Jump to content

Server 2003 türkçeleşebilir mi

birdost_91

Recommended Posts

bende bir ingilizce server 2003 var bunu xpdeki gibi türkçeleştirebilir miyiz şimdiden teşekkürler

merhaba

bu konuda hiç bir duyum almadım.. çok değişik sistem yönetimi üzerine forumlara üye olmama rağmen

vede.. sistem yöneticileri genelde server larının ing olmasını tercih ederler.

genelde de server kitaplarını yazanlar bu kitapları ingilizce server üzerinden yazdıklarından yönetim ve menüleri bulmak çok kolay oluyor. internetde de problem çözümünde bu hata mesajlarını çözümünü bulmak kolaydır

ayrıca.. microsoft da bu server gibi tercüme yapılan yazılımlar.. kanaatimce kasdi olarak anlaşılır Türkçe yapılmıyor.. çok salakça mesajlar geliyor.. aynı mesajı hem ing hemde Türkçe okuduğunda farklı manalar elde edebiliyorsun.

şahsi tavsiyem..

1.. hangi dil olursa olsun.. çalışan bir sisteme dokunma.

2. si.. server gibi programları orjinal dilinden kullanman.

3. sü ise.. şimdiden ing ye alışman vede.. ilerdeki hayatına yapabileceğin eniyi yatırımlardan birinin ing yi iyi öğrenmek olduğunu bilmendir

selamlar

herkese çok teşekkürler ingilizcem iyidir zaten sadece türkçe olabilir mi diye düşünüyordum bu konuyu 3 forumda daha yazdım sadece bu forumdan cevap geldi artık yeni mekan burası

bir de teşekkür ikonu çalışmıyor heralde tıkladım tıkladım ses yok

• 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
arkadaşım işletim sistemleri öyle programlar gibi türkçeleştirilmezler yada başka bile çevrilemez.ülke bazında üretilirler.normal programlarla işletim sistemlerini karıştırmayın

Kesinlikle cevrilebilir hatta ingilizce sistemi bir çok dile ceviren yamalar var ben ingilizce win2003 sistemi türkçe yaptım şirketimde altı aydır kullanıyorum

hiç bir problemde yok (ayrıca bu dil yamalarınıda microsoftun kendisi yapıyor)

Bilgisi olmayan ama kesin ifade kullanan arkadaşlara duyurulur

• 2 hafta sonra ...
Kesinlikle cevrilebilir hatta ingilizce sistemi bir çok dile ceviren yamalar var ben ingilizce win2003 sistemi türkçe yaptım şirketimde altı aydır kullanıyorum

Bende mui olacaktı

vakit bulabilirsem eklerim

+1

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...