Jump to content

Laptop format sorunu

xewqly

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar

Arkadaşımın Acer Aspire 5100 laptopu vardı. Formatlamak için almıştım.

C yi sildim. başka bi bölüm vardı acer yazıyodu( 5gb falan kadar ) onu da silmiştim

sonrasında cd den yüklerken kurulum dosyalarını cd yi okumadı ne hikmetse.

yarıda kalınca tekrar başlattım bilgisayarı. Nasıl oldu anlamadım ama C ile D boyutları tam tersi olmuş

ve ikisi de boş göründü. D de sürücüler vardı

nasıl çıkabilirim bu işin içinden bi yardımcı olursanız , fikir verirseniz sevinirim

-edit-

total commander ile açtım bilgisayarı nasıl iş anlamadım ama d dekiler c de

c dekiler de d de görünüyo.

Acaba D ye kursam mı TNC xp yi bi sorun olur mu ?

yada total commander da nasıl yedeğini alabilirim dosyaların cd ye.(sadece sürücüler yok arkadaşın ders notlarıda var çok mahçup olucam)

bi yardım cı olun bana..

merhaba arkadaşlar

Arkadaşımın Acer Aspire 5100 laptopu vardı. Formatlamak için almıştım.

C yi sildim. başka bi bölüm vardı acer yazıyodu( 5gb falan kadar ) onu da silmiştim

sonrasında cd den yüklerken kurulum dosyalarını cd yi okumadı ne hikmetse.

yarıda kalınca tekrar başlattım bilgisayarı. Nasıl oldu anlamadım ama C ile D boyutları tam tersi olmuş

ve ikisi de boş göründü. D de sürücüler vardı

nasıl çıkabilirim bu işin içinden bi yardımcı olursanız , fikir verirseniz sevinirim

VAlla kardeşim bilgiler ve sürücüler için geçmiş olsun derim.. İşin içinden su sekilde çıakrsın zaten C,D yi silmişsin bilgiler ucmuss. O zaman C,D yi yeniden bölümle yeniden kurulum yap CD okumuyorsa büyük ihtimalle cd de sorun vardır değişirsen sorun çözülür. Sorunun tam olarak anlamadım yani işin içinden nsl çıkabilirim derken format mı atamıyorsun CD yimi okumuyor sürücüler için mi endişeleniyorsun.? tam olarak anlamadım.

Edit: o zaman silmemişsin kardeş yada silme işlemi yarıda kalmış sistemi tekrar kurmayı denedin mi.? sürücüler yer değişmiş olarak gözüküyormu yine eğer öyleyse TNC LİVE XP olsaydı işin çok kolaydı ama su an aklıma başka bişi gelmiyor. TNC LİVE XP de CD yazdırmada var ondan dedim. yedeklerini cd ye alabilirdin. D sürücüsüne kurmak istersen bence bir sorun olmaz ama arkadaşın pek memnun olmaz gibime geliyor. yada kuracaksın sistem açıldıktan sonra sürücüleri belgeleri yedekleyip tekrar sıfırdan bölümleyerek işletim sistemi kurcaksın.

Edit: + Eğer indirmen mümkünse yani böyle bir olanağın varsa TNC Live CD var onu indir. SAdece şimdilik değil daha bir çok işine yarar eğer format işleriyle sürekli ugraşıyorsan.

teşekkür ederim kardeş

cd de sorun var evet. yeniden yazdım. total commander ile girdim.

dedim ya tam ters yerde duruyo dosyalar.

şimdi onları görüyoken total commander ile dosyaları cd ye yazabilirmiym

yada bendeki masaüstüne bağlasam ağ ile nasıl olur yapabilirmiym ki ??

bu işin içinden çıkman zor acer yazan sürücüyü silmeyecektin eğer laptobun ilk geldiğinde eğer rocovery cd hazırladıysan kurtulursun yoksa işin zor gibi ama sitesine girbak derim bazılarında recovery cd si veriyor

bu işin içinden çıkman zor acer yazan sürücüyü silmeyecektin eğer laptobun ilk geldiğinde eğer rocovery cd hazırladıysan kurtulursun yoksa işin zor gibi ama sitesine girbak derim bazılarında recovery cd si veriyor

Bence fazla zor değil çünkü ACER FTP de bütün sürücüler var + TNCXp ile kuracaksa zaten içinde bir çok Driver barındırıyor belki gerek bile kalmaz sürücüye.. :D

Edit : Hiren BootCD.9.1 cd ye yedek alabilme özelliği varmı ki ?

teşekkür ederim arkadaşlar..

dedim ya dosyalar tam tersi yerde görünüyo , bende şimdi TNC xp ile D yi

formatlıyom bakalım nolcak.

Sürücüler sorun değil de , ders notlarının gittiğini duyunca arkadaş yerin dibine gircem artık :D

çok teşekkür ederim kardeş.

bende az çok format atmayı öğrenene kadar kullandım o tür programlardan

ama sorun yoktu artık yedek alıyodum ta ki bu laptopda sorun yaşıyana kadar.

bakalım hayırlısı artık

-edit-

herhangi bi recovery programı kullansam da zaten ders notları word de kayıtlı hep

isimleri falan hep değişcek. Ben kendi notlarımı koyarım artık bilgisayara ama

mahçup olcam işte. yardımcı olalım derken . .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...