Jump to content

Hdd Ntfs Olarak Biçimlenmiyor

goldberg_mobile

Recommended Posts

Arkadaşlar elimde 60 gb bi Samsung hdd var önceden sistem yüklüydü sonradan çöktü. Tekrar yüklemeye çalıştım ama bi türlü biçimlendirilemedi diyo. Hdd yi harici olarak bağlayıp windows'tan denedim yine olmadı. Bazı arkadaşların tavsiyesi üzerine maxblast 4.0 ı kullandım sorunum yine çözülmedi. Şuan fat32 olarak biçimlenebiliyo yalnız ntfs olarak biçimlenmiyo. Bu hdd yi hayata döndürmenin bi yolu var mı?

Arkadaşım 60 gb lik diskiniz kaç bölümden oluşuyor.Eger 1 bölümse 2 bölüme çıkarın öyle bir deneyin.Eğer iki bölümse her bölümün boyutlarını değiştirin.mesela C bölümünü 1 gb arttırıp D bölümünü 1 gb düşürüp deneyin.Harici hardisk kutusu ile bilgisayarınıza bağlayıp bir de öyle deneyin.C diskinizi 32 gb tın üstünde tutun(mesela 35 gb, normalde fat32 ile enfazla 32 gb lık diskler fat32 olarak biçimlendirilir)Bende de aynı diskten var.Bugüne kadar böyle bir şey olmadı.Umarım diskinizi kurtarırsınız .Saygılarımla

Arkadaşım 60 gb lik diskiniz kaç bölümden oluşuyor.Eger 1 bölümse 2 bölüme çıkarın öyle bir deneyin.Eğer iki bölümse her bölümün boyutlarını değiştirin.mesela C bölümünü 1 gb arttırıp D bölümünü 1 gb düşürüp deneyin.Harici hardisk kutusu ile bilgisayarınıza bağlayıp bir de öyle deneyin.C diskinizi 32 gb tın üstünde tutun(mesela 35 gb, normalde fat32 ile enfazla 32 gb lık diskler fat32 olarak biçimlendirilir)Bende de aynı diskten var.Bugüne kadar böyle bir şey olmadı.Umarım diskinizi kurtarırsınız .Saygılarımla

tek bölümden oluşuyor. dediğin gibi önce iki bölüm yaptım farklı boyutlarda olmadı. sonra tek bölüm yaptım yine olmadı. daha önce belirttiğim gibi harici olarak da taktım yine biçimlendiremedim. herhalde disk bozuk yoksa bu kadar işlemden sonra illa olması lazımdı ilginize teşekkürler

• 1 ay sonra...

benzer bir problemde bende var neettiysem olmadı

eski sistemimde (pardus denerkene) 2 ye ayırmıştım 160 gb hdd yi (150 falan görünüyo)

yani 30 gb sistem için geri kalanıda film falan kopyalamak için sonra tekrar xp kurarken 50 şerden 3 part yapmaya karar verdim ama o 30 gb lık bölümün fat32 ile biçimlendirildiğini farkettim şimdi diğerleri ile birleşmiyor ve ntfs ile biçimlenmeyi reddediyor bendede biraz simetri problemi var ve bu şekil beni uyuz ediyor naapabilirim?

xp kurduktan sonra hdd bilgilere hiç zarar vermeden ntfs yapabilirsin

xp deyken dos ortamına gec ve dos ortamında

CONVERT BİRİM /FS:NTFS [/V] Yazarak dikteki hiç bir bilgi kaybolmadan ntfs ye çevirebilirsin.

xp kurduktan sonra hdd bilgilere hiç zarar vermeden ntfs yapabilirsin

xp deyken dos ortamına gec ve dos ortamında

CONVERT BİRİM /FS:NTFS [/V] Yazarak dikteki hiç bir bilgi kaybolmadan ntfs ye çevirebilirsin.

denedim sonuç başarısız

benimde başıma geldi bikaçdefa hızlı ntfs yi seç olur

denedim başarısız

Arkadaşlar elimde 60 gb bi Samsung hdd var önceden sistem yüklüydü sonradan çöktü. Tekrar yüklemeye çalıştım ama bi türlü biçimlendirilemedi diyo. Hdd yi harici olarak bağlayıp windows'tan denedim yine olmadı. Bazı arkadaşların tavsiyesi üzerine maxblast 4.0 ı kullandım sorunum yine çözülmedi. Şuan fat32 olarak biçimlenebiliyo yalnız ntfs olarak biçimlenmiyo. Bu hdd yi hayata döndürmenin bi yolu var mı?

Bios ayarlarına bak mutlaka orda yanlış birşey yapılmış bir arkadaşımın başına aynı şey gelmişti format atamıyordu bios ayarlarından problemi çözüldü.

• 2 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...