Jump to content

Deprem oldu ...

tenekecezve

Recommended Posts

Geçmiş olsun Allah depremden hepimizi korusun.

Marmara Bölgesi'nde deprem meydana geldi

Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgiye göre saat 22.03'de yerin 5 kilometre derinliğinde meydana gelen 3.9 büyüklüğündeki depremin merkezi üssü Kocaeli'ye 20 kilometre uzaklıktaki Büyük Derbent beldesi. Sarsıntının özellikle Sakarya ve Kocaeli'nde hissedildiği bildirildi.

GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞ BAYA ÜZÜLDÜM. 1999 DEPREMİNDE DAYIM BÜTÜN AİLESİNİ KAYBETMİŞTİ! BÖYLE DEPREM HABERLERİNE ÜZÜLÜYORUM TABİ. UMARIM BİRŞEY OLMAMIŞTIR KİMSEYE! GEÇMİŞ OLSUN DOSTUM...

AMA ŞU ANA KADAR İNTERNETTE SON DAKİKA HABERİ GEÇMEDİ BAKTIMDA BİRAZ ÖNCE...

tarihogretmeni->icon13.gifDİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin 3090qz6.jpg Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.

Arkadaşlar, Bu şiddetli sıcaklıkların bu depremlerle bir ilgisi varmıdır acaba,

17 Ağustos Kocaeli depremi biran bana bunu hatırlattı ve o zamanki deprem hakkında hatırlarsanız, bilim adamları 10-15 yıl içerisinde fay hatlarının tekrar harekete geçebileceği hk. söylentilerde bulunmuşlardı. İnşallah bir daha tekrarı olmaz.

İnsanın içi ürperiyor.

KOCAELİ 17.08.1999 Tarihinde 7.4 şiddetinde ve ölü sayısı 17.127, yaralı sayısı 43.953

Yine aradan yaklaşık 1 ay geçtikten sonra tekrar sarsılmış ve

KOCAELİ 13.09.1999 5.8 şiddetinde ölü ve yaralı olmamış.

Her an herkesin başına gelebilir. Allah korusun...

teşekkürler dostlar. biz depremle yaşamaya alıştık artık hayatın içinden normal bir olay oldu gerçi herkesten daha çok etkileniyoruz ama hayat devam ediyor ateş düştüğü yeri yakar depremde birinci derece kayıbımız hiç olmadı fakat tanıdığını kaybetmeyen kimse yok burada.

ama bakarsanız şu anda kimse hatırlamıyor kimi televizyon seyrediyor kimi balkonda çayını yudumluyor.

dedim ya hayat devam ediyor...

geçmiş olsun.Allah cümlemizi böylesi bir durumdan korusun.

ancak kara haber tellalı yada baykuş gibi diyeceksiniz ama;aşırı sıcaklardan sonra gelen bir yağmur dalgası yada serin hava kitlesi şiddetli depremlere sebep olabilir.

Allah(C.C.) cümlemizi korusun...

Tarih / Saat / Enlem(N) / Boylam(E) / Derinlik(km) / MD / ML / MS / Yer

2007.08.01 / 21:57:16 / 40.6245 / 27.2578 / 4.9 / 3.1 / 3.2 / -.- / MÜREFTE AÇIKLARI-MARMARA DENİZİ

2007.08.01 / 22:03:07 / 40.7833 / 30.0887 / 5.0 / 3.8 / 3.9 / -.- / BÜYÜK DERBENT- (KOCAELİ)

2007.08.02 / 04:40:02 / 40.7488 / 30.0507 / 5.0 / 3.1 / -.- / -.- / BÜYÜK DERBENT- (KOCAELİ)

Geçmiş olsun ama bilin ki bu küçük depremlerin olması büyük depremleri engellemesi açısından çok önemli. Yük boşalması oluyor.

Ahh ah.. İhsan Ketin'in sözlerini dinleyip istanbul izmit kocaeli yöresine tüm ticareti ve yerleşimi yapmayın çok tehlikeli dye taa cumhuriyetin başlarında söyledi ama dinleyen kim...

k.a.f.'ı bulan ihsan ketindir ve de d.a.f.'ı da onun öğrencileri bulmuştur.

bolu tünelinin ilkinin hemen altında fay olduğunu söylemesine rağmen tünel yapılmıştı ve ilk tünel şu anda patates deposu olarak kullanılıyor..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...