Jump to content

Askere Gidecekler İçin Temel Bilgiler

c0ss

Recommended Posts

arkadaşım yazdıklarına hicmi hic katılmıyorum genclerimize yanlış örnek oluyorsun tamam dogru olarak yazdıkların var ama cogu yanlış mesala dayak ve küfür yok silahla maymunculuk yapılmıyor getirilecek listesindekilerinin cogunu devletimiz karşılıyor ( diş fırcası macunu eşofman spor ayakkabı corap iclik yün corap vb.) ayrıca ne gasteye nede radyoya el koyulmuyor tabiki cep telefonu kullanmak yasak ama önemli bir işin oludugunda veya özel günlerde (bayram sevgililer günü vb.) komutanların cep telefonunu kullana biliyorsun carşıya yazında kışında sivil elbiseyle cıkıyorsun temizligine biraz dikkat edersen botda bir sorun yaşatmıyor kaytarmak icin sarf ettiğin emegin yarısını işlere versen ve günü tadında yaşayıp arkadaşlıklar kursan (tabi işlerden kaytararak diger arkadaşını gönderecegin icin zor olur) inan zaman cok kolay ve cabuk gecer ayrıca ne kadar kaytarırsan kaytar komutanların gözünden kacmaz ve en sonunda olan kaytaran kişiye olur unutmamak lazımki iş varsa mutlaka biri bu işi yapar ve her zaman aynı kişi calışmaz en sonunda mükavatını alır neyse vatan borcu namus borcudur ve ödenir. şimdi burası önemli askerliğini bitirenler burada cok cile cektiklerini buranın cok zor oldugunu yapılmaz bir şey oluduğunu anlatırlar ve hepsi yalandır sadece ilği cekmek icin anlatılır siz gönül rahatlıgıyla gelin dedenizin babanızın abinizin bir birine devrettigi bayragı gururla taşıyıp kardeşlerinize ve ogullarınıza teslim edin edinki ninez anneniz kız kardeşiniz ve kız cocuklarınız gönül rahatlıgı icinde bu bayragın altında gönüllerince yaşasınlar

Sana katılıyorum arkadaşım aynı fikirdeyiz.

Kendi Adıma:

Seve Seve Gider Yaparım.. Allah (c.c) Nasip Eder İnşaAllah..

Bazı Tuhaf Kişilerin Egolarını Tatmin Ettiği Çok Doğru..

Akrabalarım, Abim vs Anlatıyorlar Hala..

Komutan Gelip, ''Günaydın ****** *****ları!'' Diyebiliyormuş Mesela..

Onu Da Allah'a Havale Ediyoruz..

Ama Ne Olursa Olsun Bu Görev Kutsaldır..

Günde Birkaç Şehit Verdiğimiz Şu Günlerde Daha Da Bir Anlam Kazanıyor..

Bu Vesile İle Allah Mekanlarını Cennet Etsin Şehitlerimizin..#

Evet bu vatan için Askerlik yapmak boynumuzun borcu. Ama ya bizlerin gözünün korkmasına sebep olan komutanlar ???!!!

Ben Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Kıbrıs Vatandaşı olarak askerlik yapacağım için bu bilgiler orada geçerli değil. Orada Türk Askeri sınırlarda nöbet tutarken Kıbrıs Askeri daha rahat bir ortamda. gördüklerimden bazıları ; Dövme , Kolye , Amerikan - İngiliz saç traşları , Cep telefonları [Kapıda nöbet tutan askerin kulağında kulaklıklar ve I-pod dan müzik dinlediğini gördüm :S ]

öpe öpe de olabilir....

bi tavsiyede benden hiç bi şey goturmeyin çalıyolar...

kavga ediyorum die askerlik 26 ay surdu.... :)

hırsızlar yuzunden

Hırsızlık dersen olur tabi abi.. Yer değiştirme.. :):D

Ben 30 yaşında yaptım askerliğimi ve hiç bir komutan küfür ederek kaldırmaz uyuyanı zaten komutan kaldırmaz. Askeri askerde asker ezer (bunun argosunu da kulanabilirsiniz). Kısa dönem olarak yaptım. 2 üniversite okuyarak gittim. Orada okuduğun önemli değildir, yaşın önemli değildir, kültürün önemli değildir başına verdikleri erat (onbaşı, çavuş veya kolluk takanlar) önemlidir. Komutan çoğu kez bundan habersizdir. Şikayet edemezsin yoksa banyo yapamazsın, su soğuyu verir bir anda. Yemekte ondan önce ve onun kadar çok alamazsın. Bulaşığı poşetler(kısa dönemler) ve kabaklar (yeni askere gelenler)yıksasın der çıkar gider (erat). Sigara içiyorsan başındaki çavuş içiyorsa aran kesin iyidir. Paranı paylaşıyorsan çarşıya ilk sen çıkarsın. Bakın bunlar iyilik değil, istediğin iyiliği yap birine yardım et onlar önemsizdir. Orada paran varsa ve sigaran varsa önemlisindir ve abisindir yoksa naylon asker. Ben kimsenin gözünü korkutmak istemem ama güzel arkaşalıklar da yaşıyorsunuz. En önemlisi sabır. Sabredin herşey çözülür. küfretselerde, bulaşık yıkatsalarda sabredeceksin. Sende üst devere olacaksın. Ama nolur kendinden örnek al bir altına sana davranıldığı gibi davranma ve hep öyle olacaktır sende onlar gibi olacaksındır bu kaçınılmaz..

Gidecek olanlara Allah sabır ve güç versin, gittiği gibi dönsün..

SEVGİLERİMLE.

Ya ben şu an yatılı lisede okuyorum. 3 sene oldu. Bu sene son senem. Bizim burda bile ne biçim bir dönemcilik var. İlk geldiğinde şşt senin niye gözünün üstünde kaşın var diyip kemerle dövenler bile oldu. Sonra, bir koğuş dolusu adam üstüme yürüdü. Ana avrat sövdü. Sırf ne için; egolarını tatmin etmek için..

Yani askerlik bunun bir ya da iki üst kademesi gibi olur sanırım. Tek fark artık laflar size koymaya başlar. Kocaman adamım ben bu bana ne diyor? demeye falan başlarsınız. Bence korkulacak ya da sevinecek de birşey yok. Şehit olursak ki Allah keşke nasip eylese, Cennet yolu açılır. Olmassak hayata devam deriz..

:o:D

Ya ben şu an yatılı lisede okuyorum. 3 sene oldu. Bu sene son senem. Bizim burda bile ne biçim bir dönemcilik var. İlk geldiğinde şşt senin niye gözünün üstünde kaşın var diyip kemerle dövenler bile oldu. Sonra, bir koğuş dolusu adam üstüme yürüdü. Ana avrat sövdü. Sırf ne için; egolarını tatmin etmek için..

Yani askerlik bunun bir ya da iki üst kademesi gibi olur sanırım. Tek fark artık laflar size koymaya başlar. Kocaman adamım ben bu bana ne diyor? demeye falan başlarsınız. Bence korkulacak ya da sevinecek de birşey yok. Şehit olursak ki Allah keşke nasip eylese, Cennet yolu açılır. Olmassak hayata devam deriz..

:o:D

Ben De Yatılı Lisede Okumuştum..

Orası Bir Nevi Askerliğe Alıştırma.. :p

Ne Lisesi, Anadolu Falan Mı?

Ben 30 yaşında yaptım askerliğimi ve hiç bir komutan küfür ederek kaldırmaz uyuyanı zaten komutan kaldırmaz. Askeri askerde asker ezer (bunun argosunu da kulanabilirsiniz). Kısa dönem olarak yaptım. 2 üniversite okuyarak gittim. Orada okuduğun önemli değildir, yaşın önemli değildir, kültürün önemli değildir başına verdikleri erat (onbaşı, çavuş veya kolluk takanlar) önemlidir. Komutan çoğu kez bundan habersizdir. Şikayet edemezsin yoksa banyo yapamazsın, su soğuyu verir bir anda. Yemekte ondan önce ve onun kadar çok alamazsın. Bulaşığı poşetler(kısa dönemler) ve kabaklar (yeni askere gelenler)yıksasın der çıkar gider (erat). Sigara içiyorsan başındaki çavuş içiyorsa aran kesin iyidir. Paranı paylaşıyorsan çarşıya ilk sen çıkarsın. Bakın bunlar iyilik değil, istediğin iyiliği yap birine yardım et onlar önemsizdir. Orada paran varsa ve sigaran varsa önemlisindir ve abisindir yoksa naylon asker. Ben kimsenin gözünü korkutmak istemem ama güzel arkaşalıklar da yaşıyorsunuz. En önemlisi sabır. Sabredin herşey çözülür. küfretselerde, bulaşık yıkatsalarda sabredeceksin. Sende üst devere olacaksın. Ama nolur kendinden örnek al bir altına sana davranıldığı gibi davranma ve hep öyle olacaktır sende onlar gibi olacaksındır bu kaçınılmaz..

Gidecek olanlara Allah sabır ve güç versin, gittiği gibi dönsün..

SEVGİLERİMLE.

Kolluk u devrem ( ben de kısa dönem yaptım ) taktığı için gerekli kolaylığı gösterdi bize Allah razı olsun kendisinden.Bulaşık da yıkadım, ot da yoldum ( askere gidip dayak yemedim diyen çıkar ama ot yolmadım diyen çıkmaz ). Ne kimseye para yedirdim, ne de sigaram vardı, Bir de delimiz vardı, birisine yaptıramadığın bir iş olursa bu deliyi gaza getir veya sigara veya para ver, yapamayacağın iş yoktu, komutana dahi bağırdığını gördüm ( sen daha yeni geldin gibisine ). vb. vb.

Sadece sabır edeceksin. Hangi yaşta olursan ol, hangi mevkide olursan ol, herkes o yeşil elbisenin içinde. Paşadan er e kadar herkes asker. Dikkat edeceğin şeyler de var tabi.Göze batmayacaksın,ne başta ne sonda olacaksın ( herşeyde ortada olacaksın ). Bilgisayar bildiğini söylemeyeceksin. ( Ben biraz anlıyorum dedim, bütün komutanların bilgisayarları-internetleri-antivirüs programları elimden öptü ).

SABIRRRR edeceksin sadece.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...