Jump to content

Adsense (google Reklamları) Alalımmı?

sk8er_boi

Recommended Posts

oy kullanamadım nedense

ama fikrim alınması yanında

ne olacak günde zaten 1 tık etmemiz yeterli olacak

elimize mi bulaşacak

karşı çıkanlar olabilir ama bence siz alın bi köşede olsun reklam

bu site havadan olmuyor

sabit giderleri var onları karşılayacak kadar gelir olsa yetmez mi

Ben günde 1 defa tık yaparım arkadaş :)

Kim tıklar ? Dawni, sk8er_boi ha bire proxy arar durur tık tık tık. sk8er_boiin ömrü tıkla geçer hep,

sen de biliyosun ki para kazanmak istesek çok daha karlı işler var :)

crack yapım cd si satmak gibi ya da xp cdsi satmak gibi ya da özel yaşantılarımıza daha çok yoğunlaşıp daha karlı işlere yönelmek gibi e bizi bu kadar yakından tanıyan birisin abi yaptığın yoruma bak şaşırdım valla...

sen de biliyosun ki para kazanmak istesek çok daha karlı işler var :)

crack yapım cd si satmak gibi ya da xp cdsi satmak gibi ya da özel yaşantılarımıza daha çok yoğunlaşıp daha karlı işlere yönelmek gibi e bizi bu kadar yakından tanıyan birisin abi yaptığın yoruma bak şaşırdım valla...

Reklam istemiyorum. Çünkü bu siteyi şahsen para kazanma olarak görmüyorrum. Kazanamaz da.. Ha minik rakamlar kazanabilir... Yada milyarlar kazansa ve giderleri karşılarsa da, o kadar emeğe karşılık uğraşanlara da bir bedel vermek gerekebilir.

Buraya devamlı takılanlar, aktif olanlar eğer ki bir cd yapar iseniz alabilirler. Ama örneğin xp cdsini almak güzel olabilir Lakin almadzsan da hiçbirşey kaybetmezsin. Kurulumlar çok sıkıntılı oluyor ise de daha farklı alternatiflere de başvurabilirsin. Kurulumdan sıkıldı isen ghost öğrenirsin en basitinden...

Ve zaten cd alanların bir kısmı kendini almaya mecbur hisseder, bi kısmı katkım olsun der, bir kismi de merak ve ihtiyac hissedebilir.

Eğer ki bir ürün ortaya koyar iseniz, ve bunu da sitenin mastaflarını çıkarmak için satarsanız bunu alanların çoğu da zaten burada aktif olanlar olacaktır...

Hal böyle iken buna gerek görmüyorum. Zaten şu ana kadarki masrafları çokça olmadığını düşünüyorum ve bunu 3-5 kişinin omuzladığını farzederek bunun ağır bir yük olup olmadığını öncelikle irdelememiz gerekir.

Eğer ki yük ağır gelir ise şayet, bize düşen görev ( ki belki 5-10 kişi için sadece) bu yükü hafifletmek olacaktır...

Yukarıda sormuştum. Site maliyetleri nedir ? ne değildir ? diyerek... Basir bir hesapla sadece admin+mod+vip olarak ele alır isek, site tam oturuncaya kadar bu rakam yirmiyi bulabilir. Kelle başı 25 ytl gibi bir rakam ele alınırsa 500 ytl eder. Bu da senelik harcamaları hayli ile karşılar.

Ve bu yük herkesin altından kalkabileceği bir rakama iner. Kimseyi de bıktırmaz.

mesele altından kalkabilmek meselesi değil ki mesele daha iyi hizmet meselesi sanırım bu konuda anlaşamadık, cd yi neden satalım yahu veririz linkini ki inşallah çok az kaldı grafik ve son güncellemeler yapılıyor crackleri de yayınlarız kimseyi zorla bi parayı ödemeye memur edemeyiz ki gönülden kopar durumunda vardır arkadaşların yollarlar onu yapamayan da reklamlara tıklar yani bunun birden çok yolu var ve ben bi zümreden ziyade tamama yayılması taraftarıyım yani herkesin elini taşın altına sokması daha mantıklı ve bi kayıba da neden olmayacak tıklayan kişi açısından, sen değil miydin estetik kaygılarımız olmasın diye, e basit bi tıklama ile de hallolacaksa neden olmasın diyorum yani olmama sebebini söyleyin, yani alalım mı almayalım mı diye sormakta bi nevi şeffaflık değilmidir. zaten oylamayı bi kaç gün içerisinde kapatacağız ve sonuca göre hareket edeceğiz ki şu haliyle epey fark var arada...

ne kızıyorsun kardeş...

Benim de fikrim bu, isabet ettirememiş olabilirim.

Cd satma konusu filan, satın&satalım dediğimden değildi. Eski muhabbetten dolayı bu söü sarfetmiştim.

Ama tabi çıkacak sonuca göre hareket etmek en iyisi

:)

Forumumuzun üyeleri arttıkca hostun yükü artacak. Daha sonra birçok sorun ortaya çıkacak. Zaten hali hazırda sorunlarımız var. Bunun için böyle bir uygulama gelişim aşamasında gerekli bir ihtiyaç. Site inşallah daha fazla insana hitap edecek. İşte o zaman işin içine daha profesyonel reklamlar girecektir. Bunun dışında inanıyorum ki (en azından kendimi örnek olarak gösteriyorum) yeri geldiğinde maddi manevi destek yapacak arkadaşlarımız olacaktır. Açıkcası bende görünüm açısından google reklamlarını sevmiyorum ama şu durumda ağır basan bir taraf var oda TNCTR. Gereken neyse yapılmalı ki şu anda gereken de google reklamlarının olması..

Saygılar..

• Administrator

Google reklamlarını anasayfada sol bölüme ekledim. Firefox yüklemesi ve 1 adet reklam var. Firefox yüklemeleri daha kazançlı. Hiç firefox yüklü olmayan bir bilgisayara yüklenince puan veriyor.

Bu arada reklamlardan hoşnut değilseniz bloğun üstündeki çizgiye basarak kapatabilirsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...