tabi modemden kablosuz ağ açık olcak yoksa görsede girmez..

kablosuz ağ açık modemden diğer bilgisayarla giriyorum. Neyse ben yarın tekrar denerim. Bir de partiton magic vistada sorun çıkarıyor mu ben kuramadım hata verdi. bunun hakkında da yardımcı olursanız mutlu olacağım

eğer modemle alakalı bir sorun veriyorsa

yani güvenli değil falan diyorsa modem ayarlarından kablosuz ağa şifre koy oyle dene

yok eğer senin leptoptaki wlan da arıza varsa bir tane harici wlan la dene

başka da bir hata olcağını sanmıyorum

Kablosuz ağ sizin mi? Öyle değilse belki belirli mac adreslerinin girişine izin verilmiştir. Bu nedenle giremezsiniz. Güvenli değil yazmasının nedeni şifresiz oluşudur.

ağ bizim mac adresini falan bilmiyorum ama diğer laptopla bağlanıyorum onda diyor güvenli değil falan diye ama bağlanıyo o yine de bu arçelik laptop arkadaş almış onunla giremiyoruız ben de arkadaşlardan yardım almaya çalışıuyorum bi türlü giremedik

• 2 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...