Jump to content

Microsoft Zorla Güncelledi...

KieRoN

Recommended Posts

Microsoft, Windows XP ve Vista işletim sistemlerine sessiz sedasız bir güncelleme yaptı. Otomatik güncellemeler kapalı olsa bile bu güncelleme yapılıyor.

Söz konusu güncellemeler XP ve Vista sistemlerinde 9 adet dosyayı değiştiriyor. Bu dosyalar Windows Update'le ilgili. Daha önce de Windows Update güncellemeleri yayınlanmıştı, ancak yüklenmeden önce haber veriliyordu. Bu kez ise hiçbir uyarı gösterilmeden güncelleme yapılıyor.

Üstelik otomatik güncelleştirme özelliği kapalı bile olsa dosyalar yenileriyle değiştiriliyor. Aşağıdaki dosyaların sürümleri 7.0.6000.374'ten 7.0.6000.381'e yükseltiliyor.

Vista İçin:

:: wuapi.dll

:: wuapp.exe

:: wuauclt.exe

:: wuaueng.dll

:: wucltux.dll

:: wudriver.dll

:: wups.dll

:: wups2.dll

:: wuwebv.dll

XP İçin:

:: cdm.dll

:: wuaucpl.cpl

:: wucltui.dll

:: wuweb.dll

Acaba Neden?

Bizim aklımıza Microsoft'u zorla ve haber vermeden güncellemeye iten şeyin ne olduğu sorusu geldi. Açıkçası cevabını bulamadık. Microsoft'un sitesinde konuyla ilgili bir bilgi yok. Forumlarında verilen bilgiye göre ise bu sıradan bir Windows Update güncellemesi, güncellemeleri kontrol edebilmek için yüklenmesi gereken bir yenilik. Belli ki Microsoft'un kötü bir niyeti yok, ancak güncellemeleri yüklerken izlediği yol tartışılıyor.

kaynak: shiftdelete.net

Microsoft, Windows XP ve Vista işletim sistemlerine sessiz sedasız bir güncelleme yaptı. Otomatik güncellemeler kapalı olsa bile bu güncelleme yapılıyor.

Söz konusu güncellemeler XP ve Vista sistemlerinde 9 adet dosyayı değiştiriyor. Bu dosyalar Windows Update'le ilgili. Daha önce de Windows Update güncellemeleri yayınlanmıştı, ancak yüklenmeden önce haber veriliyordu. Bu kez ise hiçbir uyarı gösterilmeden güncelleme yapılıyor.

Üstelik otomatik güncelleştirme özelliği kapalı bile olsa dosyalar yenileriyle değiştiriliyor. Aşağıdaki dosyaların sürümleri 7.0.6000.374'ten 7.0.6000.381'e yükseltiliyor.

Vista İçin:

XP İçin:

Acaba Neden?

Bizim aklımıza Microsoft'u zorla ve haber vermeden güncellemeye iten şeyin ne olduğu sorusu geldi. Açıkçası cevabını bulamadık. Microsoft'un sitesinde konuyla ilgili bir bilgi yok. Forumlarında verilen bilgiye göre ise bu sıradan bir Windows Update güncellemesi, güncellemeleri kontrol edebilmek için yüklenmesi gereken bir yenilik. Belli ki Microsoft'un kötü bir niyeti yok, ancak güncellemeleri yüklerken izlediği yol tartışılıyor.

kaynak: shiftdelete.net

lütfen kaynağı belirtiniz.

kural 3.

3- Verilen haberlerde kaynak belirtilmek zorunludur.

Vista İçin:

XP İçin:

Acaba Neden?

Şimdi baktım hepsi 7.0.6000.374 sürüm olarak duruyor.Yani güncellenmemişler.

Bende otomatik güncellemeler kapalı.Seninki açık olmasın?

Eğer öyle bişey olduysa Microsoft açıklama yapmak zorunda. Aksi halde başına gelecekleri hayal bile edemiyorum.

İzinsiz erişim yaptığı için MS Kullanıcılarına suç duyurusunda bulunma hakkı doğuyor. Sizce de öyle değil mi?

• Administrator

Daha önceden de olmuştu msn'in zorunlu güncellemeleri. Adamlar doğal olarak açık bulunan programı kullandırmak istemiyorlar. Bu konuda da haklılar. Eğer ağırlığından şikayeti olan varsa, miranda, trillian gibi alternatiflere yönelmeliler.

activasyon engelline takılmayan vistalarda sunu gördüm belli bir süre geçtikten sonra güncelleştirmeden dolayı çıkan hatalar meydana gelıyor kanımca yapılan crack in bios ile sistem arası ayarları değiştirdiğinden dolayı olsa gerek

çözümünü bulamadım bi türlü o yüzden vista'yı kaldırdım

activasyon engelline takılmayan vistalarda sunu gördüm belli bir süre geçtikten sonra güncelleştirmeden dolayı çıkan hatalar meydana gelıyor kanımca yapılan crack in bios ile sistem arası ayarları değiştirdiğinden dolayı olsa gerek

çözümünü bulamadım bi türlü o yüzden vista'yı kaldırdım

en iyisini yapmışsın vistanın daha yiyecek çook ekmeği var

kim ne kadar inkar ederse etsin bu adamlar bu işi yapıyor ve engel falanda çıkmaz...şikayet olsada olmasada yapar yapacapını...adamlar artık tekel olmuş ne yapabilirsin ki ?

alternatif var mı tam kapasite Microsoftta çalıştığın gibi ? alternatif yok linux ortamında herşey çalışmıyo çalıştırmak içinde bişeyler yapmıyorlar.....

ztn çoğu kişi kaçak kullanmıo mu windows u bırakta güncellesin adamlar :)

abi hem kaçak kullanıyor bi çok insan hem de güncelleme yaptı kıl oldu tüy oldu diye söylenip duruyorlar bahsi geçen dosyalar bende güncellenmiş ancak bende otomatik güncellemeler açık kapalı olan bi makinada ise güncellenmemiş yine bu olay da delinin birisi kuyuya bir taş attı olayı oldu :):)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...