Jump to content

Kadın Teröristin Üzerinden Çıkan Not

Bilinchard

Recommended Posts

Hergün şehit haberi geliyor, analar ağlıyor, ocaklara ateş düşüyor. ışte bu yazı olan bitene istinaden ibreti alem olsun diye için yazıldı. yaşananlar tamamen gerçektir…

karanlık erkenden çökmüştü dağlara. zaten dağların kaderi değil miydi bu? erken çökerdi akşamlar ile boran. dağda gezen çakallara vatanını kaptırmayan tsk mensupları işte o karanlıkta pür dikkat ilerliyordu. olağandışı bir çalı kıpırdasa bir kilometre öteden duyarlardı. karanlık, sükunetle örtmüştü dağları.

dere yatağından çıkıyorlardı, 15-20 kişilik asker grubuydular. adeta parmaklarının ucuna basıyorlardı, ses çıkmasın diye.

askerlerin arasında 15 metre civarında mesafe vardı.

turan kayseri’liydi. askerliğinin bitmesine sadece birkaç hafta kalmış, döner dönmez parmağındaki yüzüğün sahibiyle hayatını birleştirecekti. özlemişti ailesini ve elbette yavuklusunu.

tam bunları düşünüyordu ki arkadan gelen bir sesle irkildi. milisaniyede beyni hızla çalışmaya başladı. arkadaki asker arkadaşı kendisinden en az 15 metre uzakta olmalıydı, aradaki mesafeyi de bozmak olağandışı haller haricinde mümkün değildi, emir böyleydi çünkü. peki kimdi arkasındaki ses? şüphendi. arkadan gelen sesle sese dönmesi arasında geçen o çok küçük anlarda bunları düşündü işte.

arkadaki ses tekrar etti; ‘jötikar sen misin?’

ardındaki bir çakaldı, askeri - karanlıktan olacak - kendi gibi terörist zannedip seslenmişti.

turan uyanık çocuktu. hemen döndü, g-3’ü doğrultacak oldu, terörist tüfeğin ucunu kaptı. bu arada diğer askerler de olaya uyanmışlardı.

saflar belirlendi, çatışma başladı. karşıdaki teröristler 3-4 kişilik küçük bir gruptu. kısa sürede tümünün de kellesi alındı.

çakalların biri kadındı. üzerinden de bir mektup çıkmıştı. rebeka adlı bu teröristin annesine hitaben yazdığı itirafname gibi bir şiirdi aslında.

ışte o şiir;

" pişmanım anam doğduğum güne,

mutlu olmak hakkım olsa bile,

bir zalim düşürdü beni bu hale,

pişmanım anam doğduğum güne.

ıster miydim dağda soğukta uyumayı,

anaların yüreğine ateş yakmayı,

veren kahrolsun bu silahı,

pişmanım anam bırakmıyorlar.

dost bildiklerim pusuda yatıyor,

kaçmaya kalksam kurşun atıyor,

her gece bir zalim nöbet tutuyor,

bir zalim alnından vururum diyor,

dönenin sonu ölümdür diyor,

ne kadar pişman olursan ol diyor,

her gün biraz daha azalıyorlar,

çoğu pişman oluyor söylemiyorlar,

ölümü soğuktan düşünüyorlar,

bir gün duyulur ölüm haberim,

her tarafa yayılır kanlı cesedim,

ıbret olsun benim kaderim,

sana son sözüm ağlama anam,

bırak derdim bir kendim yanam,

pişmanım anam bırakmıyorlar"

Dağlarda bu tarz insanlar çok fazla sanırsam ve devlet elini gerçekten o bölgelere atmaz ise, daha ne oldugunu bile bilmedikleri bölücü örgütün kucagına düşmeye devam edecek o kadar insan var ki...

Allah askerimize sabır ihsan eylesin.

bi yerde terörist itirafları diye bişi okumuştum. orada yazılanlara bakılırsa çok zor düşürüyorlar ve bazende tecavüz ediyorlar kadınlara öyle düşürüyorlar. valla yazık pişman olmaktansa önceden bunların pençesine düşmemek lazım.

çok kötü bir durum TSK gerçekten üstüne düşeni fazlasıyla yapıyor, orada pişman olduğu halde bulunanlar için dua etmekten başka yapıcak bişeyimiz yok, arkadaşlarında dediği gibi yeni insanların katılmaması için eğitim ve hizmet ******ürülmesi şart oralara...

O şiiri yazana kadar bakalım kaç Mehmedimize kurşun sıktı?

Yapmayın arkadaşlar bu kadar duygusal olmayın.

Kimse kimseye istemediği bir şeyi zorla yaptıramaz...

Bakın benim dikkatimi çeken farklı bir noktayı size aktarmak istiyorum.

Herkesin bildiği gibi eve dönüş yasası diye bir şey çıktı, pişmanlık duyan pkk mensupları silahını bırakıp geliyor teslim oluyor buraya kadar her şey normal diyelim.Herkes dönen teroristlerin döndükten sonrasında ki konuşmalarını dinlemiştir ama dönen teroristlerin söylediklerinde benim en çok dikkatimi çeken adamların hiç birinde vatan millet sevgisi ve bilinci olmayışı.Yani demek istediğim şu ki hiç biri demiyo ki; Ben ne yapıyorum isyanım kime? Ne uğruna tanımadığımız bilmediğimiz masum insanlara kurşun sıkıyoruz? Bende bu vatanda bizim gibi terorist olmayan insanlarla aynı haklara sahip olabilirim kardeşçe yaşamak varken biz niye burdayız? Ben hiç birinden bu ve benzeri sözler duyamadım arkadaşlar hepsinin söylediği aynı hep aynı diyolar ki; burda yaşam şartları çok ağır çok kötü koşullarda yaşıyoz.Kadınsa da tecavüze uğradım kötü muamele gördüm gibi bahaneler kullanıyor.Terörü bitirmek için en önemli üç şeyi insanlara aşılamamız lazım.

1.)Eğitim-İnsanlara Dinini Öğreteceksin(İnançsız insanlar her kötülüğü sorgulamadan yapabilir.)

2.)İnsanların karnını doyuracaksın iş gücü sağlayacaksın.

3.)Sosyal haklar(Batıda ki insanların sahip olduklara imkanlara doğuda ki insanlarda sahip olacak)

Umarım anlatabilmişimdir :)

Doğru söze ne hacet

Terörü bitirmek için en önemli üç şeyi insanlara aşılamamız lazım.

1.)Eğitim-İnsanlara Dinini Öğreteceksin(İnançsız insanlar her kötülüğü sorgulamadan yapabilir.)

3.)Sosyal haklar(Batıda ki insanların sahip olduklara imkanlara doğuda ki insanlarda sahip olacak)

3 madde yerine tek bir madde olabilir bence. EKONOMİ. ekonomik durumun iyi olursa sosyal haklar da verirsin,işsizliğe de çözüm olabilirsin,eğitime de ( din eğitimini de aileden alacak artık :) )

Dağlarda bu tarz insanlar çok fazla sanırsam ve devlet elini gerçekten o bölgelere atmaz ise, daha ne oldugunu bile bilmedikleri bölücü örgütün kucagına düşmeye devam edecek o kadar insan var ki...

Allah askerimize sabır ihsan eylesin.

,

amin..bu daha pişman olanı olmayıp da göğsünü kestiren,ve Türk askerine silah sıkan nişancı kadın teröristlere ne demeli?hepsi de pişman değil ya..ayrıca devlet elini hakkaten atmalıama köyle,muhtarla pkk gönüllü işbirliği içinde olduktan sonra devlet birşey yapamıyor genelde durum böyle..Allah mehmetçiğimize kolaylık,ailelerine sabır versin....

Arkadaşlar hepimiz aynı standartlarda koşullarda doğmuyoruz. Allaha şükür çoğumuz vatan sevgisiyle kurtuluş savaşı anılarıyla büyütüldük fakat orada doğanların koşulları farklı. Araştırmalara göre köyü basıp erkek çocuğu zorla alıyorlar ve gelmezsen veya gelip kaçarsan ailen burda hepsini öldürürüz diyorlar. Mecburen erkek çocuk anasına babasına bacısına birşey olmasın diye kendisini feda ediyor. Teslim olanların ailelerini hedef alıyorlar veya geri döndüğünde kendisini öldürüyorlar.

Eğitim gitmeli diyorsunuz fakat doğuda şehid verdiğimiz o kadar çok öğretmenimiz var ki. Anlattıklarına göre okulları basıyorlar ve öğretmeni tehdit ediyorlar. İstiklal Marşı okunmayacak Kurtuluş Savaşı anlatılmayacak diye. Karşı geleni zaten şehid ediyorlar. Çok acı bir durum var orada.

Arkadaşlar hepimiz aynı standartlarda koşullarda doğmuyoruz. Allaha şükür çoğumuz vatan sevgisiyle kurtuluş savaşı anılarıyla büyütüldük fakat orada doğanların koşulları farklı. Araştırmalara göre köyü basıp erkek çocuğu zorla alıyorlar ve gelmezsen veya gelip kaçarsan ailen burda hepsini öldürürüz diyorlar. Mecburen erkek çocuk anasına babasına bacısına birşey olmasın diye kendisini feda ediyor. Teslim olanların ailelerini hedef alıyorlar veya geri döndüğünde kendisini öldürüyorlar.

Eğitim gitmeli diyorsunuz fakat doğuda şehid verdiğimiz o kadar çok öğretmenimiz var ki. Anlattıklarına göre okulları basıyorlar ve öğretmeni tehdit ediyorlar. İstiklal Marşı okunmayacak Kurtuluş Savaşı anlatılmayacak diye. Karşı geleni zaten şehid ediyorlar. Çok acı bir durum var orada.

evet bu da bildiğimiz bi durum Allah ıslah etsin kolaylık versin ordak iinsanlarımıza ama benim demek istediğim,böyle vakalar var ama herkes böyle pkkya düşmüyor diyelim teröristlerin%60 i çaresizlikten vs.(her yönden)terörist oluyorsa geriye kalan %40 ı adiliğinden oluyor bu terör meselesi iterken kötü sonuçlar doğacak gibi geiyo bana zaten büyük sorunalr kan dökülmeden,bişeyelr feda edilmeden çözülmüyor en ayzık ki...

Yapmayın arkadaşlar bu kadar duygusal olmayın.

Kimse kimseye istemediği bir şeyi zorla yaptıramaz...

Bakın benim dikkatimi çeken farklı bir noktayı size aktarmak istiyorum.

Herkesin bildiği gibi eve dönüş yasası diye bir şey çıktı, pişmanlık duyan pkk mensupları silahını bırakıp geliyor teslim oluyor buraya kadar her şey normal diyelim.Herkes dönen teroristlerin döndükten sonrasında ki konuşmalarını dinlemiştir ama dönen teroristlerin söylediklerinde benim en çok dikkatimi çeken adamların hiç birinde vatan millet sevgisi ve bilinci olmayışı.Yani demek istediğim şu ki hiç biri demiyo ki; Ben ne yapıyorum isyanım kime? Ne uğruna tanımadığımız bilmediğimiz masum insanlara kurşun sıkıyoruz? Bende bu vatanda bizim gibi terorist olmayan insanlarla aynı haklara sahip olabilirim kardeşçe yaşamak varken biz niye burdayız? Ben hiç birinden bu ve benzeri sözler duyamadım arkadaşlar hepsinin söylediği aynı hep aynı diyolar ki; burda yaşam şartları çok ağır çok kötü koşullarda yaşıyoz.Kadınsa da tecavüze uğradım kötü muamele gördüm gibi bahaneler kullanıyor.Terörü bitirmek için en önemli üç şeyi insanlara aşılamamız lazım.

Umarım anlatabilmişimdir :)

bencede arkadaslar TSK nın yapmış olduğu bir belgesel var KAN UYKUSU die bir belgesel arkadaslar teröristlerin içinde ne kadarda pişman olanlar veya merhametli olursa da olsun onlar bizim ülkemizi ve vatanımızı kryan mehmetciklerimize kurşun attılar ve o kadar da mehmetcik şehit verdik arkadaslar hangi terörist ben pişmanım dese bile bi kere o askerimize silah doğrultmuşdur ve o silahı tutan kişiler benim için bir vatan hayinidir ben böyle düşünüyorum.Dediğiniz gibi ilk önce doğudaki halkımızın aklından terör konusunu silemk gerekir ve bence bu imkansız bişi.Ben böle düşünüorum ha yanlışsam ve hata yaptıysam kusura bakmayın ama ben ble düşünüorm

Ya arkadaşlar neyin çaresizliğinden bahsediyorsunuz. bu pişmanım diyen teröristler mücadele yoksunu adamlar. yani bulunduğu köyde ki zor yaşam koşullarında mücadele etmeyip pkknın güler yüzüne aldanıp bilmem ne vaatlere(işin sonunda rahat Yaşam Olacağı gibi) kanıp gidiyorlar. sona ne mi oluyor? gittikleri kamplarda ve dağlarda görüyorlar bilmem neyin herekesini sonra eski yaşamlarını düşünüyorlar. tabii eski yaşamlarında mücadele etmek daha kolaymış deyip pişmanıııım diye bir feryat bir figan türküsü tutturuyorlar ki bu türkülere yürek dayanmaz. ya geçin bu adamları pişmanlık yasasından dönse ne olur ya? bunlar zoru gördümü yine vatanı satacak. yani pişmanım ben döndüm diyipte vatanamı hizmet edecek. gelde inan!!!bu insanlar ha dağda ha bağda farketmez nerde olursa olsun vatanını satacak kadar soysuzdurlar. eğitim hikaye iş gücü hikaye bunları geçin kardeşim. büyük şehirlerde bir etrafınıza bakın neler göreceksiniz. yüzlerce binlerce doğu ve güney doğulu insanlar yaşıyor. kimisi midye satıyor kimisi bilmem ne işportası ile geçimini sağlıyor adamlar mücadele ediyor. savaşını mücadelesini devletle değil hayatla veriyor.

Arkadaşlar bence pkk konusunu biz yıllarca basit bir terorist grup olarak algıladık.Bunda yanıldığımız ortada.

Zira pkk dış ülkelerce desteklenen ve doğuda halkın bir kısmının az veya çok desteklediği bir terörist örgüt

tür.20-25 yıldır biz bu sorunla uğraşıyoruz.Devlet olarak sanırım pkk nın oradaki halkın gerçekte iyiliğini istemediğini tam olarak anlatamadık.Bunun üzerine doğudaki ekonomik yetersizlikler de eklenince pkk yıllarca varlığını sürdürdü ve sürdürüyor.Bu sorunun sadece askeri yöntemlerle çözülmesi mümkün değil.

Oradaki halkı bu devletin kendilerinin devleti olduğunu inandırmamız lazım.Dahası pkk nın beslendiği kanalları tıkamamız gerekir.Şiiiri yazan kadına şahsen acıyorum.Zira doğuda pkk belli bir etkiye sahip.

O kadını reklemlarla örgüt içine çekmiş ancak gerçeğin böyle olmadığını ise çok geç anlamış.ama son pişmanlık fayda vermez.Pkk teslim olmak isteyenleri ailesini ve kendisini öldürmekle tehtit ediyor.Bu tehtid

e rağmen örgütten ayrılıp teslim olmak o kadar kolay değildir.Ama bu o terorist bayanın suçunu örtmez.Yaptıklarını hafifletmez.Benim askerime kurşun sıkacak biz de affedeceğiz öyle mi?Anaları ağlatacaklar biz de affedeceğiz öyle mi?Şahsen ahirette ben davacı olacağım.Bu melunlarun ceheneme bir adımı kalsa ben onları oraya yuvarlamak için elimden geleni yapacağım.

Biz de bu pkk nın bitmesi için bazı şeyler yapabiliriz.Hepimiz üzerime düşen görevi eniyi şekilde yapalım.

Örneğin doktorsam hastalarıma eniyi şekilde tedavi etmeliyim.eğer öğretmensem dağ başında da olsa okuluma gidip öğrencilerimi eniyi şekilde eğitmeliyim.Böylece ülkemiz daha hızlı kalkınır bunun yansıması doğuda da olur.Biz güçlendikçe pkk ve benzeri örgütlerin yaşama şansı ve etkinliği azalır.Son olarak

oradaki insanlara dinin de iyi öğretmek gerekir.Onlara bir insanı öldürmenin alemi yok etmek gibi bir sorumluluğu olduğu fikrini aşılamalıyız.Anlamadığım nokta şu bir insana nasıl silah çekip te öldürdükten sonra bunlar rahat uyuyabiliyor.Doğrusu aklım almıyor.Hepinize saygılarımla

Bitmez Bu bela Amerikanın elinde kukla olarak kaldığımız müddetçe. Adamlar çok güzel bir şekilde Arz-ı mevdud'a hizmet ediyorlar. Ama aptal oldukları için kime hizmet ettiklerinin farkına varamıyorlar. Allah nasip etmesin ama olurda sözde vatanları olarak o toprakları ilan ederlerse FİLİSTİN'den daha beter olacaklarının farkına varamıyorlar. Bana ben şucuyum bucuyum diyebilenlere x-tir olup gidin Amerikalılar sizi bekliyorlar Saddam'dan aldıkları yerlerde diyorum. Maalesef sadece burada ötüp duruyorlar. Herneyse ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM...

Galiba tek çözüm Kürt halkıyla Türk halkının ortak noktalarının vurgulanması. Tabii ki en büyük ortak nokta DİN. Zaten müslümanlık barış ve birlik dinidir ve bu bizleri bir arada tutacak tek şeydir. Ne yazık ki devletimiz bütün yurt çapında dini ihmal etmiştir. Yapay manevi unsurlarla bu açığı kapatmaya çalışmıştır ancak başarılı olamamıştır. Yıllar önce rahmetli Bediiüzzaman Said Nursi'nin bir hayali vardı. Doğuya bir üniversite kurmak. Burada maneviyatı güçlü Kürt aydınları yetişecekti. Ancak bu gerçekleşemedi ve sonuçta maneviyatı zayıf Kürt aydınları ortaya çıktı ve sonuç PKK, ayrımcılık. Umarım her şey iyiye gider...

arkadaslar pkk cıktığından beri başımıza bela adamlar ta 1983 de ortaya cıktı ve 2007 deyiz düşünün aradaki farkı bunca sene bitmemiş bu savas.ve dökülen kanlarda cabası adamların pişmanım dediğine aldanıp onları halkın arasına sokarsak işt tamamiyle işler dahada berbat hale gelir.Size bşi desem inanırmısınız bilemem türkiye pkk ortaya cıktıktan beri 100 bin milyar dolar harcamış kökten bitirmek için ama daha bitiremedi suanda bir pkk lının Türkiye ye olan zarırı 1 milyon dolar artık siz düşünün ne akdar fazla oplduklarını.Biz daha amerikanın arkasından gidelim adamlar beslio bi nevi bizim büyük başlarda onları destekliomuş gibi bişi olu.Teröristlerin en masumunu bile ibreti alem die diri diri yakacaksın ki görecekler nese arkadaslar ben düşüncelerimi söledim bbiraz karışık oldu ama kusura bakmayın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...