Jump to content

Dizüstü Bilgisayarlarda Bios Koruması mı Var?

jeyda

Recommended Posts

Benim masaüstü bilgisayar crack yerken dizüstü vista bios crack yemiyor benim dizüstü asus arkadaşımda da datron var onunki de yemiyormuş ERROR diye hata veriyor ve bilgisayar açılmıyor format istiyor dizüstülerde bios koruması falan mı var?

Aman kardeşim bırak, yemesin. Bizimki yedi; anakart arızası diye servise gitti; 2 ay gelmedi. Paradox tipi (Bios emulator) yükleyen Vista cracklerinin hepsi özellikle laptoplara çok büyük donanımsal zararlar veriyor; arkadaşın Pavillion da gidecekti zor döndürdük hayata. Üstelik bu tip crack'ler Vista'da çok büyük hantallaşmaya neden oluyor.

Bios yazılımını güncelleştirip slic tablosu düzenleyen yeni tip (Çinli hacker'ların geliştirdiği) crack'leri tavsiye ederim, hiç bir zararı yok; ya da klasik kafa XP'den devam et; ama dediğim gibi eski tip paradox ya da emulator tipi crack düşünüyorsan bios bir süre sonra kendini Asusun belli bir modeline ait bios zannediyor ve cıvıtıyor, Asus markasının dahi farklı modellerine zarar veriyor; kafanı vurursun duvarlara.

Aman kardeşim bırak, yemesin. Bizimki yedi; anakart arızası diye servise gitti; 2 ay gelmedi. Paradox tipi (Bios emulator) yükleyen Vista cracklerinin hepsi özellikle laptoplara çok büyük donanımsal zararlar veriyor; arkadaşın Pavillion da gidecekti zor döndürdük hayata. Üstelik bu tip crack'ler Vista'da çok büyük hantallaşmaya neden oluyor.

Bios yazılımını güncelleştirip slic tablosu düzenleyen yeni tip (Çinli hacker'ların geliştirdiği) crack'leri tavsiye ederim, hiç bir zararı yok; ya da klasik kafa XP'den devam et; ama dediğim gibi eski tip paradox ya da emulator tipi crack düşünüyorsan bios bir süre sonra kendini Asusun belli bir modeline ait bios zannediyor ve cıvıtıyor, Asus markasının dahi farklı modellerine zarar veriyor; kafanı vurursun duvarlara.

Bence de arkadaş doğru söylemiş hiç kasma xp ye devam ama dersen ki yok ben illa vista istyorum diye vista transformation pack yüklersin olur biter :)

muhterem manyaq mısn bizim arkadasın aceri var 2500 ytl bayıldık ama xp kurunlumuyor die cocuk strese giriyor vista hantal ve bence gereksiz bi işletim sistemi xp son derece yeterli...

acer getemo muydu gemeto mu neydi ööle bi modeline yani yeni kasa acerlere xp kurulmuyor sadece vista destekliyor bilginiz olsun..(sitesinde driverleri yok)

Bendede Hp Pavilion dv6000 war oda yemiyo vistanın crackığı bi türlü yapamadım ne yapim bende xp yüklemekle buldum çareyi yüklemekle ii yapmışım vistada ii randuman alamıyorum xpde çok güzel çalışıyor :p:p Ama bi sorun war kameram çalışmıyor :p

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...