Jump to content

donanım bilgisi olanlara soru

darty

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar konunun nereye açılacağını bilemedim donanım bölümünü gördüm ve geldim artık kusura bakmayın!!! benim derdim aldığım yeni kasayı düzenlerken ana kartımı yakmayı becerdim ve doğal olarak işlemcim ekran kartım hepsi yandı. aynı parçaları eski oldukları için bulamadım ve yeni bir donanım arayışına girdim. sizden yardım istediğim konu buraya yazacağım parçaların uyumlu olup olmadığıdır... yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

işlemci : AMD ATHLON AM2 4000 A64 X2 DUALCORE 940 PIN BOX

ana kart : MSI K9AGM3-FIH AMD 690 WGA/SES/LAN/DDR2

ekran kartı: CHESS ATI X1550-HM 512/1 GB HYPER MEMORY

yardım edeceğinize inanıyor şimdiden teşekkür ediyorum...

teşekkür ettim arkadaş. sağol. ama şöyle bir durum söz konusu ben öğrenciyim ve alacağım parçalar farkında isen biraz öğrenci işi ucuz parçalar :rolleyes: ekran kartımda ben 512 mb 128 biti şart koştum ama uygun yollu olarak bir marka bulamadım. bildiğin bir marka varsa değecek şekilde onuda bana önerirsen sevinirim. teşekkürler kal sağlıcakla

peki bu üzerinde bulunan x1250 nin özellikleri nedir? bende nvidia geforce fx 5700 le vardı ona göre bir kıyas yaparsan eğer benzer bir ayarda ise ekran kartıda almayacağım!!! ama farklı ise mecbur tabi alacağım :)

icon13.gifDİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine p_edit.gif Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Edit'leyiniz.

x1250 orta segmentteki en iyi onboard ekran kartıdır

senin işini görür..

yok illa harici ekran kartı alacaksan en az x 1600 olsun

o serideki en dandik kart x1550 dir(x1300 den kötü oldugu söyleniyor)

üstelik ekran kartını harici alacaksan anakartı niye onboard ekran kartlı seçtin? onu değiştir...

bence anakartını degıstır amd ıslemcılerde asus anakart aha verılmı calısıyor hıc olmassa foxconn msı ecs lerden daha ıyyi

ekran kartına gelınce ati chıpsetlı herhangı bısey alabılırsın atiler oyun ve grFIKDE GEFORCE DAN DAHA IYIDIR

• 1 yıl yıl...

işlemcin ve anakartın iyi güzel ama ben öyle bi marka ekran kartı duymadımmmm ama sen bilirsin kardeşş para vereceksinn bence güzel almalısın o yüzden iyice sor soruşturrrr

Ben intel öneririm bir zamanlar bende amd diyordum ama vazgeçtim

İşlemci : INTEL E8400 3.00 GHz C2DUO 1333MHz 6MB 64BIT 190 $ + kdv civarında

Anakart : ASUS P5Q P45 DDR2 16x GLAN, SATA2, RAID 155 $ + kdv civarında

Ekran Kartı : 1 GB SAPPHIRE ATI HD4650 128Bit DDR2 16x AVIVO 85 $ + kdv civarında

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler bilgisayarı topladım ve sanırım bu sefer içime sindi :pardon:

Ana Kart: Asus M2N/M2N DH/M2N 1394

İşlemci: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.20 GHZ

Ekran Kartı: NVIDIA GForce 9800 GT

Ram: 2x 2GB HILEVEL

Nasıl iyi toplamışmıyım bari :D:p:D

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...