Jump to content

VEGAWİN & SQL

sefer67

Recommended Posts

Arkadaşlar Benim 2.8 512mb Önbellekli 4096 Gb Rambelleği Olan Çift İşlemcili Server Ibm 225 Kasam Var Buna Win 2003 Standart Kurulu Ve Sql2000 İle Vega Win Çalışıyor Ama Vegada Yaklaşık 100 Bin Stok Oldu Ve Program Çok Yavaşladı Bunula İlgili Bilgisi Ve Çözümü Olan Yardımcı Olabilirmi.

Yazdım ama ben makinama formatda attım olmadı vegawinin enson sürümünü yükledim yine olmadı buna acil çözümü olan varsa rica ederim lütfen yardımcı olsun..

merhaba

disk yapın ve sayısı hakkında .. mevcut server hakkında detaylı bilgi verirsen yönlendirebilirim

örnek.. sistemin müsait ise.. raid 1 veya raid 5 gibi bir sisteme geçersen dikslerden faydalanarak kısmen bir performans alabilirsin

MS SQL detaylı bilmiyorum ama... data ların fragmente olmuş olabilir..

onları defrag yaptırman..veya

bütün dataların yedeğini aldıktan sonra

export file alıp.. bunları.. daha büyük data file ları create ettikten sonra import edebilirsin

ama.. senin yinede disk lerin performansına ihtiyacın var

diskerin özellikleri ve sayısı.. disk kapasiteleri... datafile ların sayısı ve büyüklükleri.. kaç disk üzerinde durduğu...

ayrıca .. win server ın swap miktarı ve hangi disk te ne kadar büyükükte durduğu..

bahsettiğin ibm 225 server ın eğer diksleri 10k ise.. bunları 15k ya çıkartabiliyormusun..

eğer çıkartabiliyor isen.. gb olarak diksleri küçük tut.. ama.. disk sayısını da arttırarak raid performansından faydalan..

vs vs vs

gibi değişik alternatifler söylenebilir

ama sen bunlardan bahsetmedin

• Administrator

Sql komutu yazdığın yere;

Mysql server içinden tablo optimize etme gibi bir yer olması gerek. Onu da kullanabilirsin. Tam yerini bilmiyorum. Ben sql kodlarıyla yapıyorum ama senin ne kadar tablon vs var bilmiyorum.

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar Benim 2.8 512mb Önbellekli 4096 Gb Rambelleği Olan Çift İşlemcili Server Ibm 225 Kasam Var Buna Win 2003 Standart Kurulu Ve Sql2000 İle Vega Win Çalışıyor Ama Vegada Yaklaşık 100 Bin Stok Oldu Ve Program Çok Yavaşladı Bunula İlgili Bilgisi Ve Çözümü Olan Yardımcı Olabilirmi.

Yazdım ama ben makinama formatda attım olmadı vegawinin enson sürümünü yükledim yine olmadı buna acil çözümü olan varsa rica ederim lütfen yardımcı olsun..

merhaba şayet bir serverda sql dc vb gibi şeyler varsa zaten ramında hata yapmışsın sen 512 mb ram yetmezki tabiki ram dan yapıyor ramını 2 veya 4 gb yapmalısın sorun düzelecektir unutma MSsql ayrı MYsql ayrı onun için bir serverda sql olacaksa iyi bir server olması gerekir iyi çalışmalar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...