Jump to content

usb donanım tanımama sorunu

erhan55

Recommended Posts

Arkadaşlar atlantis xp diye katılımsız xp cd si çekmiştim 3 veya 4 ay sorunsuz kullanmaya başladım sonra ilk önce ses

driveri oldugu halde ses cıkmamaya başladı sonralarıda usb ye baglı mausum takılmaya başladı.bilgi ekranındada usb ayğıtlarından biri tanınmadıgı için donanımınız düzgün çalışmıyor diye ibare çıktı.bende normal xp cd sinde yükleyim dedim format attım,cd den yükledim ama ilginç olan key filan sormadı 1 kaç saat maus takılmadan calıstı sonra aynı maus takılmaları(maus kesik kesik calışıyo sonra donuyo) başladı.bende ghost yedekleri vardı ghost attım su an normal calısıyom ama yine bir sorun var gibime geliyor.açıklama yaparsanız sevinirim.

Arkadaşlar atlantis xp diye katılımsız xp cd si çekmiştim 3 veya 4 ay sorunsuz kullanmaya başladım sonra ilk önce ses

driveri oldugu halde ses cıkmamaya başladı sonralarıda usb ye baglı mausum takılmaya başladı.bilgi ekranındada usb ayğıtlarından biri tanınmadıgı için donanımınız düzgün çalışmıyor diye ibare çıktı.bende normal xp cd sinde yükleyim dedim format attım,cd den yükledim ama ilginç olan key filan sormadı 1 kaç saat maus takılmadan calıstı sonra aynı maus takılmaları(maus kesik kesik calışıyo sonra donuyo) başladı.bende ghost yedekleri vardı ghost attım su an normal calısıyom ama yine bir sorun var gibime geliyor.açıklama yaparsanız sevinirim.

pc de acemıyım.Faket 1 ay önce aynı sorun bendede oldu.En azından benzerlikler vardı.2 usb bellegım var, 400 gb hdd mobıl. 1 mp3 çalar.

tum bunları bır anda tanımamaya başladı.

sonunda mauseyıde tanımadı.

6 gırışın hepsıne takıp çıkardım. artık donmalar artmıştı.

mause kılıtlenıyordu.

wındosun içine gırdım sıstem klasörunde bır dosya oluşmuş dvd store dıye.ve tam wındowsun driver klasörunun yanındaydı zaten göze batıyor tuhaf şekılde.

olmaması lazımdı galıba.

elle sıldım.

yenıden başlattım.

bı kaç saat sonra mause yıne tıkandı dondu.

2 gun ugraştım.

ınatla format atmamak için.

belleklerı tanımıyor ,mause donuyor.

en sonunda tum vırus programları ıle taradım.

spyware yuzunden oluyor.

bı yerden kapmışım.

bunu sadece kaspersky 7 buldu sıldı.bırde ashampoo spy buldu ve sıldı her sılmesınden sonra restard attım.

o gunden berı tum usb lerım çalışıyor. mausede donmuyor.

ama bırde bellegımın bırı u3 idi.

içinde hazır kurulu avast vardı onunlada tarattım.hatta yazılımını kaldırdım belkı u3 olayı yuzunden tanımadı dıye.

sonç olarak bır deneyın derım.

ben format atmadan kurtuldum.

sonra bı kere daha oldu , 10 gun once dondu mause bu kez ashampoo spy ıle denedım buldu sıldım ve gectı.

bır fıkır olsun dıye yazdım. umarım işe yarar.

pc de acemıyım.Faket 1 ay önce aynı sorun bendede oldu.En azından benzerlikler vardı.2 usb bellegım var, 400 gb hdd mobıl. 1 mp3 çalar.

tum bunları bır anda tanımamaya başladı.

sonunda mauseyıde tanımadı.

6 gırışın hepsıne takıp çıkardım. artık donmalar artmıştı.

mause kılıtlenıyordu.

wındosun içine gırdım sıstem klasörunde bır dosya oluşmuş dvd store dıye.ve tam wındowsun driver klasörunun yanındaydı zaten göze batıyor tuhaf şekılde.

olmaması lazımdı galıba.

elle sıldım.

yenıden başlattım.

bı kaç saat sonra mause yıne tıkandı dondu.

2 gun ugraştım.

ınatla format atmamak için.

belleklerı tanımıyor ,mause donuyor.

en sonunda tum vırus programları ıle taradım.

spyware yuzunden oluyor.

bı yerden kapmışım.

bunu sadece kaspersky 7 buldu sıldı.bırde ashampoo spy buldu ve sıldı her sılmesınden sonra restard attım.

o gunden berı tum usb lerım çalışıyor. mausede donmuyor.

ama bırde bellegımın bırı u3 idi.

içinde hazır kurulu avast vardı onunlada tarattım.hatta yazılımını kaldırdım belkı u3 olayı yuzunden tanımadı dıye.

sonç olarak bır deneyın derım.

ben format atmadan kurtuldum.

sonra bı kere daha oldu , 10 gun once dondu mause bu kez ashampoo spy ıle denedım buldu sıldım ve gectı.

bır fıkır olsun dıye yazdım. umarım işe yarar.

En başta kullandığınız anakartın chipsetinin mutlaka dogru veya son sürüm olmasına dikkat edin.Bundan ziyade tv kartı veya modem sürü sonradan takılan bi kart varsa çakışma varmı kontrol edin.Bunu aygıt yöneticisi - Bağlantıya göre bölümünden kontrol edibilirsiniz.Eğer çakışma varsa kartın yerini değiştirmeyi deneyin.Kullanmıyorsanız o kartı takmayın .Eğer çakışma varsa bilgisayarın performansındada sorunlar yaşayacaksınız.

Ankartın driver CD sini Tam olarak yükle.

Kolay gelsin...

• 1 yıl yıl...
  • 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...