Jump to content

Ufo ısıtıcıyla Normal ısıtıcı Farkı Nedir

canpolat11
 Share

Recommended Posts

Uzun bi yazı olacak ben size özet geçeyim;

Ufonun olayı hem çok iyi ısıtma vererek aynı zamanda yüksek enerji tasarrufu sağlayarak az fatura gelmesini odaklamasıdır malzeme kalitesi üst seviyedir ortamı kurutmaz normal ısıtıcılar gibi elektriği ışığa çevirip ışıkla ortamı ısıtmaya çalışmaz sıradan ısıtıcılarda 40-50 cm yakınında sıcaklık hissedersin ortamı çok zor ısıtırlar dereceyi koruyamazlar kalite oranı %30 %35 seviyelerindedir neredeyse kalite yoktur hepsi bozulma odaklıdır ürünü alırsın kısa süre kullanırsın seneye çıkmaz ufoda öyle birşey yok kalite oranı %86 ile %90 arasındadır. 8 sene önce alınmış ürün hala ilk günkü gibi hala sorunsuz kullanılıyor.Ama ufo çok pahalı derseniz aynı firmanın aynı fabrikadan çıkma ürünü vardır kaliteleri birebir aynıdır farkı ne derseniz ufo A kalitedir ALF B kalitedir Alfte kalite oranı %65 ila %80 arasındadır.Teknik bir o kadar detay yazardımda muhtemelen anlamayacağınız için sizin anlayabileceğiniz dilde özet geçtim yoksa normal sıradan ısıtıcılarda kullanılan malzemeye infrared dicem o ne diceksiniz infrared tüm odayı değil odanın belli yerini ısıtmaya yarayan ısıtıcıdır yani tüm odayı ısıtmak gibi amacı yoktur ufo,alf gibi kaliteli firmalar tüm odayı ısıtmaya odaklıdır yani odanın herhangi yerine koyarsınız tüm oda ısınır.Nasıl ne şekilde alırsınız size kalmış ama niyetiniz banyo gibi oda ısıtmaksa infrared ıstıcılardan uzak kalmalısınız hatta gün boyu düşünüyorsanız elektrikli radyatör ısıtıcı kullanmalısınız hem daha fazla ısıtır hemde uzun vadede ciddi bir enerji tasarrufu sağlamanız mümkün radyatör doğalgazla hemen hemen aynı mantıkla çalışır tek farkı su değil elektrikle ısıtmasıdır.Bunun dışında 2si arasındada şöyle bir fark vardır.radyatör ısıtıcılar odayı 5-10 dk içinde ısıtır normal ısıtıcılar(infrared olmayan) 1 dakikadan daha kısa sürede ısıtmaya başlar farkı budur.

Size bu kadar özet geçebildim umarım yardımcı olabilmişimdir.Firmaları övmek gibi bir niyetim yoktu sadece neyin ne olduğunu anlatmaya gayret ettim.

• Like 5

53 dakika önce, canpolat11 yazdı:

hocam çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim peki kumtel falan nasıl ya ben ortamın baştan soğuk havasını kırmasını istiyorum yani sürekli açık bırakmam diye düşünüyorum onun için sordum

EE_3004472.jpg

Bende üstteki resimdeki kumtel ısıtıcıdan var 10 metre kare odayı 40 dkya yakın sürede ısıtıyor odadaki sıcaklığı malesef koruyamıyor kapattığın zaman hızla soğumaya başlıyor oda yani kalitesiz anlıcan yandaki ayarlama düğmeleri kalitesiz aldığımızın 3.ayında kırıldı hiçbişekilde dönmüyor daha doğrusu dönüyorda işte boşa dönüyor görevini yapmıyor biz fişe tak çalışsın çek kapansın mantığıyla kullanıyoruz kaldıki doğalgazı açmaya başladı gerekte kalmadı açıkcası :) 3 hafta kadar önce geceleri soğuk olduğu için yakıyorduk odada oda yetiyordu fazlasıyla