Jump to content

bilgisayarım kapanıyor

hacker_49

Recommended Posts

power dan olabilir. yerinde olsam tabii eğer öyle bir şansın varsa parçalrı tek tek denemen ki o da zaman alır.benim makina kapanmıyodu resetliyodu.ne zaman resetleyeceği de belli olmuyodu. kimi ram dan dedi. kimi power dan ama sonuçta işlemci den olduğunu buldum....

bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor.ne zaman kapanacağı belli olmuyor.kapanınca birdaha açamıyorum.ama fişi çekip takınca açılıyo.bu sorunu nasıl çözebilirim?

1-Cpu fanının petekleri dolmuştur temizlik yap.

2-Power suppy normal çalışıyo gibi gözükür bir arızası vardır bizim normalde hissetmediğim gerilimlerden etkileniyordur değiştir.

3-ram bellek bozuktur belli bir hafıza bölümüne gelince sorun yapıyordur.

4-Eğer sabahları ilk açılırken daha cok yapıyorsa anakartın üzerindeki silindir şeklindeki apartalar şişme yapmışmı veya yada bi şeyler değişmişmi dikkatli kontrol et.

ramleri denedim,cpu fanını da temizledim.sabah kapanma yapmıyor.akşam sıklaşıyor.power supply i değiştirmeden çözebilirmiyim bu sorunu yoksa kesinlikle değişmelimiyim?

bek kendin diyosun akşamları özellikle diye. çünkü akşamları elektrik tüketimi daha fazla oluyor ve dalgalanmalar yaşanıyor. kaliteli bi power al. 30$ dan aşağısını sakın alma.

birde anakartın cd sinde mutlaka ısı-fan-volt durumunu gösteren bir yazılım vardır, onu mutlaka bilgisayarına kur.

bilgisayarını takip et.

bek kendin diyosun akşamları özellikle diye. çünkü akşamları elektrik tüketimi daha fazla oluyor ve dalgalanmalar yaşanıyor. kaliteli bi power al. 30$ dan aşağısını sakın alma.

birde anakartın cd sinde mutlaka ısı-fan-volt durumunu gösteren bir yazılım vardır, onu mutlaka bilgisayarına kur.

bilgisayarını takip et.

anakart cd si yokki :( Toplama pc.alırken vermediler anakartın cdsini falan.anakartım ın markası epox.bilgisayarım eski yeni alıcam en fazla 1 ay sonra boşuna parça almak istemiyorum.idare ediyorum böyle :(

Eyer fanlardan emin olmak istiyorsan kasanın kapaklarını aç ve pc çalıştır sonra bak hangi fanı çalışmıyor

Denedim.bütün fanlar çalışıyor.

Bu olay bencede: İşlemci Fanı gibi geliyor. İşlemcin nedir?

işlemci fanını çıkarıp temizledim.işlemci fanı çalışıyor.işlemcim:AMD athlon 2600+

anakart cd si yokki :( Toplama pc.alırken vermediler anakartın cdsini falan.anakartım ın markası epox.bilgisayarım eski yeni alıcam en fazla 1 ay sonra boşuna parça almak istemiyorum.idare ediyorum böyle :(

Denedim.bütün fanlar çalışıyor.

işlemci fanını çıkarıp temizledim.işlemci fanı çalışıyor.işlemcim:AMD athlon 2600+

[shadow=undefined]Pc virüs filan olabilirmi sen bir yinede format at[/shadow]

SElam,

Arkadaşlar, yazılanları şöyle bir inceledim "Kesin şundandır veya bundardır vb. gibi ifadeler kullanılıyor, bi kez PC karşınıza gelip kontrol veya test etmeden kesin ifadeler kullanılması yanlıştır.

Arkadaşların ifadelerine bakılacak olursa PC yi komple at yenisini al. ondan daha iyi. :-)

Olasılıklardan ziyade kontrol etmen gerekenler;

1) Kasanın kapağını aç ve PC yi çalıştır.

2) VGA Fanı, CPU Fanı, Kasa Fanı ve Power Suply Fanlarını kontrol et. Çalışıyor mu ?

3) HDD Defrag çalıştır.

Senin donanımlardan gözlemleyebileceklerin bunlardır. Eğer hepsi sağlam bir şekilde çalışıyorsa. Ki kontrol ettiğini söylüyorsun.

HDD Format çek ve İşletim sistemini tekrar kur. Bu sorun işletim sistemi sorunu.

Kolay gelsin.

SElam,

Arkadaşlar, yazılanları şöyle bir inceledim "Kesin şundandır veya bundardır vb. gibi ifadeler kullanılıyor, bi kez PC karşınıza gelip kontrol veya test etmeden kesin ifadeler kullanılması yanlıştır.

Arkadaşların ifadelerine bakılacak olursa PC yi komple at yenisini al. ondan daha iyi. :-)

Olasılıklardan ziyade kontrol etmen gerekenler;

1) Kasanın kapağını aç ve PC yi çalıştır.

2) VGA Fanı, CPU Fanı, Kasa Fanı ve Power Suply Fanlarını kontrol et. Çalışıyor mu ?

3) HDD Defrag çalıştır.

Senin donanımlardan gözlemleyebileceklerin bunlardır. Eğer hepsi sağlam bir şekilde çalışıyorsa. Ki kontrol ettiğini söylüyorsun.

HDD Format çek ve İşletim sistemini tekrar kur. Bu sorun işletim sistemi sorunu.

Kolay gelsin.

fanlar çalışıyor.kasanın kapağı açık çalıştırıyorum zaten çoğunlukla pc'yi.hdd ye format ta çektim.yine aynı :(

Bu sorun muhtemelen power'dandır. Ramlerden olsa makine kitlenip kalır genellikle. Cpu fanından olsa reset atar. Ama durup dururken tamamen kapanıo ve fişi çekmen fln gerekiosa Powerdandır bence...

pc kapanıyo ama farenin ışığı,kameranın ışığı falan hep yanıyo.ama kasa kapanıyo.sadece kasa kapanıyo.gerisi çalışıyo :(

bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor.ne zaman kapanacağı belli olmuyor.kapanınca birdaha açamıyorum.ama fişi çekip takınca açılıyo.bu sorunu nasıl çözebilirim?

makinan sadece sıcaklardan kapanıyor olabilr... her makinada olan bişe

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...