Jump to content

Can kurtaran..

ConFiDant

Recommended Posts

Ahmet ve Mehmet ismin de iki kişi varmış. Bu iki kişinin işi bir kıyıda Cankurtaran'lıkmış. Günler den bir gün deniz de bir fırtına kopmuş. Ve alınan haberlere göre bir gemi batmak üzereymiş. Gemide bulunan kişiler hayatlarını kaybetmek üzereymiş.

Hemen Can kurtaran gemisine atlayan Ahmed ve Mehmet yola çıkmak üzereyken, Ahmet'in annesi gelip Ahmet'in kolundan tutmuş. Ve demişki;

- Oğlum Ahmedim.. Babanı savaşta kaybettik. 2 gün öncede abini denizde kaybettik bi sen kaldın, eğer sende gidersen kimsem kalmaz ne olur gitme...

Ahmet'e hak veren Mehmet hemen Cankurtaran gemisine atlayıp yola çıkmış. Olay yerine ulaşıp oradaki kişileri kurtarmış. Ama tek kişi kalmış. Hemen anons yapan Mehmet ona can simidi verip " Burada 1 kişi kaldı hemen yardım gelmezse yarım saate kalmaz bu kişi boğulur " diye haber vermiş.

Haberi alan Ahmet hemen yedekte bulunan Can kurtaran gemisine atlayıp olay yerine tam gidecekken Annesi yine kolundan tutup şöyle demiş;

- Oğlum Ahmedim.. Ne olur gitme bak Babanı savaşta kaybettik. 2 gün öncede Abini... Sende gidersen kimsem kalmaz..

Annesinin sözlerini dinleyen Ahmet şöyle cevap vermiş;

- Annem.. Orada şimdi bir kişi canıyla uğraşıyor. Şimdi bende onun yerinde olabilirdim. O kişinin de Annesi, Babası belkide Ailesi var.. Ne olursun beni affet, deyip yola koyulmuş.

Ve Mehmet kısa bir süre sonra kıyıya gelmiş. Can kurtaran gemisinde ki kişileri sağ salim getirmiş. Mehmet ve Annesi beraber Ahmet'i beklemeye başlamışlar. Beklemişler, beklemişler.. Sabah olupta güneş doğunca Ahmet'in Annesi koyuvermiş göz yaşlarını.. Bir yandan da ahıtlar yakıyormuş.. " Oğlum.. Ahmet'im.. " diye.

Az sonra Ahmet'in Can kurtaran gemisi görünmüş. Şöyle bir bakmışlar kim bu gelen diye merakla.. Birde görmüşler ki Ahmet'te içinde el sallıyarak geliyor. Ahmet'in Annesi sevinç içerisinde " Allahım sana hamdolsun, Kocamı savaşta, oğlumuda denizde aldın ama bana Ahmet'imi bağışladın " diyormuş.

Az sonra kıyıya yaklaşmış Ahmet'in Can kurtaran gemisi. Ve hemen atlamış boynuna Ahmet'in Annesi. " Oğlumm.. " diye sevinç içerisinde. Ve Ahmet'te şöyle demiş;

- Oğlum Allah seni bana bağışladı. Allah'a hamdolsun.

Ahmet hemen karşılık vermiş sevinç içinde;

- Anne ! Allah bi beni deyil bak sana birisini daha bağışladı. Kurtardığım kişi Abimmiş..

______

İşte hayatta ne olacağını ve fedakarlık sonucu nelerin bize geleceğini bilemeyiz. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...