Jump to content

MP3 dosyalarını silen solucan

nitrous_oxide

Recommended Posts

Symantec tarafından W32.Deletemusic, McAfee tarafından W32/Deletemp3.worm olarak adlandırılan solucan sadece adının bahsettiği şeyi yapıyor: Girdiği bilgisayardaki bütün mp3 dosyalarını siliyor! Tehlike düzeyi düşük ancak son derece sinir bozucu bu solucan, bilgisayara bağlanan sürücüler üzerinden yayılıyor. Buna flash sürücüler ve CD/DVD, disket gibi çıkarılabilir medyalar da dahil. Solucan çalıştığında aşağıdaki dosyaları oluşturuyor:

* %System%\config\csrss.exe

* %Windir%\media\arena.exe

* %System%\logon.bat

* %System%\config\àutorun.inf

W32.Deletemusic tüm Windows sürümlerinde etkili. Yayılmayı önlemek için sürücülerin otomatik çalışma (autorun) özelliğinin kapatılması ve her zaman olduğu gibi antivirüs yazılımlarının güncel tutulması öneriliyor.

Kaynak: PCLabs

Şöyle bir virüs türü var mı acaba: mp3 ve video dosyalarını birbirine karıştıran. Örneğin bir filmin 20. dk. sından sonra pc nizde yer alan başka bir film ile karışması? Arkadaşımın pc sinde bu olaya rastladım. Testere'yi izlerken belli bir süreden sonra -nasıl olmuşsa- başka bir filmden devam ediyor. Sanki birleştirilmiş gibi. Mp3 dosyalarında da aynı durum söz konusu.

Şöyle bir virüs türü var mı acaba: mp3 ve video dosyalarını birbirine karıştıran. Örneğin bir filmin 20. dk. sından sonra pc nizde yer alan başka bir film ile karışması? Arkadaşımın pc sinde bu olaya rastladım. Testere'yi izlerken belli bir süreden sonra -nasıl olmuşsa- başka bir filmden devam ediyor. Sanki birleştirilmiş gibi. Mp3 dosyalarında da aynı durum söz konusu.

aynısı bendede oluyordu ve can sıkıcı panda kurdum sonra makinama bir daha olmadı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...