Jump to content

pepsi max içtim ama aysun kayacı beni öpmedi

sargonsone

Recommended Posts

Veysel Dağ, İstanbul Pendik Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne yaptığı başvuru ile Pepsi Max isimli ürünün reklamındaki vaade inanarak, ürünü satın alıp içtiği halde herhangi bir kadının reklamda gösterildiği gibi gelip kendisini öpmediği, herhangi bir kadınla arasında birliktelik yaşanmadığını belirtti. Dağ, reklamda vaat edilen hususun yerine gelmemesi nedeniyle ‘ürünün ayıplı olduğunu’ iddia etti ve ödediği 1,03 YTL’nin iadesini talep etti. Tüketiciler Birliği’nin desteklediği başvuru Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na iletildi. Tüketiciler Birliği, Pepsi Max içecek reklamının TV ve internet sitesinden yayımının durdurulmasını ve ürün sahibi firmaya ve reklam ajansına cezai işlem yapılmasını talep etti. Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Nazım Kaya; “Yayınlanan reklam cinselliği istismar etmekte, öte yandan firma reklamda vaat ettiğini de yerine getirmemektedir” diye Dağ’a destek çıktı. Pepsi Max tarafından konuyailişkin yapılan açıklamada, “Pepsi Max ile , maksimum eğlence, dinamizm ve özgürlük vaat ediyor ve tüketiciyi Pepsi Max’ın ‘benzersiz’ etkisini keşfetmeye çağırıyoruz” denilerek şu ifadelere yer verildi: “Biz Pepsi Max’ın tanıtım çalışmaları kapsamında yayınladığımız reklam filmimizde, ‘Pepsi Max’ın şekersiz maksimum tadını alan, Aysun Kayacı’yı öpmüş kadar olur!’ duygusunu tüketicilerimize esprili bir hikâye ile ulaştırmak istedik.”

Kaynak : Tükoder

• 2 hafta sonra ...

Çok garip bu insanlar, herkez av peşinde. Amerikada bir adam kola şişesini açıyor, kapağa bakıyor... kapakta tekrar dene yazdığını gören AMERİKALI tekrar kapatıp tekrar açıyor bunu gün içerisinde 30-40 (rivayete göre 143 defa) denedikten sonra, kola şirketini mahkemeye veriyor. Bu AMERİKALILAR biraz zoltrix herhalde, hatunun teki microdalga fırının kullanma klavuzunu okuyor, fişi takıp kedisini içeride kurutmaya başlıyor, patırt kedi içerde patlayında hatun soluğu mahkemede alıyor. vs. vs. vs.

bende üstüme pepsi Max döktüm ama kimse gelmedi :)

Çok garip bu insanlar, herkez av peşinde. Amerikada bir adam kola şişesini açıyor, kapağa bakıyor... kapakta tekrar dene yazdığını gören AMERİKALI tekrar kapatıp tekrar açıyor bunu gün içerisinde 30-40 (rivayete göre 143 defa) denedikten sonra, kola şirketini mahkemeye veriyor. Bu AMERİKALILAR biraz zoltrix herhalde, hatunun teki microdalga fırının kullanma klavuzunu okuyor, fişi takıp kedisini içeride kurutmaya başlıyor, patırt kedi içerde patlayında hatun soluğu mahkemede alıyor. vs. vs. vs.

bende üstüme pepsi Max döktüm ama kimse gelmedi :)

:)

Bence kafası çalışıyor ne koparsa kardır:)

Amerika da aynen şöyle bir dava var.Kadın yeni fırın alıyor.Evdeki kedisini fırına koyuyor,haliyle kedi ölüyor.Kadın fırını aldığı şirkete yüklü bir tazminat davası açıyor "bu fırının kullanım talimatlarında içine kedi koymayınız yazmıyordu" şeklinde ve davayı da kazanıyor.Şirket kullanım talimatlarına bir kedinin fırına konmayacağı maddesinide kapsayacak türden genel maddeler ekliyor..

Kadın pekala biliyor bunun zaten yanlış olduğunu ama ona şimdi bu yazıyı okuyunca çoğumuzun deli diyecek olması,kadının akıllı olmadığına kanıt değil:)

yurdum insanı işte bi keresinde citröen c4ü robot aolmadığını idda edip davacı olan ve davaya kazanan adamı duymuştum bu daha garip :) dava sebebi benim c4 üm robot olmuo zuhaaaa :)

Yok artık daha neler...

Haklılar ama.

Reklamlarında bi haysiyeti olur.

Günümüz reklamları reklam edilen hizmetin vaad edemiyeceği görüntülerle veriliyor....

Misal Pepsi Max. Çok haklı buldum arkadaşı.

Akıllıca. Tebrik ederim :)

Yanlış mıyım :)

ya arkadasLar Zaten reklamda görülen herşeyde yenmezqi :)

misal casper reklaminda velet tuşa basiyo hurda ferrari oluo o zmaan ben bi casper pc alim tuşa basim hurda ferrari olmasza mahkemeye verim :)

peHh Adamin kendisi aptal 70 milyon insani tek tek nasil öpsün aysu :)

ya arkadasLar Zaten reklamda görülen herşeyde yenmezqi :)

misal casper reklaminda velet tuşa basiyo hurda ferrari oluo o zmaan ben bi casper pc alim tuşa basim hurda ferrari olmasza mahkemeye verim :)

peHh Adamin kendisi aptal 70 milyon insani tek tek nasil öpsün aysu :)

70 milyonu değil, ne kadar pepsi max satılmışsa, mesela ben bir kamyon sipariş ettim :)

Pepsi'de böyle bir reklam neden yaptı demeyin bakın amacına ulaştı bile koskoca TNC-TR de bile 15-16 mesaj topladı 200 yakın gösterimi oldu...

Çözüme giden her yol mübahtır zihniyeti ile yakında ekrana çıplakları çıkartıp reklam yaparlarsa şaşırmayn.

iki rütük muhabbeti döner ikide dava döner reklamını yapan yapar zaten ... :)

Onu bunu geçin de pepsi max üstüne kola tanımam :)

kokokola yanında saman gibi kalıyor. Soğuk değilken bile zevkle içilip acılaşmıyor. Aysun kayacı olmasa da olur :) Ayrıca 1 litrelik pepsi max alana 1 litre normal pepsi bedava. daha ne olsun

Onu bunu geçin de pepsi max üstüne kola tanımam :)

kokokola yanında saman gibi kalıyor. Soğuk değilken bile zevkle içilip acılaşmıyor. Aysun kayacı olmasa da olur :) Ayrıca 1 litrelik pepsi max alana 1 litre normal pepsi bedava. daha ne olsun

Hey dostum pepsinin adamı mısın yoksa ne güzel reklam yaptın kolayı pek sevmem ama canım çekti :)

wine.gif

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...