Jump to content

Çift Monitör Kullanımı

frozsgy

Recommended Posts

Windows XP'de var olan bu özelliği biraz kurcaladım ve de hoşuma gitti. Dizüstü bilgisayara masaüstü bilgisayarın monitörünü bağladım ve gerekli ayarlardan sonra 2 masaüstüm oldu :D Monitör marka ve modelleri farklı olduğu için kalıcı olarak kullanmayacağım ama ilerde böyle bir şey yapmayı düşünüyorum. Extra Widescreen bir ekran :D Birinde film izlerken öbüründe interneti gezebiliyorsunuz.

Bikaç ekran görüntüsü;(2048x768)

Media playerın visulations ekranı ve de popomundo :)

49084547hb5.jpg

Biraz kaynak kod ve yeni projemin oluşmaya başlayan arayüzü :)

78762820qx7.jpg

Google Earth

69304548ey8.jpg

Ve de masaüstü -- başlatı bi türlü iki monitöre de koyamadım. şöle uzasa iki yana da :)

17153652yr9.jpg

Bu şekilde kullananlar varsa ipuçlarını alırsak çok mutlu oluruz :)

Dostum malesef varsayılan ayarlarla bu mümkün değil.Eskiden bir pci kart vardı (Monitör çoklayıcı değil)Bu kartla bir bilgisayarı iki kişi kullanabiliyordu .Ve senin istediğin olay gerçekleşebiliyordu.Ama şimdi o kart var mı bilmiyorum.Belki 3.parti bir yazılımla da yapılabilinir.Veya çoklu desktop linuxtaki gibi bir durumu sağlıyan program varsa teorik olarak bu dediğin olur.

icon13.gifDİKKAT: Forum düzenini bozan uzun alıntılar yapmayınız.

Eski çalıştığım yerde bir televizyon kanalına teknik servis desteği veriyorduk ve onlarda bu şekilde çift monitör kullanıyorlardı genelde tasarım işiyle uğraşanlar büyük ekran yerine kullanıyorlar bu şekilde.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...