Jump to content

Hayat Bugün Bana ... öğretti

tenekecezve

Recommended Posts

• Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Hayat bugün bana bir kez daha nimetlerin ne kadar lezzetli olduğunu fakat çok acıkmadan lezzetini alamadığımı öğretti.

Hayat bugün bana paylaşımı tek bir şahsa yapacağım zaman paylaştığım kişiye de dikkat etmem gerektiğini öğretti. :angry:

Hayat bugün bana yardım etmem sonucu sevinen yüzlerin beni de sevindirdiğini bir kez daha öğretti.

Hayat bugün bana uykusuz olmadığım zamanlarda çok daha az sinirlendiğimi hatta hiç sinirlenmediğimi öğretti.

Hayat bugün bana pc başında sürekli durunca şahsi kitap okumaya daha az vakit ayırdığımı hatta bazen hiç vakit ayırmadığımı öğretti.

Hayat bugün bana "Gerçekten zorlukla beraber bir kolaylık vardır. İnşirah Sûresi, 94:6." ayetini bir kez daha öğretti.

Hayat bugün bana bişey öğrettiğini zannediyor ben kendim öğrendim :angry::angry:

ctrl+c ">" ctrl+v

Aynen yani...

Gazilerin yaralarını gördüm ve o yaraların büyük olmalarına rağmen 1-2 ayda kapanacağını öğrendiğimde insan vücudunun ne kadar mükemmel olduğunu bir kez daha görmüş olduk ve Allah'a şükür ettik.

*Hayat, bugün bana; imkansız gibi görünen şeylerin aslında imkanlı olduğu olduğunu ama göründüğü kadar değerli olmadığını öğretti.

*Hayat, bugün bana; hayatın gece ile gündüz gibi olduğunu öğretti.

*Hayat, bugün bana; dünyayı ne kadar az önemsersen onun seni o kadar çok önemsediğini öğretti.

hayat bugun bana dedemi ne kadar sevdiğimi öğretti . yoğun bakımda bütün o kabloların hortumların bibleyen makinalaın arasında yatan adamı düşündüm görmesemde. hatırladım sonra gurbetci yıllarından kalma yarı türkçe yarı almanca esprilerini şakalarını başından gecenleri anlatan o derin kahkalar atan dedemi. önce yıkıldım ama sonra irkildim ve anladım. ne olursa olsun hayat bana bir son olmadığını da öğretti .

hayat bugun bana dedemi ne kadar sevdiğimi öğretti . yoğun bakımda bütün o kabloların hortumların bibleyen makinalaın arasında yatan adamı düşündüm görmesemde. hatırladım sonra gurbetci yıllarından kalma yarı türkçe yarı almanca esprilerini şakalarını başından gecenleri anlatan o derin kahkalar atan dedemi. önce yıkıldım ama sonra irkildim ve anladım. ne olursa olsun hayat bana bir son olmadığını da öğretti .

:D:D:p:p:(

• 8 ay sonra...

Hayat bugün bana hayatta en önemli şeyin nefes almak olduğunu öğretti...

biz onun bile kıymetini bilmeden şükretmezken, dünyevi olaylarla hayata kahrederken...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...