Jump to content

Disk Yedekleme

Recommended Posts

Vista ile uyumlu olan bir disk yedekleme programı arıyorum. Birebir yedek alabilecek bir program. (Norton Ghost tarzında) Mümkünse alınan yedeği güncelleme özelliği de olsun.

Bende birkaç bu tarzda program var ama vista ile uyumsuz. Şimdiden teşekkürler...

Vista ile uyumlu olan bir disk yedekleme programı arıyorum. Birebir yedek alabilecek bir program. (Norton Ghost tarzında) Mümkünse alınan yedeği güncelleme özelliği de olsun.

Bende birkaç bu tarzda program var ama vista ile uyumsuz. Şimdiden teşekkürler...

acronis true image 10 ve norton ghost 12 vista ile uyumludur

ayrıca norton save&restorede kullanabilirsin...

Maalesef bende de hata verdi. :( Üstelik ghost 12'de norton'un sitesinden indirmeme rağmen install aşamasında hata verdi. :)

ben denedim sorunsuz çalıştı...(norton 12 ve acronis 10. 2sinide denedim)

ama en güzel yöntem bence acronis 10 ile boot cd oluşturup(xp de yapabilirsin) programı windows üzerinden hiç kullanmadan sil..ve dos üzerinden tüm işini hallet...ama bahsettiğin imajı güncelleme işi o zaman zor..

o iş için ghost 12 nin çalışan bi versiyonunu bulup geri yükleme noktası oluşturman daha mantıklı olur..

acroniste boot cd oluştururken hata verirse denetim masasından bölge dil seçeneklerini ingilizce ve ABD ye ayarla ISO dosyanı hazırla ve eski haline çevir...

ama en güzel yöntem bence acronis 10 ile boot cd oluşturup(xp de yapabilirsin) programı windows üzerinden hiç kullanmadan sil..ve dos üzerinden tüm işini hallet...

Evet bu şekilde oldu. Hepinize teşekkür ederim. (Ghostu sanırım indirirken bir aksilik oldu. Dosya bozuk mesajı aldım yüklerken.)

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...

Bunun için başka konu açmak istemedim....

Konuyu açan arkadaştan da özür diliyorum....

ama hazır açılmışı varken açmayayım dedim....

Bir laptop aldı arkadaşım....fakat içinden Driver cdleri çıkmadı....

sistemi Vista Home bunu Xp'ye çevirmek istiyoruz....Fakat driver cdsi olmadığı için bunu yapamıyoruz....

Satıcı firma recovery yapabilirsiniz demiş....Biz bu driverları recovery olarak alabilir miyiz????Sistemi almadan, çünkü vista istemiyoruz....Bu şekilde bir recovery yapabilir miyiz????Ya da böyle birşey mümkün mü????

Şimdiden teşekkürler.....

Bunun için başka konu açmak istemedim....

Konuyu açan arkadaştan da özür diliyorum....

ama hazır açılmışı varken açmayayım dedim....

Bir laptop aldı arkadaşım....fakat içinden Driver cdleri çıkmadı....

sistemi Vista Home bunu Xp'ye çevirmek istiyoruz....Fakat driver cdsi olmadığı için bunu yapamıyoruz....

Satıcı firma recovery yapabilirsiniz demiş....Biz bu driverları recovery olarak alabilir miyiz????Sistemi almadan, çünkü vista istemiyoruz....Bu şekilde bir recovery yapabilir miyiz????Ya da böyle birşey mümkün mü????

Şimdiden teşekkürler.....

artık hiç bir üretici kurulum ve driver cdleri vermiyor onun yerine gizli bir partiton sayesinde recovery yaptırıyor sen recovery yapıp everest gibi bir programla driverleri yedeklesende sonuçta bu driverler vista driveri.

tavsiyem üreticinin web sitesinden XP driveri varmı die kontrol etmen

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...