Jump to content

Taksitli ürün Iadesi Nasıl Oluyor ?

MaDTuRk
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,vatan bilgisayar’dan bir laptop almıştım ve başıma gelenleri sizlerle paylaşmıştım burada.pazartesi günü iadem gerçekleşecek bir sorun olmazsa büyük uğraşlar ve aylardır verdiğim mücadelede kazanan ben olacağım ve şunu anladım’ki hakkını almak için çirfeklik yapar bağırır kükrersen hakkını direk alırsın kibarlıkla insanlıkla hiçbirşey alınamıyor’muş. mağaza müdürü aradı ve halletdik gibisinden şeyler söyledi ve e-mail atarak baya bi sitemde bulunmuştum görmüşler galiba anlaşılan zoruna gitmiş ve bana kısacası telefonda kurtulmak istiyoruz senden ne istersen yapacağız gibi konuşma tarzı vardı.hem suçlular hem güçlüler bide üste çıkmaya çalışıyorlar.iadem olursa monster alacağım en azından adam gibi servis adam gibi bir muhattap bulacağım karşımda. lafı uzattım baya ? sizlere şunu sormak istiyorum ben ürünü kredi kartı ile haziranda 9 taksit ile almıştım normal şartlar’da taksi’di şubat ayın’da bitiyor ben ekim ayında kalan 1500 liralık ücretini ödeyerek borcun tamamını kapadım,yani onlara borcum yok şimdi iadem yapılırsa bu iade kredi kartınamı olur veya nakit’mi olur veya kredi kartına taksitlik şekilde’mi olur onu öğrenmek istiyorum. ben alo 175 tüketici hattını aradım bilgi aldım borcunuz bitti ise tamamını vermek zorundalar dedi borç bitmedi ise ödediğiniz tutar aktarılır dedi. belki başına gelen olmuştur yaşayan filan o yüzden sizlere’de sormak istedim şimdiden teşekkür ederim.

6502 sayılı kanunda bunları diyorr bana kabaca açıklayacak varmı ? Erken ödeme MADDE 20 – (1) Tüketici, borçlandığı toplam miktarı önceden ödeyebileceği gibi vadesi gelmemiş bir ya da birden çok taksit ödemesinde de bulunabilir. Her iki durumda da satıcı veya sağlayıcı, faiz veya komisyon aldığı durumlarda ödenen miktara göre gerekli tüm faiz ve komisyon indirimini yapmakla yükümlüdür. Diğer hususlar MADDE 21 – (1) Tüketicinin taşınır bir malın satış bedelini önceden kısım kısım ödemeyi, satıcının da bedelin tamamen ödenmesinden sonra satılanı tüketiciye teslim etmeyi üstlendikleri ve ödeme süresi bir yıldan daha uzun veya belirsiz olan sözleşmeler hakkında Türk Borçlar Kanununun ön ödemeli taksitle satış hükümleri uygulanır. (2) Sözleşmenin zorunlu içeriği, tüketici ile satıcı ve sağlayıcının hak ve yükümlülükleri, cayma hakkı, erken ödeme ile diğer hususlara ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle belirlenir.

şikayetten geçilmiyor zaten bakın:

https://www.sikayetvar.com/alisveris/teknoloji-magazalari/vatan-bilgisayar

5 dakika önce, yasak_ask yazdı:

İşbankası kredi kartı için söylüyorum taksitle aldığın ürünün geri ödemesi yine taksitle karta geri iade edilir her ay. 

Tmm da ben o ürünü aldığımda 9 ay taksit vardı şimdi altı bana tüm tutar verilmez ise ben kendime yeni pc nasıl alacagım şimdi taksit 6 oldu bide en fazla ben bu durumda bilgisayar alamıyorum ve tüm ödemesini yaptım onlara borcum yok eşşek miyim bu durumda 1500 triko verip ödedim canlı canlı saçma geliyor bana benim onlara otomatik borcum siliniyor iade söz konusu borcum olmadıgı içinde param geri verilmesi gerekir

Please register to see this content.
 siteye sordum birisi bu cevabı verdi:

Merhaba, bedelin iadesi taksitli olarak yapılmaz, tek seferde olur. Ya kredi kartı hesabınıza yatırılır, ya da nakit olarak ödenir. Anlaşmaya bağlı olarak değişir.

7 dakika önce, MaDTuRk yazdı:

Tmm da ben o ürünü aldığımda 9 ay taksit vardı şimdi altı bana tüm tutar verilmez ise ben kendime yeni pc nasıl alacagım şimdi taksit 6 oldu bide en fazla ben bu durumda bilgisayar alamıyorum ve tüm ödemesini yaptım onlara borcum yok eşşek miyim bu durumda 1500 triko verip ödedim canlı canlı saçma geliyor bana benim onlara otomatik borcum siliniyor iade söz konusu borcum olmadıgı içinde param geri verilmesi gerekir

O konuda haklısın evet. Geri ödemeyi notebook üreticisi yapsaydı tek parça halinde tüm parayı yatırırdı. Fakat anladığım kadarıyla ödemeyi vatan bilgisayar yapacak. Muhtemelen aynı ücret tutarında hediye çeki verebilirler, genelde öyle yapıyorlar 

Hediye çeki filan yok direk paramı alacagım kredi kartına yada nakit olarak onlardan asla birşey almam hediye çeki demek oradan başka ürün almak demek o hatayı bi kere yaptım değişim kararı çıktı aynı pc den yeniden aldım ve hayatımın hatasını yaptım DOA raporu gelsin onay iade yapacagız dedim zaten kanlı bıçaklı olduk firma mağaza ile benden kurtulmak için vereceklerdir paramı