Jump to content

Discovery 2 (tcl S960) Cyanogenmod 12.1- Android 5.1.1

uzaklardan61
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba.
Yukarıda başlıkta da belirttiğim üzere Discovery 2 (TCL S960) için CyanogenMod 12.1- Android 5.1.1 sürümünü paylaşıyorum.
Forumda var ama o paylaşımda dedikleri buglar vs bu yüklediğimle alakalı değil. Romu nerden buldunuz derseniz tamamen tesadüfi bir şekilde buldum. Türkçe dil mevcuttur. Android 5.1.x sürümüne ait Gapps dosyasını indirin. Rom herzamanki gibi Recovery den yükleniyor  Smile) (Dalvik,cache, vs.. yapıldıktan sonra )
Romu yükledikten sonra cihazın kurulumunu yapın.. Daha sonra yine recovery den indirdiğiniz Gapps dosyasını install seçeneği ile yükleme yapın. İyi Kullanımlar. 
Not: Rom tarafımdan iki gündür kullanılıyor. Bir problem görmedim. Batarya konusuna gelince henüz deneme fırsatım olmadı. Aşağıda ekran görüntüleri mevcuttur. Tema olarak LG G4 simgeleri ve stili kullanıyorum. Umarım iyi bir deneyim olur.

Discovery 2 (TCL S960) CyanogenMod 12.1- Android 5.1.1 kurulumu

* Recovery: TWRP 2.8.5.0 Recovery
* SP_FLASH_TOOL: SP Flash Tool.rar - Google Drive

Recovery kurulumu yapıldıktan sonra;

* İndirdiğiniz ROM'u .zip halinde direk olarak telefonun hafızasına atın.

* Telefonu Recovery moduna alın.(Telefon kapalı haldeyken Power+ Ses açma tuşuna basın)

* Recovery mod açıldığı zaman, Wipe bölümüne girin. Advanced'e girin ve burada Dalvik Cache, Cache ve System'e tik atın daha sonrada alttaki çubuğu sağa doğru sürükleyin.(Uzun sürebilir, telaş yok bekleyiniz.)

* Recovery den ana menü ye dönerek Mount'a girip System ve Custpack İşaretlerini kaldırıp geri çıkıyoruz.

* Wipe ve Mount işlemleri bittiği zaman back'e tıklayın ve Install'a tıklayın. Burada telefonun hafızasına attığınız rom'u bulun ve onu seçin. Daha sonrada alttaki çubuğu sağa sürükleyerek Rom'u yükleyin.

* Romu yükledikten sonra cihazın kurulumunu yapın.

* Telefonu kapatıp recovery ye geçiniz ve indirdiğiniz Gapps dosyasını install seçeneği ile yükleme yapın. 

* Telefonunuz birkaç uygulama yapılandırıp açılacaktır.

İyi Kullanımlar. 

Not: Ön ve Arka Kameralar Çalışıyor, Mtp Desteği var.

YJ7A2j.png

8Q7J0k.png

D90aVl.png

jjGoPj.png

25VbmN.png

B45kmD.png

ZJP0gk.png

o9R1P7.png

V61b5P.png

yazılımı ben denemedim,deneyen arkadaşlar yorumlarını aşağıda yazsın