Jump to content

kablosuz modem

cell-cuq

Recommended Posts

arkadaslar ben kablosuz modem kullanıyorum fakat benim ağımdan bir başkası baglanıyormu bilmiyorum kesin baglanıyordur ben bunu ogrenmek için napmalıyım kim veya kaç pc baglanıyor bana yardım edin lütfen tşkler

arkadasim adsl modemin markasini vermemissin...

1 ) telekomdan ogrenebilirsin...her gün kotanı kontrol et istersen...

2 ) adsl icine girip oradan kim baglanmis ip si nedir...ne kadar kotanı goturmus onda bakabilirsin...

3 ) ilaveten bir guvenlik sifreside koymayı ihmal etmezsin umarim.

kardes modemın ıcınde guvenılır termınaller dıye bır bolum var oraya hanngı pc lerın baglanmasını ıstıyorsan mac adreslerını yazarak sadece ıstedıgın pc lerın baglanmasını saglayabılırsın ve bu bolumden senın agına baglanan pc lerın mac adreslerını gorebılırsın

bu bırıncı yontem ıkıncı yontemse arkadaslar yukarda demıs ag'ını sıfrelersın 128 bit ıle sıfrele sıfre bıraz uzun olur ama kırılması baya zor dur bu ıkı yontemı kullanabılırsın daha fazla ayrıntı ıstıyorsan modemın marka ve modelını yardımcı olmaya calısırım

Yardım isteyip sıkıntı çektiği konuyu anlatamayan insanlara anlam veremiyorum. Adsl modemim var kablosuz başkalarının kullanıp kullanamadığını bilmiyorum. E hani marka ? Hani model ? Piyasada yüzlerce kablosuz modem markası ve bunların modelleri var. Müneccim mi bu millet ? Bunun yerine şöyle bir açıklama yapsaydın daha mantıklı olurdu.

"Arkadaşlar benim airties rt211 kablosuz modemim var. İnternet hızımda bir yavaşlama var acaba başkaları benim kablosuz ağıma girip netimi kullanıyor mudur ? Eğer kullanıyorsa bunu nasıl engelleyebiliriz ?"

Bak bu şekilde konu anlaşılmış olur. Açıkta kalan kısımlar olmaz.

Senin anlatımında sarı çizmeli mehmet ağa olayı. Lütfen yardım isterken biraz daha dikkatli ve açıklayıcı olalım. Sonra yok mu yardım eden diye böbürlenmek boşadır.

kardes modemın ıcınde guvenılır termınaller dıye bır bolum var oraya hanngı pc lerın baglanmasını ıstıyorsan mac adreslerını yazarak sadece ıstedıgın pc lerın baglanmasını saglayabılırsın ve bu bolumden senın agına baglanan pc lerın mac adreslerını gorebılırsın

bu bırıncı yontem ıkıncı yontemse arkadaslar yukarda demıs ag'ını sıfrelersın 128 bit ıle sıfrele sıfre bıraz uzun olur ama kırılması baya zor dur bu ıkı yontemı kullanabılırsın daha fazla ayrıntı ıstıyorsan modemın marka ve modelını yardımcı olmaya calısırım

MAC Adreslerini nerede bulurum. Bunlar nerede yazar?

Wireless sıfrelerın hack edıldıgını goz onune alırsak en guvenılır yontem efe__ arkadasımızın da belırttıgı gıbı MAc adresıne gore kısıtlama yapmaktır..

MAC adresi artık çok rahatlıkla kopyalanabiliyor ağı taratıp mac adresini kaydettiyse çok rahat bağlanır en iyisi şifre onuda çözecek kadar iyi bir kullanıcıysa zaten koblosusu iptal et kablolu bağlan

Gelelim senin konuna essential net tools programını indir kur.Sol taraftaki seçeneklerden NBCscan yazana tıkla ip numaranın sonuna 1 gelecek şekide yaz(alttaki zaten otamatik 255 olur) ve start de kullanan varsa hepsi karşında

Yardım isteyip sıkıntı çektiği konuyu anlatamayan insanlara anlam veremiyorum. Adsl modemim var kablosuz başkalarının kullanıp kullanamadığını bilmiyorum. E hani marka ? Hani model ? Piyasada yüzlerce kablosuz modem markası ve bunların modelleri var. Müneccim mi bu millet ? Bunun yerine şöyle bir açıklama yapsaydın daha mantıklı olurdu.

"Arkadaşlar benim airties rt211 kablosuz modemim var. İnternet hızımda bir yavaşlama var acaba başkaları benim kablosuz ağıma girip netimi kullanıyor mudur ? Eğer kullanıyorsa bunu nasıl engelleyebiliriz ?"

Bak bu şekilde konu anlaşılmış olur. Açıkta kalan kısımlar olmaz.

Senin anlatımında sarı çizmeli mehmet ağa olayı. Lütfen yardım isterken biraz daha dikkatli ve açıklayıcı olalım. Sonra yok mu yardım eden diye böbürlenmek boşadır.

haklısın arkadasım kusura bakma daha ayrıntılı yazmam gerekiyordu yazayım modemim inca tm adsl 2+2 kablosuz modem

arkadasim adsl modemin markasini vermemissin...

1 ) telekomdan ogrenebilirsin...her gün kotanı kontrol et istersen...

2 ) adsl icine girip oradan kim baglanmis ip si nedir...ne kadar kotanı goturmus onda bakabilirsin...

3 ) ilaveten bir guvenlik sifreside koymayı ihmal etmezsin umarim.

inca tm adsl 2+2 kablosuz modem türk telekomdan nasıl ogreniyoruz herhangi bi wep sitesinden mi yoksa arayaıptamı bi yardım edersen sevinirim

ağ bağlıtı seçeneğini şifreli olarka kullanırsa nhiç sorun olmaz tabi diğer kullandıklarından birisi şifreni öğrenir yada kırarark girerse başka :S

ben şifre koydugm zaman pc internete baglanmıyor ağ adresi alıyor yazıyo o saatlerce kalıyo ama baglanmıyo

MAC adresi artık çok rahatlıkla kopyalanabiliyor ağı taratıp mac adresini kaydettiyse çok rahat bağlanır en iyisi şifre onuda çözecek kadar iyi bir kullanıcıysa zaten koblosusu iptal et kablolu bağlan

Gelelim senin konuna essential net tools programını indir kur.Sol taraftaki seçeneklerden NBCscan yazana tıkla ip numaranın sonuna 1 gelecek şekide yaz(alttaki zaten otamatik 255 olur) ve start de kullanan varsa hepsi karşında

kardes o dedigin program bende war ordan pclere girebiliyorum open computer deyip giriyosn ama bazı pc lerde şifre istiyo o ne şifresi modem felan mı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...