Jump to content

Aktif Programları Gizlemek

onuchlu

Recommended Posts

eğer programların kendi ayarlarında tray icon hide gibi bi seçenek varsa bunu kullanabilirsin yoksa eğer acemi kullanıcılardan kastın çokçok acemiyse :angry: görev çubuğu sağ tık > özellikler > etkin olmayan simgeleri gizlenin yanındaki butonu tıklayıp istediğin programlara her zaman gizle diyerek az da olsa gizlemesini sağlayabilirsin

belki biliyorsunuzdur ama yinede söyleyeyim dedim.

Arkadaşlar acemi kullanıcıların downloadlarıma müdahalelerini engellemek için IDM çalışması ancak ikonlarının çalışan programlarda görünmemesi gerekiyor nasıl yapabilirim.

Başlat-->Çalıştır'a tıkla ve "msconfig" yazıp enter'la

Sonra açılan pencerenin Genel sekmesinde aşağıdaki seçeneği seç.

001bt4.jpg

Bu ayardan sonra da Başlangıç sekmesine gidip

Burada "IDMan" yazan tıkı kaldır.

002jy5.jpg

Ve Uygula deyip PC'ni yeniden başlat.

PC açıldıktan sonra ekrana gelecek olan pencerenin de en alttaki kutucuğuna tık koyup tamam de.

001bt4.jpg

002jy5.jpg

PC açıldıktan sonra ekrana gelecek olan pencerenin de en alttaki kutucuğuna tık koyup tamam de.

Onuchlu hocamın öğrenmek istediği şey; program çalışsın fakat system tray de gözükmesin.

Sayın Onuchlu, görev çubuğunu gizleyerek de bunu yapabilirsiniz.Ama pek faydalı olacağını düşünmüyorum.

buyur arkadaşın söylediği ps tray factory programı dikkatimi çekti ve inceledim tam sana göre bir program; bu programla iconları gizleyebiliyosun hatta programı da gizleyebiliyosun hiç birşey ortada kalmıo sadece program kapanınca ikonlar eskiye dönüo ve daha hoş bir yönü var şifre koyabiliyorsun.senin için türkçeleştirdim portable ve katılımsızını hazırladım.

Portable:

Katılımsız:

Please register to see this content.

Onuchlu hocamın öğrenmek istediği şey; program çalışsın fakat system tray de gözükmesin.

Sayın Onuchlu, görev çubuğunu gizleyerek de bunu yapabilirsiniz.Ama pek faydalı olacağını düşünmüyorum.

Pardon. Farketmemişim. :D

• 2 years yıl...

merhaba arkadaşlar benimde aynı derdim var birtürlü çözemedim 70e yakın pc var otelde ben hepsine inter filtre kurdum fakat görev yöneticisinden simgeyi gizlemem gerekiyor şifreyi bulmaları ortalığı karıştırır yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

001bt4.jpg

002jy5.jpg

bu şekilde yaptığı zaman yüklediği programlar başlangıta çalışmaz ama arkadaş sadece ikonlarını gizlemek istiyor programlar arkaplanda çalışsın ama ikonları görünmesin istiyor...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...