Jump to content

Uzak Bilgisayarda Neler Oluyor

gozyasim

Recommended Posts

Merhaba Sayın Arkadaslar Benim sizden Bir Yardim Talebim Olacak. Yardımlarınız icin simdiden Tsk Ederim.

Sirkette 2 Tane Bilgisayar Var Ve Bunlarda Xp Kurulu Diger Sirkette ise 1 bilgisayar Var Ve Bundada xp Kurulu 2. Sirkette bulunan Bilgisayarda Muhasebe Programı Ve Tüm işlemler Bu Program Üzerinde Kayitli. Simdi Benim Yapmak istedigim Sey Bu Bilgisayarda Muhasebe Kayitlarindaki Gelismeler Stoklar Vs. gibi Seyleri Online Olarak Takip Edebilmek. Bu konuda bana ne gibi bir program yada sistem önerirsiniz ne yapmaliyim yada online olarak görebilirmiyim o pc de yapilan islemleri bilmek istiyorum. ilgi ve alakaniz icin Tsk Ederim.

Merhaba Sayın Arkadaslar Benim sizden Bir Yardim Talebim Olacak. Yardımlarınız icin simdiden Tsk Ederim.

Sirkette 2 Tane Bilgisayar Var Ve Bunlarda Xp Kurulu Diger Sirkette ise 1 bilgisayar Var Ve Bundada xp Kurulu 2. Sirkette bulunan Bilgisayarda Muhasebe Programı Ve Tüm işlemler Bu Program Üzerinde Kayitli. Simdi Benim Yapmak istedigim Sey Bu Bilgisayarda Muhasebe Kayitlarindaki Gelismeler Stoklar Vs. gibi Seyleri Online Olarak Takip Edebilmek. Bu konuda bana ne gibi bir program yada sistem önerirsiniz ne yapmaliyim yada online olarak görebilirmiyim o pc de yapilan islemleri bilmek istiyorum. ilgi ve alakaniz icin Tsk Ederim.

www.logmein.com dan ücretsiz online uzak bağlantı kurabilirsin.

ben kullanıyorum.evdeki pc mi işyerinden istediğim gibi idare edebiliyorum.

verdiginiz bilgiler icin tsk ederim arkadaslar logmein`i biraz kurcalayacagim tam olarak nasil bilmiyorum ama benim istedigim sey remote admin gibi bir programla bu isteklerim yapilabilirmi? ve yapilabilirse nasil yapabilirim bunu ögrenmek istiyordum. yada windows`un uzak baglanti sistemiyle olabilirmi?

Windowsun Uzakmasaüstü özelliği ile yapabilirsin.

Bağlanılacak bilgisayarın Modeminden port yönlendirme yapmalısın. 3388 portunu TCP ye aç (tabi bağlanacağın bilgisayarın local IP numarasıyla) bu kadar. Her modemde farklı olduğu için onu kendin araştırman lazım.

Sonrası basit. Bağlantı yapacak bilgisayarda, Donatıların içinde iletişimin içinde uzakmasaüstü var. Oraya bağlanacağın bilgisayarın IP sini yazıyorsun (bilmiyorsan

Please register to see this content.
dan öğrenebilirsin.) bağlan diyorsun bağlanıyor.

Bu kadar basit.

Eğer dosya yazıcı paylaşımı istiyorsan seçeneklerinde yerel kaynaklar bölümünden ayarlayabilirsin...

Arkadaşım, sana önerim iki aşamalı

birincisi; hamachi programını internetten bul. Türkçesi de var onu iki bilgisayara kur orda yeni ağ oluştur diyeceksin. kendine göre bir çalışma grubu ve şifre belirle. diğer bilgisayarlara da kur fakat "başka ağa katıl" seçeneğini ve şifreni yaz. Sanal ağ oluşacak ve "5" ile başlayan bir IP verecek. Ardından burda karşı bilg. Ip göreceksin onu kopyala ikincisi remoteye yapıştır ve bilgisayarını ister kullan ister izle istersen de ağındaki bir bilgisayar gibi tüm programlara bağlan. (Güvenlik duvarlarını " kapalı" olarak kalmasına dikkat et

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...