Jump to content

winnt.sif hakkında

Recommended Posts

arkadaşlar ben xp sp2 cd me winnt sif dosyasını ekledim.ancak dil çubuğu EN oldu.birde yönetici parolası No oldu.yani

No yazınca bilgisayar açılıyor.nerede hata yaptım acaba?.işte hazırladığım dosya aşağıdadır.hatamı düzeltirseniz

sevinirim.saygılarımla.(şifreyi ben gizledim.orjinalinde vardır)

;SetupMgrTag

[Data]

AutoPartition=0

MsDosInitiated="0"

UnattendedInstall="Yes"

[unattended]

UnattendMode=FullUnattended

OemSkipEula=Yes

OemPreinstall=No

UnattendSwitch="yes"

TargetPath=\WINDOWS

WaitForReboot="No"

NoWaitAfterTextMode=1

NoWaitAfterGUIMode=1

ProgramFilesDir="C:\Program Files"

CommonProgramFilesDir="C:\Program Files\Common"

DriverSigningPolicy=Ignore

NonDriverSigningPolicy=Ignore

[GuiUnattended]

AdminPassword=No

EncryptedAdminPassword=No

OEMSkipRegional=1

TimeZone=130

OemSkipWelcome =1

ProfilesDir=%systemdrive%\Users\

AutoLogon=Yes

AutoLogonCount=1

[userData]

ProductID="xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx"

FullName="YAGMURADAM"

OrgName="TASADAM"

ComputerName="TASADAM366"

[Display]

BitsPerPel=32

Xresolution=1024

YResolution=768

Vrefresh=60

[TapiLocation]

CountryCode=90

Dialing=Tone

AreaCode=312

[identification]

JoinWorkgroup=WORKGROUP

[Networking]

InstallDefaultComponents=Yes

[RegionalSettings]

LanguageGroup=6

Language=0409

[Components]

msmsgs=off

msnexplr=off

freecell=off

Hearts=off

minesweeper=off

pinball=off

solitaire=off

spider=off

zonegames=off

mswordpad=off

paint=off

[shell]

DefaultThemesOff =Yes

DefaultStartPanelOff=Yes

Sağol arkadaşım bir sorum olacak.bana verdiğin kodlarla düzeltme yaptığımda windows açılırken admin şifresi sorarmı.çnkü soruyordu.No yazınca windows açılıyordu.cevabınızı bekliyorum.ilk verdiklerinizi ekledim.saygılarımla

Hepinize teşekkür ediyorum.şimdi sanal bilgisayarda deneyeceğim.sonuçları bildiririm.saygılarımla

Arkadaşlar bir yardım daha istiyorum.Hata şurda

Bilgisayarıma çift tıklayıp açtığımda Belgeler dosyasının adı Administrator Belgeler olarak geçiyor.Oysaki ben bunu

Yagmuradam Belgeler olarak düzenlemesini istiyorum.Bunu nasıl yaparım.bir kez daha yardımcı olursanız çok sevinirim.ilginiz için şimdiden teşekkürler.saygılarımla

Ben size kendiminkini vereyim onla kıyaslama yapınız.

;SetupMgrTag
[Data]
AutoPartition=0
UnattendedInstall="Yes"
MsDosInitiated="0"

[Unattended]
UnattendMode=FullUnattended
DisableDynamicUpdates=Yes
OemSkipEula=Yes
OemPreinstall=Yes
DriverSigningPolicy=Ignore
NonDriverSigningPolicy = Ignore
Hibernation = "No"
TargetPath=\WINDOWS
WaitForReboot="No"
UnattendSwitch="Yes"
FileSystem=*
Repartition=No

[GuiUnattended]
AdminPassword=*
EncryptedAdminPassword=NO
OEMSkipRegional=1
TimeZone=130
OemSkipWelcome=1

[UserData]
ProductKey=V2C47-MK7JD-3R89F-D2KXW-VPK3J
FullName="Akozdem!R"
OrgName="AKOXP"
ComputerName=AKOXP_User

[TapiLocation]
CountryCode=90
Dialing=Tone
AreaCode=0332

[Display]
BitsPerPel=32
Xresolution=1024
YResolution=768
AutoConfirm=1

[RegionalSettings]
LanguageGroup=6
SystemLocale=0000041f
UserLocale=0000041f
InputLocale=041f:0000041f

[Identification]
JoinWorkgroup=PMYO

[Networking]
InstallDefaultComponents=Yes 

[Shell]
CustomDefaultThemeFile = "%WinDir%\Resources\Themes\VistaUltimate.theme"

[Components]
msmsgs=off
msnexplr=off

Bilgisayarıma çift tıklayıp açtığımda Belgeler dosyasının adı Administrator Belgeler olarak geçiyor.Oysaki ben bunu

Yagmuradam Belgeler olarak düzenlemesini istiyorum.Bunu nasıl yaparım.bir kez daha yardımcı olursanız çok sevinirim.ilginiz için şimdiden teşekkürler.saygılarımla

kullanıcı adını değiştirisen neden olmasın ^_^

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...

Birde ben birşey soracam..

Hani 2. cd isteme olayını winnt.sif yerine yazabiliyoruzya ben yazdım ama gelmedi öel bir ibare

winnt.sif e yazmıyoruz winnt.sif ekledığıgın bı kodun iöine yazıyoruz

misal

%systemdrive%\install\two.cmd

two.cmd(içeriğinide)

for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\sources\install.wim set CDROM=%%i:

echo Found CD-Rom as drive %CDROM%

Start %cdrom%\ınstall\wpi.hta

yada cdchg kullanarak otomatik cd çıkarıp 2 cd'i istersin

o wpi için bunda işe yaramaz

WINNT.SIF içerisine ekleyeceğin ;

[GuiRunOnce]

%systemdrive%\kur\basla.cmd

komutu ile basla.cmd içine de ;

@FOR %%i IN (D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) DO IF EXIST %%i:\WIN51IP.SP2 SET CDROM=%%i:

@start /wait %systemdrive%\kur\cdswitch.exe CD2 /f:cd.txt /d /r:%CDROM%\WPI.cmd /rw /s:%systemdrive%\kur\SES.WAV /p:%systemdrive%\kur\WPI.jpg /i /b

exit

* /r:%CDROM%\WPI.cmd /rw burada hangi dosyayı çalıştıracağımız yazıyor %cdrom% cdromun ana dizinini temsil eder burada direk cd rom anadizininde w*****cmd olduğunu düşünerek yazdım siz ne çalıştırmak veya hangi yolda çalıştırmak istiyosanız onu yazın.

* CD.TXT ( /f:cd.txt /d buradaki kodda kullandığımız için böyle bir boş txt dosyası atıp cd anadizinine atın.adı veya cinsi aslında faketmezdi örneğin ben /f:wpi.cmd /d yazıyorum ama burada böyle yazmama sebebim "/r:%CDROM%\WPI.cmd /rw" bu kodla karıştırmanızı engellemek )

* Burada kur klasörü malûm $OEM$ > $1 içine

* CD2 ikinci CD nin etiketi (nasıl istersen değiştir veya ne etiket koyduysan artık onu yaz)

* cdswitch.exe (

Please register to see this content.
)

* SES.WAV 2. CD istendiğinde çalacak olan müzik (ses çalmıcaksanız /s:%systemdrive%\kur\SES.WAV kodunu silebilirsiniz)

* WPI.jpg 2. CD istendiğinde görünecek resim (bu kullanıcının cd yi istediğini anlaması için gerekli ama wpi.jpg olur zat.jpg olur zurt.jpg olur orası farketmez yeterki koddaki adı ve gerçek adı aynı olsun - bu kodda kullandık wpi.jpgyi onuda göstereyim "/p:%systemdrive%\kur\WPI.jpg /i /b" )

for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\sources\install.wim set CDROM=%%i:
echo Found CD-Rom as drive %CDROM%

Start %cdrom%\ınstall\wpi.hta[/CODE]

bu kodu WPİ nin olduğu cd ye cmd dosyası oluşturup onun içne yazarsam wpi otomatik olarak açılır yani cd yi taktığımda?Aşağıda WPI.cmd açılacak yazıyorya yani oradki yerin calışması için "hose_antonio" nun verdiği kodu cmd ye yazmam mı gerecek?

[CODE]/d /r:%CDROM%\WPI.cmd[/CODE]

bunu cd ye cmd dosyası oluşturup yazarsan halin duman hayyatta otomatik açmaz ama cdye autorun.inf eklersen direkmen wpi ın açılmasını sağlarsın. Diğer işlemler içinde tek yapman gereken cd nin çıkartılmasını sağlamak olur olay biter.

autorun.inf in içeriği şöyle olmalı

[Autorun]

ShellExecute=WPI.hta

bu dosyayla wpiın direk açılmasını sağlayabilirsin

kardeş bunları dediğin gbi cd nin içinde $OEM$ klasörünün içinde gerekli klasöre "start" klasörü açtım ve bat dosyasını bunun içine koydum ve winnt.sif dosyasının sonuna da

[GuiRunOnce]
%systemdrive%\start\guruver.cmd
[/CODE]

kodunu yazdım ekrana bişi gelmedi..

nlite ile ekledim bu hatayı verdi

peki baktın mı start dosyası nerede yolun doğru olduğuna emin yol böyle bir hatayı verebilmesi için dosyası adı veya yolunun yanlış olması lazım. Eğer %systemdrive%\start\guruver.cmd kodunu kullandıysan dosya yolu cd de şu şekilde olmalı $OEM$\$$\start\guruver.cmd

tmm onu hallettim..ama kardeş bazen nlite ile yapınca olmuıyor..Hani nlite de

"Birkez Çalıştır" gbi bi bölüm olcaktıya oraya ekliyorm komutu bazen çalışıyor bazen çalışmıyor ve sadece dün çalıştı ondan önceki günler hiç çalışmadı..

Nese winnt.sif dosyasına ekleyince hiç çalışmıyor onu annamadım..Çünki nlitea güvenemiyorm o kadar yöntem denedimki bir nlite bir winnt.sif kafam çorbaya döndü kardeş cd bitcek sadece bu ve tema kaldı

tema olayını hallettin sanıyordum ama neyse bak şöyle yap nlite ile birkez çalıştırdan ekledikten ve nlite ile yapacaklarını yaptıktan sonra nliteı kapat ve i386 altından winnt.sifi açıp guırunonce altına bak çalıştırmak istediğin dosya oradamı diye eğer değilse elinle ekle olsun bitsin. Çalışmama imkanı yoktur

bu da olur niye olmasın yahu. Ama forumda arma yap burada tekrar anlatırdım ama üstüste aynı şeyleri anlatmak sıkıcı oluyor mesela bir arkadşın sorularına yaklaşık bir sayfa yanıt vermiştim orada tüm yöntemer,n, anlatmıştım oradan bakabilirsin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...