Jump to content

6.7 GB lık ISO dosyasını neye yazarım?

ICHTUS

Recommended Posts

sadece oyunu kurmak için yazdırıcaksanız deaman tools clone dvd gibi sanal sürücülere image dosyasını gösterip oyunu kurabilirsiniz yok illa yazdırıcaksanız 9 gb dvd ler var onlar işinizi görür veya winrarla iki part olarak arşivleyip iki dvd yede çekebilirsiniz

arkadaşlar internetten bir oyun indirdim ISO dosyası 6.7 GB bunu 4 GB lık DVD e yazdırıcam ama nasıl olucak bilmiyorum yapan veya deneyen varsa yardımcı olur mu acaba?

DOSTUM 2 ADET SEÇENEĞİN VER 1.ÇİFT KATMANLI DVD ALACAKSIN (ÇOK PAHALI TANES, 7--8 YTL SANIRIM)artı dayanaklılık açısından da zayıftır. 2. ise ultra iso veya benzeri bir programla açtıktan sonra bir klasore çıkart .sonra o parçaları 2 dvd ye yazdır .kuracagın zaman pc de birleştir ve kurr

Bu işi yapan vLite adında bir program var. Bu programı kur daha sonra programın içinde böl seçenği var bu seçenek sayesinde istediğin boyutta aynen eski 3-4 CD lik oyunlargibi parçalara ayırıyorsun. Yani sonuçta oyunu kurarken 2.Cd yi takın diye sanasoracak hale getirebiliyosun Şu anda fazla ayrıntı veremiyorum. kolay gelsin

winrar ile parçalayıp sonra tekrar birleştirmek gibi uzun süren çözümlere gerek yok. fileforums isimli ingilizce bir forumda çift katmanlı oyunların nasıl ikiye bölünüp dvdlere yazılacağı anlatılıyor.

tavsiye ederim.

Please register to see this content.

• 8 ay sonra...

Belki biraz geç oldu ama bir fikir işte.İşinize mutlaka yarar birgün.

Imaj dosyasının içinde 3 adet 3gb lık dosya var diyelim ver diğer küçük dosyalar.

A,B,C dosyaları bu büyük dosyaları temsil etsin. D de diğer dosyaları ve I imaj dosyasını.

I=A+D

I=B+D

I=C+D

şeklinde iso editörüyle düzenleyelim.

Elimizde 3 adet dvd ye yazılacak iso dosyası oluştu ve dvd ye yazdırdık.

Hepsinin temel imajı aynı.Sadece setup hangi dosya yok diyorsa o dosyanın olduğu optik sürücüye koyacağız.

Belki zahmetli gelebilir ama ihtiyaçta çözüm sağlar teorik olarak.

Umarım faydalı olmuştur.

Kolay gelsin.

Bu işi yapan vLite adında bir program var. Bu programı kur daha sonra programın içinde böl seçenği var bu seçenek sayesinde istediğin boyutta aynen eski 3-4 CD lik oyunlargibi parçalara ayırıyorsun. Yani sonuçta oyunu kurarken 2.Cd yi takın diye sanasoracak hale getirebiliyosun Şu anda fazla ayrıntı veremiyorum. kolay gelsin

ne alakası var vlite ile vista kurulumundan bileşen çıkarıyorsun. Dosya bölme ile alakası yok.

DOSTUM 2 ADET SEÇENEĞİN VER 1.ÇİFT KATMANLI DVD ALACAKSIN (ÇOK PAHALI TANES, 7--8 YTL SANIRIM)artı dayanaklılık açısından da zayıftır. 2. ise ultra iso veya benzeri bir programla açtıktan sonra bir klasore çıkart .sonra o parçaları 2 dvd ye yazdır .kuracagın zaman pc de birleştir ve kurr

Çift katmanlı dvd tanesi 1.5 ytl yaklaşık kapladığı alan 8.4 gb görünüyor ama ben maksimum 7.8 gb yazabildim sana bir çift katmanlı birde normal dvd yeter 7.8+4.4=12.2 gb eder buda sana fazlasıyla yeter.

• 7 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...