Jump to content

Internet Download Manager Otomatik download

haylaz_prens

Recommended Posts

Arkadaşlar benim bir sorunum var belkide program ayarlarında vardır ama kurcaladım bulamadım.

Internet Download Manager 5.05 son sürüm kullanıyorum. Bilgisayar açılır açılmaz İndirmeye başlasın bunu nsl ayarlayabilirim. yada böyle bir sceneği varmı ?_

Örn: Elektrik kesipil geri gelince pc kapanıp açılıyor. ondan sonra pc açılınca download otomatik başlasın istiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim. :(

free download menageri öneririm. Bu seçenekde mevcut. Türkçe olmasıda cabası.

Ama ben İnternet Download Menager kullanıyorum ayrıa hiç biri bu program kadar hızlı download yapamıyor ve daha sayamadığım bir çok özelliği var.

Acaba mümkün mü Pc açılır açılmaz Download işlemine başlaması.?

Bu programında Türkce si var. Ayrıca ben onuda kullandım ondan buna geçtim kullnamanı tavsiyee ederim vazgeçemezsin. :(

ben 5.08 kullanıyorum. Bu sürümde bu özellik mevcut.

Please register to see this content.

Tam olarak anlamadın herhalde kardeş yada ben bu resimden birşey anlamadım.

yada göremedim.

rica etsem ilgilenirmisin.? yada neresi işaretlencek gösterirmisin.?

Benim istediğim Bilgisayar açılır açılmaz otomatik indirmeye başlasın.

Resetlendi farzet pc tekrar başladı ben hiç bişiye tıklamadan download işlemine başlasın... ?

yukardaki resimdeki indirmeyi başlat seçeneğine tıkla bi saate kur bence gece 3 gibi Günlük sekmesini işaretle sonra indirmeyi durdur seçeneğini 2.58 yap...ayarlardan ilk açılışta İDM açılsın de... bu işe yarayabilir bende İDM kullanıyorum ve müthiş bence....

Kardeş valla yine anlamadım yada benim yadıklarımı siz anlaadınız.?

Kafam karıştı benmi yanlış bişi yazdım acaba.?

Tek isteğim bilgisayar açılır açılmaz her zaman için download başlasın sadece bunu istiyorumm..

Kardeş valla yine anlamadım yada benim yadıklarımı siz anlaadınız.?

Kafam karıştı benmi yanlış bişi yazdım acaba.?

Tek isteğim bilgisayar açılır açılmaz her zaman için download başlasın sadece bunu istiyorumm..

Kardeş bu özelliği bende aradım ama Internet Download Managere böyle bir özellik yok. ben daha önce Download Accelerator Plus kullanıyordum o programda bu özellik vardı ama bu kadar kullanışlı değildi...

Eğer böyle bir özellik arıyorsan başka bir program ara... :p:d

Kardeş bu özelliği bende aradım ama Internet Download Managere böyle bir özellik yok. ben daha önce Download Accelerator Plus kullanıyordum o programda bu özellik vardı ama bu kadar kullanışlı değildi...

Eğer böyle bir özellik arıyorsan başka bir program ara... :lol::D

Evet işte aradığımı buldum yani yaptım.. :D Bizde çare tükenmez..

Bilgisayar açılır açılmaz download yapmaya başlaması için yapmamız gereke sunlar.

Malzeme Listemiz :

1 ADET KIYILMIŞ BAT DOSYASI

1 TUTAMDA HAŞLANMIŞ TAZE KOMUT

1 KİLODA NOT DEFTERİ

YAPILIŞI :

Not defterini açıyoruz. VE su komutları yazıyoruz.

cd\

cd C:\Program Files\Internet Download Manager\

IDMan.exe /s

exit

/s komutu download başlatıyor. komutlarını denerken buldum. :D

bunları yazdıktan sonra dosya menüsünden farklı kaydet diyoruz

oradan dosya ismine herhangi bir isim verin , Örn : automaticdownload.bat diye kaydediyoruz.

ve bu dosyayı farenin sl tuşu ile basılı tutarak Başlat>Programlar>Başlangıc buraya bırakıyoruz işte bu kadar.

Pc ilk açılıştı bu komut dosyasını çalıştıracak bu sayede indirme başlayacak.

Denedim, başlamıyor. Programı /s parametresi ile başlatınca devam ediyor ama.

Yanlız bir sorun daha çıktı ;) Pc yeniden başlayınca yada ilk açılışta çlşyor. Ama elektrik kesilip gelince işleme girmiyor. Yada Pc çalışınca Elektrik fişini çekip takıyorum kapanıyor otomatik tekrar açılıyor.Ama Download başlamıyor.

Zannedersem sistem ilk açılışta dosya düzenlemesi yapıyor Internet Download Manager başlamadan önce BAT dosyası devreye giriyor oda başaramıyor komutları tamamlıyor ama Internet Download Manager başlamıyor.

Bunun içinde bat dosyasını 20 sny geciktirmeli yada ilk cd\ komutundan sonra 20 sny bekletme komutu lazım onuda bilmiyorum 'sk8er_boi' Bir yardımcı olursan sevinirim..

Yani

cd\

>>>>> Burayya xx saniye bekleme komutu gibi birşey olması lazım bilmiyorum böyle bir komut varmı yada herhangi bir iş verilmesi lazım geciktirmek için.

cd C:\Program Files\Internet Download Manager\

IDMan.exe /s

exit

????? ;)

• Administrator

RegWrite("HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run","IDMAN","REG_SZ",@ScriptFullPath)
for $i= 0 to 20
ToolTip(20-$i & " saniye",300,300)
sleep(1000)
Next
ShellExecute(@ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\IDMan.exe","/s")[/CODE]

ahanda autoit scripti.

Bir klasöre koy ve orada dursun. Hangi klasöre koyarsan orada 1 kere çalıştır. Artık hep açılışta çalışacaktır.

• Administrator

O zaman autoit scripti ini mi başlangıca koyacağız.? Yoksa bu autoit scripti direktmi çlşyor. ?

autoit den anlamıyorumda kusura bakma ondan soruyorum. ;)

http://rapidshare.com/files/48090080/idmanyap.exe[/CODE]

compile edersin diye düşünmüştüm. al hazırı.

http://rapidshare.com/files/48090080/idmanyap.exe[/CODE]

compile edersin diye düşünmüştüm. al hazırı.

Tam BEnde autoit İndiriyordum compile etmek için valla iyi oldu ellerine sağlık. ;)

TEST okkkk Çalışıyor .. Elektrik kesilip geri geldiğinde de pc yi manuel olarak yeniden başlttıgında da yada ilk pc açarken hepsinde çlşyor.

'sk8er_boi' Yanlız o sayac ilk saymaya başladıgında insan korkuyo nolcak acaba bitince gibisinden. ;)

Bu konu hakkında Internet Download Manager Tonic Şirketine mail attım. Sizin programcıları çokk aradınız mı die bir download programında böyle bir sey unutulurmu diye yani otomatik download

Adam tekrar cvp yazmış. (ingilizce olarak) yeni versiyonda eklenecektir diye ayrıca bilgi verdiğğiniz için tşk diye. Bende tekrar cvp yazdım gerek kalmadı biz Bütün sürümlere zaten Ekledik diye.. :) Bizim programcımız daha hızlı dve daha becerikli diye. :)

Valla adam şaşırdı. :D

[color=#FF0000]sk8er_boi [/color] [color=#3333FF]Tonec Inc.[/color] şirketinden önce otomatik download yamasını sen yaptın ya [u][b]HELAL[/b] [/u] olsun sana.. :)

ya kardesim ne uğrasıyorsunuz kurun flasgeti bilgisayar acılır acılmaz indirsin ;)

Peki indirme hızın kaç FLASH get te + txt dosyalarında ki linkleri toplu halde alabiliyormusun. + rapidsharede çogu zaman download yarıda kalıyor premium üyelik olmasına rağmenn ve daha sayamadıgım bir çoook özellik kardeşim.

En önemlisi bir şeyler öğrenmek ve ihtiyacımız olanı kendimiz yapmak. Ve daha Önemlisi PAYLAŞMAK. ;)

Güzel Kardeşim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...