Jump to content

göz yanılması ilizyonu

sargonsone

Recommended Posts

Peki bunun göz yanılsaması ise ilk başta saat yönüne dönerken kızın sağ ayağı havada iken birden saat tersine dönmeye başladığında neden kızın sol ayağı havaya kalkıyor... :(

Tamam yanılsama olduğu kesin de bunu pek anlayamadım...

yanılıyorsun..gözün nasıl görmek isterse öyle görüyorsun.. :D

Nasıl yaa? Hala saat yönünden şaşmadı.. Benim gözüm harbiden yanılıyor galibaa :D

:angry2:

way be inanılmaz gerçektende bi bakıyorum sağa bi bakıyorum sola dönüyor, gözümü ayırmadın mı değişmiyor yön, belli bi sayıdan sonra ters istikamete dönüyordum dedim ama değilmiş.

göz yanılması var oluyor harbiden

85829805me9wq1.gif

Yukardaki hareketli resimdeki kızın hangi yöne doğru döndüğüne bakın. Emin olduktan sonra, kızın gölgesine bir süre bakın ve yavaşça tekrar hangi yöne döndüğüne bakın.

Resimde illüzyon yok.Dediğin gibi kız 1 sola 1 sağa dönüyor ama illüzyon yok.Birkaç saniye saat yönüne birkaç saniye saat yönünün tersine dönüyo.Denemedim ama bir gif editoruyle resmi framelere ayırıp kesin sonuca ulaşırsınız. :(

bendede bişey olmadı ne kadar izlememiz gerekiyor

Biz izlesek de bişey olmuyor di mi? :( Valla göremedim, hep sağa döndü. Sinir etti meret beni..

ilizyon kesinlikle var kimse bana gif editör filan anlatmasın....

arkadaşlarla hep birlikte baktık hepimiz aynı anda farklı görüntüler yakaladık...

hepimiz aynı anda sağa veya sola döndü desek tammam...

ancak hepimiz farklı şeyler söyledik...

test edildi onaylandı...bence bu konu sabitlenmeli... :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...