Jump to content

Hdd Recovery Partion

goldberg_mobile

Recommended Posts

Arkadaşlar bildiğiniz gibi günümüzdeki notbook ve marka pc lerde hdd'nin bi bölümü recovery bölümü olarak kullanılır. ve tek tuşla recovery yapılması sağlanır. bende topladığım pc lere böyle bişey entegre etmek istiyorum.

acaba çok şey mi istiyorum :blink:

yardımlarınızı bekliyorum

kardeş onu nasil yapacagini bilmiyom ama ßi değişik yöntemde şöyle

acronis diye bi program war büyük ihtimal forumda wardir.

o program ile pc yi formatladiktan sonra ( daha temiz olacaği için ) pc nin yedegini alaßilirsin ve daha sonra pc de sorun çiktigi zaman veya çöktüğü zaman ayni program ile backup yapaßilirsin yani yedek aldigin zamanki haline geri dönüştürürsün. ßen int. cafeciyim ve o program ile yedekliyorum ve ghost atiyorum.

denemeni tavsiye ederim.

yok ya imaj veya recovery programı istemiom ben

sadece hdd nin bi bölümünü recovery'e ayırıp bi tuşla tekrar sistemi ilk günkü haline çevirmek için

bilirsiniz notebook ve günümüz marka pc lerde yaygın bi sistem artık. üreticiler driver cd si falan vermiyo artık direkt hddye gömülü

galiba zor bi konuya değindim 58 kişi görüntülemiş sadece 2 kişi cvp yazmış ama olsun ben bulacam ve hepinizi de aydınlatacam bu konuda :blink:

kardesiimm ben bunu bayaa arastırdımm bende internet cafeciyimm ama biturlu bulamadımm sistem muh. arkdaslarım war yhoq bilmiyoo ... ben de bulsam bayram etcem de ama kimsee solemiyop veya bilmiyoorr...

:D eger bulursan bana mail at elinknetForumda msn, mail, adres, gerçek isim vs. bilgilerinizi paylaşmayınız.com bununn icin kulun kopeqiinn olurrumm :blink:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=26171&hl=laptop+gibi

buraya bak istersen bende uzun süre ardım ama umudu kestim artık anladığım kadarı ile o iş için özel bios gerekiyor ee laptoplar ve marka pc ler yaptırır tabii ama sana bir tavsiyem kalite bir marka pc bilgisayarın aynı anakartını edinirsen o marka pcden biosu kopyalayıp kendi sistemini istediğin olayı yapma şansın yüksek bence ama linkdeki perogramada bir göz at istersen cd siz home tuşuna basarak istediğin zaman geri alabilirsin makineyi

özel bi anakart mı? pek sanmıyorum. çünkü sistemde kullandığım anakartlar genellikle en son ve en iyi anakartlar. muhakkak o özellikleri vardır. bios'a sonradan bişeyler entegre edildiğini duydum. ben recovery bölümü oluşturdum ama anakarta komut veremedim. tek tuşla geri alma biraz zıvanalı iş ama peşini bırakmamak lazım değil mi?

İşin sırrı BIOS ta. Çünkü henüz sistem açılmadan klavyeyi kontrol eden tek yazılım BIOS. Bu nedenle ilgili Recovery tuşuna basılınca gerekli tepkiyi veren mekanizma BIOS tur. Yani diyebiliriz ki bu işi yapmanın tek yolu modifiye BIOS yapmaktır. Bunun nasıl yapılacağını da BIOS yazan firmalar bilebilir. Benim kanaatim kendini fazla yorma.. Çünkü alternatif recovery kaynakları mevcut.

ya tamam da recovery sisteminde bi programa veya cd ye gerek kalıyo ki programı çalıştırıyosun ama onu direkt bios'a ve bilg e entegre etmek daha rahat olurdu ama bu baya uğraştıracak herhalde. ama uğraşmaya değer diye düşünüyorum

fazla bilgi göz çıkarmaz ;)

Roll back programı senin istediğin şeyleri bence karşılar.Hatta bilgisayar açıldığında ayrı bir ekranı çıkıyor.Ben kendi bilgisayarıma kurmuştum format bile atılamıyordu.Bence tek eksik yanı hdd nin tümüne kurulması tek bir partitona( C veya D...) kurulamaması.

arkadaşım ben bir program buldum ama kurarken ıbm makina istiyor

programcı arkadaşlar bunu kırarsa ya da başka bir yolu varsa ustalar daha iyi bilir hepimiz kullanabiliriz.

ıbm sitesinde mevcut

rescue and recovery

ismine aldırma aradığın şey rollbackta fene değil ama sistem hariç diğer belgelerede hükmettiği için sorun oluyor

:o

Acronis programı HDD de kendine ait AZ bölgesi oluşturuyor ve buraya yedeği alıyor. Ve programın ayarını tam yaparsan sana Boot açarken F11 tuşu ile geri yükleme yapabiliyorsun. ancak tek tuş sayılmaz sana açarken sorular souyor ve cevaplarına göre format dahil yaparak sonuçlandırıyor. :o

Acronis programı HDD de kendine ait AZ bölgesi oluşturuyor ve buraya yedeği alıyor. Ve programın ayarını tam yaparsan sana Boot açarken F11 tuşu ile geri yükleme yapabiliyorsun. ancak tek tuş sayılmaz sana açarken sorular souyor ve cevaplarına göre format dahil yaparak sonuçlandırıyor. :o

Acronis programı HDD de kendine ait AZ bölgesi oluşturuyor ve buraya yedeği alıyor. Ve programın ayarını tam yaparsan sana Boot açarken F11 tuşu ile geri yükleme yapabiliyorsun. ancak tek tuş sayılmaz sana açarken sorular soruyor ve cevaplarına göre format dahil yaparak sonuçlandırıyor. İstersen daha sonra yedekleri açarak değişiklikte yapabiliyorsun

Roll back programı senin istediğin şeyleri bence karşılar.Hatta bilgisayar açıldığında ayrı bir ekranı çıkıyor.Ben kendi bilgisayarıma kurmuştum format bile atılamıyordu.Bence tek eksik yanı hdd nin tümüne kurulması tek bir partitona( C veya D...) kurulamaması.

rolback RX de hdd de seçim yapmakla kalmıyorsun koruduğun bölümden istersen belirli klasörleri açık bırakıyorsun ben öyle yapıyorum mesela eset klasörü açık nod devamlı güncel kalıyor

ayrıca seçim yapılamıyan program GOBACK bilgin olsuno yüzden kullanmadıysan dene de hayır duanı alalım :o

katılımsızıda mevcut sitede katılımsız istek programlar da 101 MESAJ

bi deneyeyim eğer olursa aradığım şey olmuş oluyo

ama acronis sadece bi imaj oluşturuyo hdd ye bi yere kaydediyo sonra sen acronis'in cd sini takıp programdan recovery yaptırıyorsun senin dediğin özelliği hiç görmedim hangi sürümü o senin dediğin

Demişler ya arkadaşlar, bios ile ilgili diye,

Kasmanın 1 anlamı olmasa gerek..

Ayrıca illa ki başarmam lazım diyor isen, Acronis pro sürüm ile Kurulu bir Xp'nin imajını al, Lakin imajını alır iken bütün tanıtılmış sürücüleri sil. İstediğin her türlü makineye de bu imajı bas..

İlk açılışta driverları gösterirsin, Olur biter... Her pc'nin imajını alacağına, yada içine yazacağına daha stabil <stabil? ne dedim ben ^_^ > olur, kanaaatindeyim.

:D

Yukarıda arkadaşın söylediği gibi tek tuşla Acronis kullanarak bu işi yapabilirsiniz. Acronis'i kurduktan sonra Acronis Secure Zone Partition'ı oluşturabilir; "Activate Acronis recovery Manager" dedikten sonra bilgisayar açılırken F11 tuşun basıp gizli partition'dan hiç bir boot CD ya da herhangi bir şey olmadan yükleme yapabilirsiniz. Olmuyor demesin kimse; kendim kukkanıyorum aylardır.

bi deneyeyim eğer olursa aradığım şey olmuş oluyo

ama acronis sadece bi imaj oluşturuyo hdd ye bi yere kaydediyo sonra sen acronis'in cd sini takıp programdan recovery yaptırıyorsun senin dediğin özelliği hiç görmedim hangi sürümü o senin dediğin

F11 ile arkadaş gibi bende kullandım tek tuşla göçmüş bir makinayı 5 dk içinde ayaklandırıyor ama imajını sıkıştırma seçeneğini kullanmayı unutma yoksa boyut çok büyük oluyor....

yerimiz kısıtlı arkayı beşleyelim........................ ^_^

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...