Jump to content

avea'nın yeni kampanyasını protesto ediyoruz

cumman

Recommended Posts

Arkadaşlar belki görmüşsünüzdür aveanın yeni patlican kampanyasını. sitesine girip baktığınızda " müzikle patlican mobil takılcan muhabbete akıcan" tarzında bir dil hakim. www.patlamayacagiz.com isimli site ile avea yı protesto ediyoruz ve yeterli sayıya ulaşınca ilgili yerleri rahatsızlıktan dolayı uyaracağız. mail adreslerinizi girmek zorunda değilsiniz sadece protesto sonucunu bildirmek için mail adreslerini istiyoruz.

bence kullandıkları dilde hiç bi sorun yok. cünkü şive olarak kullanmışlar benim ilcem de de bu tarzda bir dil kullanılır yapıcam edicem gidicem gelivecemin.. gibi... öle olacaksa bu sivelerin hepsini kaldıralım istanbul türkcesi denen eski istanbul insanlarının kullandıgı bir turkceyi kullanalım..

bence kullandıkları dilde hiç bi sorun yok. cünkü şive olarak kullanmışlar benim ilcem de de bu tarzda bir dil kullanılır yapıcam edicem gidicem gelivecemin.. gibi... öle olacaksa bu sivelerin hepsini kaldıralım istanbul türkcesi denen eski istanbul insanlarının kullandıgı bir turkceyi kullanalım..

Alakasızda olsa yorumuna saygı duyuyorum ama konuyu çarpıtıyorsun. İlçende insanlar ağızlarını yaya yaya mı konuşuyorlar ya da onlar bu dille konuştuklarında, özellikle yapıyorlarmış gibi mi gözüküyor??

Bizim burada bahsetmek istediğimiz tiki tarzı denilen özellikle ağzını yaya yaya yapılan bir konuşma şekline protestodur. Kimsenin şivelerle bir sorunu yok. Şahsen kendim doğma büyüme İstanbul' lu olmama rağmen Ege, Trakya ve Karadeniz şivesini konuşmakta hiç zorluk çekmem.

ama bu kdar da abartılacak bi durum oldgunu düşünmüyorum... trkcemizi kim düzgün konusuyorki bir cok sarkıda türkcemis seninde dedigin gibi agzını yaya yaya konusanlarla dolu bunlara da tepki göstermemiz gerekiyor..

ama bu kdar da abartılacak bi durum oldgunu düşünmüyorum... trkcemizi kim düzgün konusuyorki bir cok sarkıda türkcemis seninde dedigin gibi agzını yaya yaya konusanlarla dolu bunlara da tepki göstermemiz gerekiyor..

Bir yerden başlamak gerektiğini düşünmüş arkadaşımız. Bence de bir yerden başlamak gerek.

Mesela bende yazım kurallarını bilmeyenleri bilinçlendirmek için bir site kurmayı düşünüyorum. :D:)

Bir yerden başlamak gerektiğini düşünmüş arkadaşımız. Bence de bir yerden başlamak gerek.

Mesela bende yazım kurallarını bilmeyenleri bilinçlendirmek için bir site kurmayı düşünüyorum. :D:)

iyi fikir . bu konu ile ilgili siteler var bunlardan bir tanesi de

http://www.dilimdilim.com/[/CODE]

bir çok kelimenin türkçesi ve yazım yanlışlarına dair listeler var

Tamam sizin ilçenizde öyle konuşuluyor okuldada öyle mi öğretiliyor dil?

Yazarkende öyle mi yazıyorsunuz? :D

Mualefet olacağım diye yanlış işler yapmayın. Çok güzel bir kampanya dil nerelere gidiyor eğer böyle bir karşı çıkma olmazsa buna benzer başka kampanyalarda çıkar ve oha falan oldumlar güzelim Türkçemizi basitleştirir...

Lütfen alet olmayalım...

Please register to see this content.

Sorularınıza cevap bulmak ya da hizmetlerimizle ilgili daha detaylı bilgi edinmek için, Avea Müşteri Hizmetleri'ni haftanın 7 günü 24 saat arayabilirsiniz. Avea hatlı cep telefonunuzdan 500'i tuşlayarak ya da sabit hatlardan 444 1 500'i çevirerek Avea Müşteri Hizmetleri'ne ulaşabilirsiniz. Avea hatlarınızdan yaptığınız 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları süreden bağımsız olarak faturalı hatlar için 1 SMS, faturasız hatlar için 2 kontör fiyatından ücretlendirilmektedir.

E-posta ile

Yorum ve önerilerinizi,aşağıdaki seçeneklerden sizin için uygun olanını seçerek elektronik posta ile Avea Müşteri Hizmetleri'ne iletebilirsiniz;

» Servisleriniz ve hizmetleriniz hakkında bilgi istiyorum.

» Avea kullanıcısıyım, şebekeniz veya telefonum hakkında teknik destek istiyorum.

» Servisleriniz ve hizmetleriniz hakkında önerilerimi iletmek istiyorum.

» Web siteniz hakkındaki görüşlerimi iletmek istiyorum.

Yukarda itiraz eden arkadaşlar işi gözlerinde büyüttükleri için birşeye yaramaz dedikleri için muhalefet tarafına geçmişler.. ama en basitinden şöyle birşeyde diyeyimki bu konunun açılmasına vesile olmak bile bir işe yaramaktır ve bu konunun burada birkaç kişiye etki yapması bile yeterinde güzeldir... Aceleden muhalefet safına geçmek yerine konuyu etraflıca düşünleim lütfen..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...