Jump to content

Ram Adedi

sensiz

Recommended Posts

Kolay gelsin arkadaşlar...

Sormak istediğim bir dizüstünde takılan olan ramin örneğin 1 GB tekmi yoksa 2 * 512'mi olduğu. Bunu bir yazılımla öğrenebilir miyiz? Öğrenebilirsekte o yazılımın ismini söylerseniz sevinirim.

İyi çalışmalar herkese...

Dual ram zaten 2 ram demektir. İki ram takınca dual olarak çalışır.

hayır dostum Dual Channel RAM tıpkı 2 çekirdekli işlemciler gibi tek ama dual kanalla (mesela 2*512) 1 gb olarak tek ram olarak çalışır ve sadece Dual Channel RAM destekli anakartlarda çalışırlar

Dual ram zaten 2 ram demektir. İki ram takınca dual olarak çalışır.

konuyla alakasız ama benim kartta 4 yuva var sıralama A1 - B1 - A2 - B2 Şeklinde şu an

A1 = 1024 667 mhz

B1 = Boş

A2 = 1024 667 Mhz

B2 = boş

ben 1 tane daha 1024 667 mhz ram alsam hangislota takayım fark edermi acaba B1 yada B2 ye takmam

• Administrator

hayır dostum Dual Channel RAM tıpkı 2 çekirdekli işlemciler gibi tek ama dual kanalla (mesela 2*512) 1 gb olarak tek ram olarak çalışır ve sadece Dual Channel RAM destekli anakartlarda çalışırlar

Anlamadım ne demek istediğinizi. Benim ramlerim de dual channel çalışıyor şuan. Fakat cpuz altında 2 farklı ram olarak görünebiliyorlar. Eksik biliyorsunuz sanırım.

Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Everest ile bakmaya çalıştım fakat 4 kanal ram gösteriyor, ama gel görelim ki benim bildiğim laptopta 2 tane ram yuvası var. O yüzden bir çelişkiye düşmüştüm tekrar deneyeceğim. Birde Bultar arkadaşımızın söylediği programı deniyim.

programlar dual ramleri 2 ram olarak gosteriyor benim notebookumda dual ram var ama 2 tane ram varmış gibi gösteriyor önemliyse içini aç bak

:lol::p

dual ram zaten iki eş ram anlamındadırki yani iki ram olur

haa ama eski rambusları diosan tek olsa bile 2 gösteriyordu o doğrudur RD RAM ler tabi

sen iyisimi cpu-z yi kullan

not : o teşekkür butonuna nasıl bastım bilmiyorum özür.

laptop unun model ve markasıyla tam olarak aratarak internette bu özelliklere ulaşabilirsiniz,mesela benim toshibanın modeliyle birlikte arattım laptopun bütün özelliklerini ram yuva adetleri ve içine takılan ram de dahil özelliklerine ulaşabildim,sanırım sizde bu şekilde bilgisayarın markasının orjinal sitesinden bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...