Jump to content

amd mi intel mi;?

cakiroglu41

Recommended Posts

sistemimi yükselmeyi düşünüyorum şu amd kullanıcısım çift işlemcide amd nin performansının iyi olmadığını intel almamı söylediler. doğrumu bilmiyorum. ayrıca intel için asus bord 110 $ kadar hangisi olabilir tavsiyeniz nelerdir. palit ekran kartları hakkında bilgisi olan varmı tavsiye edermisiniz...

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

çiftçekirdekli bir sisteme geçeceksen intel c2d 6600 ve üstü modelleri şiddetle tavsiye ederim amd son yaptıkları ile intelin altında kaldı malesef ( bende yılların amd kullanıcıydım ) karşılaştırma yapmak istersen

http://www.thgtr.com/cpu/charts/index.html [/CODE]

işlemcilerini platformunu seç karşılaştır

arkadaşım bana göre intel amd işlemçilerde kasa sogutmanın iyi olması lazımm benim tercihim herzaman intel ayrıca palit ekran kartlarınında fena olmadıgını söylüyorlar ama sen bilgisayarda ne yapacagına karar ver ona göre ekran kartı secimi yap eyer oyun oynuyacaksan saglam bir ekran kartı secmeni tavsiye ederim :D

once işlemciyi almayı duşundugun fiyat aralığını elirle sonra fzkdvl'in verdiği adresten her iki markanın aynı fiyattaki işlemcisini ihtiyacına gore benchmark testlerini karşılaştır.

sonucu şimdiden belli aslında da,para senin paran,sk8er'ın dediği gibi seçim sana kalmış..

2 ay sabret derim o zaman amd ama şu anda intel core2duo'ya rakip değil amd. Buna rağmen intelcore2duo 7100 gibi bir karta vereceğin parayı 5400amd ye verebilirsin. Hemen hemen aynı ayarda.

Ekran kartını palit yerine Sapphire tavsiye ederim.

yahu işlemcinin fanatizmimi olur görende düşman kovalıyorsunuz sanacak. biraz gerçekci olun. mesela bundan 2,5 sene önce Bultar kardeşime makine topluyorduk o zaman amd daha iyi olduğu için amd x2 4400 işlemci aldık fakat şu anda gelse intel core2duo 6600 aldırırım. amd ye sempati beslemek yada intele sempati beslemek işlemci mimarisini hızını ve compile süresini değiştirmez. Bilimi futbola çevirmeyelim değilmi :D

oc yok makul fiyat birde oyun diyorsan amd tavsiye ederim ama amd için biostar anakrt önerilir

intel ise biraz gösterişe kaçıyor ama intel c2 duo işlemcileri amd x2 işlemcilerine burda fark atıyor tabiki hız konusunda

• Administrator

yahu işlemcinin fanatizmimi olur görende düşman kovalıyorsunuz sanacak. biraz gerçekci olun. mesela bundan 2,5 sene önce Bultar kardeşime makine topluyorduk o zaman amd daha iyi olduğu için amd x2 4400 işlemci aldık fakat şu anda gelse intel core2duo 6600 aldırırım. amd ye sempati beslemek yada intele sempati beslemek işlemci mimarisini hızını ve compile süresini değiştirmez. Bilimi futbola çevirmeyelim değilmi :D

Core2 6600 ile amd x2 6000 testlerine bence bir bak bence.

intel parası olanlar için hummera binmek demektir amd ise otoban faresi pejo 206 demektir bence yanılıyormuyum yıllardır her iki işlemcidende kullandım ama hep intelde problem cıktı ne hikmetse amd hep sorunsuzdu.amd herzaman taş gibiydi taş koçum benim

bu konu artık "hayatın anlamı nedir" veya "kadınlar ne ister" "gerçek mutluluk nedir" gibi felsefi konular arasına girdi ve net bir cevabı yok....

bence

iyi bir güç kaynağı ve kasan varsa amd al.. böylece amd ye uygun kaliteli ve ekonomik anakrtada sahip olabilirsin

professional bi kullanıcı deilsen ve başım ağrıma ihtimalim az olsun diyosan intel al keyfine bak ama unutmaki güçlü bir anakart istiyorsan çok para vermek zorundasın..( ama ucuz alternatifleri var tabii kaliteden ödün vererek)

Core2 6600 ile amd x2 6000 testlerine bence bir bak bence.

halk testlerine güvenmediğimi daha önce söylemiştim. Profesyonel labaratuvar testleri sonuçları önemlidir birde kendi kullanımım. iki makinedende kullandım. 6600 la çok daha yüksek bir performans elde ettim.

Çarşı bir Sk8er_Boi iki fanatizmde :D

• Administrator

halk testlerine güvenmediğimi daha önce söylemiştim. Profesyonel labaratuvar testleri sonuçları önemlidir birde kendi kullanımım. iki makinedende kullandım. 6600 la çok daha yüksek bir performans elde ettim.

Çarşı bir Sk8er_Boi iki fanatizmde :D

Halk testi değildi baktığım. Önemli bir yabancı donanım sitesini birçok program üstünde yapmış olduğu testlerdi. Linki bulunca eklerim.

Edit:İşte testler

Please register to see this content.

Sizin fanatiklik olarak adlandırdığınız bu benimsemenin altında farklı sebepler yatıyor aslında. Bu işte rekabet olmadığı zaman ne olacağını hepimiz biliyoruz. Şu anda diğer markanın işlemcilerinin daha performanslı olduğu gerçeğini kabul etsem de ben AMD işlemci kullanmaya devam edeceğim. Bunu, bana yıllarca daha ucuza diğer marka ile aynı performansta işlemci kullanmamı sağladığı için bir vefa borcu ödemek olarak düşünebilirsiniz. Düşene bir tekme de siz vurursanız yarın o tekme sizi bulur.

Halk testi değildi baktığım. Önemli bir yabancı donanım sitesini birçok program üstünde yapmış olduğu testlerdi. Linki bulunca eklerim.

Edit:İşte testler

Please register to see this content.

tomshardwarenin amd destekli olduğu ortaya çıkarılmıştı be :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...