Jump to content

Mutasyona uğramış insanlar yaşamalımı ?

fzkdevil

Recommended Posts

soru gayet açık arkadaşlar nükleer reaksiyona maruz kalmış insanlar var ve durum oldukça ciddi ve bu şekilde hayatlarını idame ettiriyorlar az öncede yılan bebek videosunu gördüm gerçekten midem kalktı bu şekilde doğmuş bir bebeğin bu şekilde acı cekerek büyümesi ( olasılıktır tabi ) ve büyüdüğünde herkezin ona yaratık gibi bakması olası bir cerrahi müdahaleden sonra fiziki düzgünlüğüne kavuşması halinde evlenmesi ve bu hastalığı bir sonraki nesle aktarması ve üreyerek gitmelerinin önüne geçilmelimidir. nazi mantığı ile üstün ırk koruma ve yaratma çabasında değilim ama bu şekilde bir korozyonada ben sonuna kadar karşıyım peki ya siz ?

Ne olursa olsun bu tür insanların öldürülmesine izin veremeyiz fakat en azından yeni nesiller üretmelerine engel olunmalıdır böyle bir önlem zaten kalıcı bir önlem gibide görünse dünya giderek nükleer kullanımını arttırmaktadır kısacası bu çözüm sadece az bir süre için geçerlidir.

soru gayet açık arkadaşlar nükleer reaksiyona maruz kalmış insanlar var ve durum oldukça ciddi ve bu şekilde hayatlarını idame ettiriyorlar az öncede yılan bebek videosunu gördüm gerçekten midem kalktı bu şekilde doğmuş bir bebeğin bu şekilde acı cekerek büyümesi ( olasılıktır tabi ) ve büyüdüğünde herkezin ona yaratık gibi bakması olası bir cerrahi müdahaleden sonra fiziki düzgünlüğüne kavuşması halinde evlenmesi ve bu hastalığı bir sonraki nesle aktarması ve üreyerek gitmelerinin önüne geçilmelimidir. nazi mantığı ile üstün ırk koruma ve yaratma çabasında değilim ama bu şekilde bir korozyonada ben sonuna kadar karşıyım peki ya siz ?

nesilden nesile atlayan ve görünümden daha kötü olan hastalıklar var mesela şeker hastalıgı aids bunlar daha kötü ve bunları biz insanoğlu yapıyoruz hayvanlar bile sakat olan yavrusuna bakar ama hasta olana bakamazlar diğer yavruları kurtulsun diye ama bizlerde hasta yaşatılır sakat ölür

başkasının hayatı konusunda hüküm vermek ne olursa olsun başkasına düşmüyor hukuk sistemleri bile idam kousunda bu noktadan hareketle idamı kaldırma eğilimindeler :-) başkalarının hataları yüzünden nefes almam hakkından olma haksızlık

Her insanın yaşama hakkı wardr tabi ki yaşamalı bu hakkı ona Allah vermiş

Ama bence genlerini sonraki nesle aktarması iyi bir durum değil ama gene kararı kendi vermeli kanımca

Arkadaşlara aynen katılıyorum....

Ek olarak Bush gibi canavarların yanında bu çok masum duruyor :(

(Çoğu kişi farkında olmasa da herkesin yaptığı dualar kabul oluyor ....Mesela masanın üzerindeki su dolu bardağı almak için elini uzatman fiili bir duadır.Elini uzatma sırasında elini uzatman için vücudunda meydana gelen faaliyetlere müdahele etmeden yerine gelmesi dünya nazarıyla baktığımında kendi kendine olması duanın kabul olduğunun bir göstergesidir.Sen sadece bardağı masadan almak için elini uzatıyorsun başka hiç birşeye karışmıyorsun...)

Nankör bir annenin yaptığı cahilce bedduanın sonucu doğan o bebeğin hayatı hakkında hüküm vermen ilginç doğrusu...Suçlu olan varsa o da annesi....Allah bile öldükten sonra hesap sorduğuna göre senin tavrın doğru değil.

...

Ama bence genlerini sonraki nesle aktarması iyi bir durum değil ...

Yukarıda genetik bir hastalık olmadığı belirtilmiş...

----------------------------------------------------------------

"Çörekotunda, ölüm hariç her türlü hastalık için şifa vardır."

Ebû Hureyre (r.a), Tirmizî.

Allahın verdiği canı yine Allah alır derdi veren Allah dermanıda verir eğer öyle yaşaması gerekiyorsa öyle yaşasın bırakın Allahın işine karışmayın...

doğru söze ne denir

ailenin hatasını çeken çocuklar. hamilelikte doktora gitmemek. 1 defa bile ultrasona girse çocuğun genetik hastalığı mutasyonu görülüyor. ama malesef ülkemizdeki eğitimsizlik karpuz tarlasından karpuz toplar gibi çocuk yapılmasını uygun görüyor. sakın herkesin durumu o kadar iyi değil demeyin hamilelikte 1 ultrasona giremeyecek kadar durumu kötü ise çocuk yapmasın daha sonra o çocuğa hiç bakamaz. Doğanın kanunu felan değil bu. Bu düpedüz cahillik. Allah'ın verdiği canı O alır başka söze gerek yok diyen toplumlarda nedense bu tip felaketler çok fazla. Önce tedbir sonra tevekkül!

benim öğrencilerimden bir tanesinin kulakları ağır işitmekte bazen konuyu tam olarak duymadığından anlayamamakta bu durumda siz olsanız ne yapardınız sınıfın geri kalanına göre mi hareket ederdiniz??? ben yaşıyorsam onlar da yaşamalı bu kadar basit...

kardeş konu güzel ama yorum hiç te güzel değil...

ALLAHU TEALA bizi dünyaya imthan etmek için insan olarak yolladı...

ve RABBİM kesinlikle hiçbir kuluna kaldıramayacağı yükü vermez...

SEN RABBİME TAM TESLİM OLURSAN BU TİP KONULARI BİLE AÇMAYA GEREK DUYMAZSIN....

yinede teşekkürler...

ailenin hatasını çeken çocuklar. hamilelikte doktora gitmemek. 1 defa bile ultrasona girse çocuğun genetik hastalığı mutasyonu görülüyor. ama malesef ülkemizdeki eğitimsizlik karpuz tarlasından karpuz toplar gibi çocuk yapılmasını uygun görüyor. sakın herkesin durumu o kadar iyi değil demeyin hamilelikte 1 ultrasona giremeyecek kadar durumu kötü ise çocuk yapmasın daha sonra o çocuğa hiç bakamaz. Doğanın kanunu felan değil bu. Bu düpedüz cahillik. Allah'ın verdiği canı O alır başka söze gerek yok diyen toplumlarda nedense bu tip felaketler çok fazla. Önce tedbir sonra tevekkül!

Ben o sözü arkadaşın sorusuna karşılık olarak verdim, Soru "mutasyona uğramış insanlar yaşamalı mı?" verdiğim cevap ise sadece bu soruya karşılık.Sizin belirttiğiniz şey ise çocuğa bakamıyorsan neden doğuruyorsun.

Ben o sözü arkadaşın sorusuna karşılık olarak verdim, Soru "mutasyona uğramış insanlar yaşamalı mı?" verdiğim cevap ise sadece bu soruya karşılık.Sizin belirttiğiniz şey ise çocuğa bakamıyorsan neden doğuruyorsun.

hayır benim söylemek istediğim niye mutasyonlu haliyle doğuyor? bunun kontrolü yapılıp erken bir zamanda niye önüne geçilmiyor?

Bi kere o çocuk mutasyon sonucu mu oluşmuş. Yani nükleer reaksiyon veren madenler gibi dışarıdan müdehale ile mi böle olmuş yoksa bu hastalık mı. Eğer mutasyonsa mutasyonlar sonraki bireylere geçmez. X-Mende yaşamıyoz. eğer hastalıksa bu irsi midir. Isrsi olsa bile çocuğunda illa çıkacak diye bir kural yoktur. Sarılık olan bir anne veya babanın çocuğu illa sarılık olacak diye bişey yok. Tam bi bilgim yok bu tür konularda kendi çapımda bildiklerimi söledim ama yanlışlık olabilir.

Sonuçta kimsenin kendisine sorulmadan öldürülme hakkı yoktur. Onun için öldürülemez.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...