Jump to content

xp de .exe sorunu-virüsü

west_life_01

Recommended Posts

selam arkadaşlar kolay gelsin...

benim makinamda tuhaf bir sorun oluşmaktadır. sorunum şudur: örnegin bir filmi media player klasik açılmaya ayrlanmış bir filmi izlemek için tıkladığımda aynı klasore mplayerc.exe die bişey açıyor ve brogram çalışmıyor. bunun gibi bir çok program (winrar, acrobat, messenger, buna benzer prg ler) da aynı şeyi yapmaktadır. aynı zamanda programların hepsi surekli bozuluyor. format atılınca düzeliyor fakat eski bilgilere tekrar tıkladığımızda aynı olay tekrar ediyor.budurmda tum hdd lere format atmak zorunda kaldım ancak cd deki yedeklerimde bile aynı sorunu yaşadım. ne yaptıysam kurtulamadım bu virüsten nasıl kurtulacağım hakkında bilgisi olan bana yardımcı olsun lütfen...

bir de bilgisayarım virüs prg si olarak spyboot, nod32 kuruludur.

ne yapmalıyım arkadaşlar... bana yardımcı olun lütfen....

bilgisayarı kırmak üzerim her an bişey olabilir....

benimde uzun süre kurtulamadığım virüsler oldu.çünkü arşivimdeki güzel bir ekran koruyucuya bulaşmıştı.format atardım.gerekli bileşenleri yüklerdim.2 hafta sonra pc çökerdi.

arşivimi sıfırdan yapmaya karar verdim.bide exe uzantılı dosyaları iso halinde saklıyorum(ultraiso programıyla)

virüslerden yana sorunum yok şimdi.ayrıca virüs girdimi ilk yapacağı şey antivirüsü devre dışı bırakmaktır.yada fonksiyonlarını bozmaktır.çalışıyor gibi gözükür ama bişi yapmaz.arşivini gözden geçir derim.arşivindeki xp cdsi dahil dokunma.başka yerden temin et. :p

senin yaptıkların ı bende yaptım ama değişen bişi olmadı yedekleri dvd ye alsamda kurtulamadım

butun hdd lere format attım ama yıne de kurrtulamadım

ilgin için yinede teşekkürler

kolay gelsin

iii çalışmalar

Arkadaş.Bir de şu link e bak bakalım.Sorununu çözer gibime geliyo.Aynı sorun bende de wardı.Ben bu yolla hallettim. :D

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=29433&hl=dracula

Kolay gelsin.

Benim pcde bulaşmişti bu meret format atiom yine aynı şeyler oluodu bende tamamen tarama yaptım ve temiz olanları sıkıştırdım format attım tekrar tarama yaptıktan sonra düzeldi...

Elindeki cdleri kullanmanı tavsiye etmem çünkü yine aynısı olucaktır ...

Ama elindeki cdleride yükle pc hepsini tarat sonra temiz çıkanları sıkıştır format at cdleri çöp yap tek yol bu tabi çözümü bulunmuştur belki benim baya oldu bu olay...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...