Jump to content

Başlangıça dosya atma

Recommended Posts

Merhabalar,

Elimde tek uygulama dosyası halinde sidebar var.

Bunu winrar sfx arşivden açıldıktan sonra "x.bat" dosyasına yazacağım komutla "Başlangıç"a yerleşsin istiyorum.

Nasıl bir komut girmem gerekli, yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler...

sidebar kısayolunu masaüstüne at sonra yeni klasör oluştur Başlangıç adında sonra kısayolu bu klasörün içine at ve klasörü sfx yap çıkartma yoluna da

Path=%UserProfile%\Start Menu\Programlar\ yaz (Açıklama bölmüne yapıştırman yeterli bunun için)

Merhabalar,

Elimde tek uygulama dosyası halinde sidebar var.

Bunu winrar sfx arşivden açıldıktan sonra "x.bat" dosyasına yazacağım komutla "Başlangıç"a yerleşsin istiyorum.

Nasıl bir komut girmem gerekli, yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler...

Winrar ile SFX yap ve kısayolu çıkartacağın yola aşağıdakini yaz

%SYSTEMDRIVE%\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programlar\Başlangıç

İşte bir Örnek Kısayolu da atıyor exe dosyasının adını pdf dosyasının yerine yazarsan kısayol gider.

Path=%SYSTEMDRIVE%\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programlar\Başlangıç

SavePath

Silent=1

Overwrite=1

Shortcut=T, "Microsoft_Office_2007_Unattended_Install.pdf", "", "", ""

Kısayol exe başlangıca yerleştiği zaman pc açılırken programında otomatik yani sidebarında açılışta çalışır.

burda hem kısayol attığımız için hemde aynı yere çıkardığımız için orda aynı dosyadan 2 tane olacaktır ya kısayolu kullanın Shorcut

bölümü yada

bölümünü kullanabilirsiniz.

C@ngo %SYSTEMDRIVE%\Documents and Settings\All Users\ = %AllUsersProfile%

%AllUsersProfile% i kullanırsn hem kısalık bakımından hem işlev bakımından daha iyidir mesela ben document and settings değil profiller bu durumda bende çalışmıcak ama allusersprofille her şekilde çalışır :unsure:

C@ngo %SYSTEMDRIVE%\Documents and Settings\All Users\ = %AllUsersProfile%

%AllUsersProfile% i kullanırsn hem kısalık bakımından hem işlev bakımından daha iyidir mesela ben document and settings değil profiller bu durumda bende çalışmıcak ama allusersprofille her şekilde çalışır :unsure:

Userprofile yanlış dizindir arkadaşım iyi kontorl et.

asıl dizin budur sizin yazdığınızda başlangışta kısayol olmayacak.

sidebar kısayolunu masaüstüne at sonra yeni klasör oluştur Başlangıç adında sonra kısayolu bu klasörün içine at ve klasörü sfx yap çıkartma yoluna da

Path=%UserProfile%\Start Menu\Programlar\ yaz (Açıklama bölmüne yapıştırman yeterli bunun için)

güzel açıklama arkadaşım sağol

Bi şey daha sormak istiyorum. :unsure:

Winrar ile sfx yapıyoruz ya, bunun çıkartılacağı yeri ben "Program Files" yapmak istiyorum. "Program Files" içinde bir klasör oluşturup dosyaları oraya depolasın istiyorum. Onu nasıl yapabilirim.

Sağolun...

arkadaşım bnde bu konuda iddialıyım userprofile doru dizin örneğin kaynaklarda cleanup.cmd vardır onun içinden kontrol edebilirsin

İyide sen %userprofile% ye attırıyorsun ben ise %All Users% diyorum bu ikisi aynı değil hem yenibir kullanıcı açıldığında bu program çalışmayacaktır eğer sadece adminastratorda çalıştıracaksa problem değil çalışır.

%All Users%\Start Menu\Programlar\Başlangıç

Fark etmez iki kodda aynıdır.

e bende zaten böyle dedim

"%SYSTEMDRIVE%\Documents and Settings\All Users\ = %AllUsersProfile%"

postumda görüldüğü gibi ama allusersın daha sağlıklı olacağını söyledim user profile ile all user isteğe göre değişir tabi o kişiye kalmış

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...