Jump to content

RegJump 1.1

PColik
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Herkesin işine yarayacağını sanmıyorum ama kayıt defteri ile çok fazla haşır neşir olanların arşivlerini eklemek istediklerini düşünüyorum. Şahsen benim işime çok yarıyor.

Boyutu sadece 116 KB.

Programın ne işe yaradığını anlatayım. Örneğin bir kayıt defteri (regedit) yolu gördünüz.Örneğin: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths gibi. Kayıt defterinden klasörleri tek tek açarak bu dizine gitmek zorundasınız. Çünkü kayıt defterinin sizi direkt bu dizine götürmesine yarayan bir parametresi yok. İşte indirdiğiniz 116 KB'lık bu RegJump isimli exe dosyasını Windows klasörüne kopyalıyorsunuz, sonra da gitmek istediğiniz kayıt defteri yolunu kopyalayarak Çalıştır yardımı ile direkt o regedit dizinine ulaşabiliyorsunuz.

Şu anda iki farklı parametre destekliyor.

Birincisi: (Bu yöntemle çalıştıra regjump yazdıktan sonra gitmek istediğiniz yolu yazıyorsunuz)

regjump HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths

İkincisi: (Bu yöntemle de -c gördüğünüz yere o anki panoya kopyalanmış olan dizin yazılıyor)

regjump -c

Bu program yeterince güvenli midir derseniz şöyle açıklayayım. Ben programı Microsoft'un kendi sitesinden indirdim.

https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/regjump.aspx

Yorum sizin :)

Direkt Link: https://download.sysinternals.com/files/RegJump.zip

• TornadoEffect changed the title to RegJump 1.1
  • 2 years yıl...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By blue_life
      Program kısaca kayıt defterinde, belirli anahtara hızlı atlamanızı (görüntülemenizi) sağlıyor. Kayıt anahtarlarını fazla kurcalıyorsanız böyle bir program kullanmak, işinizi kolaylaştırıp zamandan tasağruf etmenizi sağlayacaktır.
      Isterseniz programı, masaüstü veyahut bilgisayarım sağ tuşu menüsüne ekleyebilirsiniz. Sağ tuş menüsüne eklediğinizde kopyaladığınız bir anahtar yoksa da kayıt düzenleyiciniz açılır.

Bu arada bu program sadece regedit için hazırlanmadı. Ben bu programı Registry Workshop ile kullanıyorum. Regedit harici başka bir kayıt düzenleyicisi programı için kullanmak isterseniz Ayarlar -> Setting menüsünden ayarlarınızı yapmanız gerekiyor. Ayrıca aynı yerden klevye kısayoluda atayabilirsiniz. Bir yazı seçip veyahut kopyalayıp klevye kısayolu ile yazı içindeki ilgili kayıt anahtarına hızlı bir şekilde atlamanız mümkün. Ayrıca program yazı içindeki kayıt anahtarını tespit edebilme özelliğine sahiptir. Varsayılan klevye kısaylu Ctrl + Alt + X

Programın listesindeki işaretlenmiş kayıt anahtarları, saatin yanında oluşan, programın simgesinin sağ tuş menüsündeki, hızlı atlama menüsüne eklenir. Bu menüden belirlediğiniz anahtarlara hızlı bir şekilde atlayabilirsiniz.

Unutmadan programın listesini dosya menüsünden html olarak dışa aktarıp, aktardığınız dosyayı tarayıcınızla açıp içerikteki reg anahtarlarına hızlı atlamanız da mümkün. Programın türkçe dil desteği olduğu için fazla uzatmak istemiyorum. Umarım ihtiyacı olanların ihtiyaçlarını karşılar dileğiyle...

Desteklenen Sistemler: Windows Xp , Windows Vista , Windows 7 , Windows 8 , Windows 8.1 – (x86 & x64)
      Desteklenen Diller: English , Turkish , German

Registry Key Jumper - x64 , Virus Total Report
      CRC32: 411540dc
      SHA1: 616600ca1d2e613f58df1286ebaf9b487f9ba868
      MD5: 55addde03f12a9eb35cdb65637e317b8

Registry Key Jumper – x86 , Virus Total Report
      CRC32: 98a3b038
      SHA1: fd086c40d337dbabfeebc281beaad71af8afbc64
      MD5: 9bdb6cf9fde17b39bbf6fe3d10ba0195

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...