Jump to content

Windows xp format Yardım!

goztepemre

Recommended Posts

Bilgisayarımda windows xp yüklüydü fakat birgün bilgisayar açılmadı sanırım çöktü,bilgisayar bana o gün acil lazım olduğu için ve çöken windowsta önemli bilgilerim olduğu yeni windowsu D'ye kurdum(eski çöken windows C'de)Saolsun bi abim benim kaybolan dosyaları kurtardı ama windowsun çöktüğünü söyledi.

Şimdi bilgisayarımda açılmayan(C'deki) ve yeni kullandığım(D'de)bir windows var.D'deki windowsa zarar vermeden C dekinden nasıl kurtulabilirim??

Çoğunuz için kolay bi sorun olabilir ama bilgisayarda acamiyim,yardım edeceklere şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayarımda windows xp yüklüydü fakat birgün bilgisayar açılmadı sanırım çöktü,bilgisayar bana o gün acil lazım olduğu için ve çöken windowsta önemli bilgilerim olduğu yeni windowsu D'ye kurdum(eski çöken windows C'de)Saolsun bi abim benim kaybolan dosyaları kurtardı ama windowsun çöktüğünü söyledi.

Şimdi bilgisayarımda açılmayan(C'deki) ve yeni kullandığım(D'de)bir windows var.D'deki windowsa zarar vermeden C dekinden nasıl kurtulabilirim??

Çoğunuz için kolay bi sorun olabilir ama bilgisayarda acamiyim,yardım edeceklere şimdiden teşekkür ederim.

senin dediğin sistemin çökmesi bende oldu 20 kere işimişden dolayı

genellikle bunlar trojen ler tarafından yapılır

unhackme bu sitede var sanırım onu indir bütün trojenleri sil ozaman rahat rahat al bir sey olmaz

ok

anlamadıysan söyle

senin dediğin sistemin çökmesi bende oldu 20 kere işimişden dolayı

genellikle bunlar trojen ler tarafından yapılır

unhackme bu sitede var sanırım onu indir bütün trojenleri sil ozaman rahat rahat al bir sey olmaz

ok

anlamadıysan söyle

Açıkşası ben C'ye format atmam gerektiğini zanettim,nasıl format atılacağını falanda internetten gördüm ama orda anlatılanlar hep format üstüne yeni windows kurulması üzerineydi.Ben D'deki windowsun sağlam kalmasını toptan C'yi temizlemeyi istiyorum.

Dediğini anlamadım,yinede saol

d: sürücüsünde windows yüklü ve c: sürücüsünde istediğin bir şey yoksa format atmak çok kolay ama geri dönüş olmayacağı için c: yi tekrar kontrol ettikten sonra bilgisayarım klasörünü aç orada harddiskleri göreceksin. Yerel Disk c: yazar. üzerindeyken sağ tuşa tıkla ve biçimlendiri seç. oradan da hızlı biçimlendiririn önüne bir chek koy ve c: sürücün formatlanmış olsun. hesi bu kadar

d: sürücüsünde windows yüklü ve c: sürücüsünde istediğin bir şey yoksa format atmak çok kolay ama geri dönüş olmayacağı için c: yi tekrar kontrol ettikten sonra bilgisayarım klasörünü aç orada harddiskleri göreceksin. Yerel Disk c: yazar. üzerindeyken sağ tuşa tıkla ve biçimlendiri seç. oradan da hızlı biçimlendiririn önüne bir chek koy ve c: sürücün formatlanmış olsun. hesi bu kadar

Arkadaşın dediği yöntemi yapabilirsin ama hızlı biçimlendirmeyi seçmeni tavsiye etmem.Hızlı biçimlendirmede eğer c diskinde bozuk bölümler varsa bunları onarmaz.Direk geçer.Böyle olunca c diskine attığın verilerde bozukluk çıkabilir veya bilgisayarı kasabilir.Ama hızlı biçimlendirmeyi seçmezsen hem format atar hem bozuk bölümleri onarır.

en basit yöntemiyle C'deki bilgilerini D'ye at ve sistemi C' ye kur .... daha sonra tekrar bilgilerini C'ye al ve D'yi biçimlendir....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...