Jump to content

cevabı verilesi sorular

Saltuk Gazi

Recommended Posts

Bu sorulara sizin cevabınız nedir?

-Yüzmek zayıflatıyorsa balinalar neyi yanlış yapıyorlar?

- Mısır yağı mısırdan, ayçiçek yağı ayçiçeğinden elde ediliyorsa; bebek yağı nereden elde edilmektedir?

- Süper yapıştırıcı herşeyi yapıştırdığı halde niçin içinde bulunduğu tüpün iç cidarlarını yapıştırmamaktadır?

- Niçin yanlış çevrilen telefon numarası hiçbir zaman meşgul çalmaz?

- Niçin falcıya gitmeden evvel randevu almak gereklidir?

- Eğer bugün hava sıcaklığı 0 derece ise ve yarın iki kat daha soğuk olacaksa, yarın hava kaç derece olacaktır?

- Niçin "tek heceli" kelimesi diyebilmek için dört hece kullanmaktayız?

- Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde, yeni boyalı yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?

- Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanılmaktadır?

- Evli insanlar gerçekten daha mı uzun yaşamaktadırlar yoksa öyle mi hissetmektedirler?

- Işık 300.000 km/sn hızla yayıldığına göre karanlık hangi hızla çökmektedir?

- Işık hızında giden bir arabada oturduğumuzu varsayarsak, farları yakınca ne olur?

- Bir şizofren intihar etmekle tehdit ediyorsa, rehin alma suçundan yargılanabilir mi? Ahmet Necdet Sezer bu işe ne der?

- Niçin fare kokulu kedi maması yok?

- Kadınlar niçin tuvalete yanlız gidemezler?

- Teflona hiçbir şey yapışmadığı halde teflon tavaya nasıl yapışmıştır?

- 24 saat açık benzin istasyonlarının kapılarında neden kilit vardır?

- Kör bir eskimonun kızak köpeği kör müdür?

- Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır?

- Kar küreyicisinin şöförü sabah işine neyle gelmektedir?

- Bir çok tüketim maddesinde "Buradan açınız" yazmaktadır, eğer "Başka bir yerden açınız" yazsaydı ne yapmamız gerekirdi?

- Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?

alıntıdır...

sanırım tnc de kimse beni sevmiyor ya hangi konuya ne desem yanlış taraflara çekiliyo hem ben zaten dikkatinizi çekerim bazen demiştim :D

yanlış anlama. kastettiğin benim mesajımsa senin yazdıklarını görmeden önce yazdım. kırılmanı istemem.

- Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?

çünkü karakutu kendi haliyle zaten ağır olduğu için bunu tamamen uçağa uygularsak uçak çok ağır olur ve uçma ihtimali azalır :D

kendi haliyle ağır derken karakutunun yapıldığı ham maddeden uçak yaparsak uçak çok ağır olur

söz sana tek tek cevaplıcam ama şu an çok yorgunum. yatayım biraz uyuyayım yarına Allah kerim :D

söz sana tek tek cevaplıcam ama şu an çok yorgunum. yatayım biraz uyuyayım yarına Allah kerim :D

madem ki cevaplıcan bi soru da benden:

yirmilik diş neden yirmi yaşında çıkmaz? :D

bu arada büyük geçmiş olsun. umarım tez zamanda sağlığına kavuşursun mavi.

madem ki cevaplıcan bi soru da benden:

yirmilik diş neden yirmi yaşında çıkmaz? :lol:

bu arada büyük geçmiş olsun. umarım tez zamanda sağlığına kavuşursun mavi.

beni sinir etmek için. inşallah kardeşim sağol. adı üzerinde yirmilik diş di mi. yirmilik dönemin devamında çıkması lazım. e bekliyoruz işte dört gözle. :)

-balinalar soğuk denizlerde yaşadığından ortama uymaları gerekiyor. Soğuğu derileri belli ölçüde kesiyor ama vucut ısılarını dengede tutan şey aslen yağ tabakaları oluyor.

-Bebek yağı ağarlıklı olarak zeytin yağından elde ediliyor. Katkı olarak (Firmalara göre değişiyor) papatya ve kadife çiçeğide katılabiliyor. Bebek yağının üretim amacı bebeklerin cilt nemini sabitemektir.

-Her maddenin kimyasal bir yapısı vardır. Bu yapıyı genelde oksijen tetikler. Süper yapıştırıcı oksijen teması olduktan sonra yapışkan özelliği gösterir. Tüpün içinde hava akımı olmadığından oksijen barındırmaz.

-Yanlış bir düşünce.Benim başıma geldi ve meşgul çaldı. Israr edip tekrar aradım yanlış numaraymış :)

-Randevu almak istemiyorsanız Taksimde fal cafelere gidebilirsiniz.

-Çok kolay bir cevap size: 0 santigrad derece 273.15 kelvin derecedir. Bu dereceyi 2 ile çarparsak hava sıcaklığının 546.30K olduğunu görürüz. Eğer santigrad istiyorsanız 273 çıkartırsınız.

-tek heceli kelimesini tek hecede söyleyemediğimiz için :)

-Kedi ulaşabileceğe ciğere mırnav dermiş!

-Gerçek limon suyu deterjanların cildi tartibat etkisini azalttığından.

-Yalnızlık Allah'a mahsustur

-Aynı hızla. İki olgu vardır karanlık ve aydınlık. Bu soru arabanın önü 100KMile gidiyorsa arkası kaç km ile gider diye sorulabilirdi :)

-Bu soru standart fizik sorusudur. Fizik içerikli dallarda okuyan herkes bilir. Araba eğer ilk hızsız ise ışık ulaşabileceği maksimum uzaklıkta kalır. Lakin araba ışık hızında iken farları yakarsa ışık ışık hızının iki katı hızda gider.

-Yargılanır ama sonuç pisikolojik incelemede biter.

-Kediler fareyi kokusu yüzünden kovalamazlar. Büyük küçüğü ezer pisikolojisi. Bu sebepten koku önem arzetmez. Hatta kedi bu kokuya alışırsa otonom sinir sistemi bu durmu benimser ve farelere karşı olan ilgisini azalta bilir.

-Yorum yapacak birilerine ihtiyaç vardır. Ayrıca aksesuar ve bayan giysilerinin giyilebilmesi zordur.

-Her katının belli bir erime noktası vardır. Sıvı halde yada belli bir sürtünme kuvveti ile bu durum mümkündür. Ayrıca çağımızda çok güçlü metal yapıştırıcıları mevcuttur (kaynak buna bir örnektir)

-İçeride genelde uyuyan biri vardır. Ayrıca gece karanlığında dışardan gelebilecek hayati tehlikeler daha büyüktür.

-Öyle olması mı gerekiyor. Bununla birlikte kızak köpekleri tipide yollarını rahatlıkla bulabilirler. Tipide görmek neredeyse imkansız olmasına rağmen. Bu hayvanlarda yön bula güdüleri kartallar kadar yüksektir!

-Düşerken paraşütü takmak çok zordur. Bunun dışında paraşüt kullanmayı bilmiyorsanız havada paraşüte dolanma ihtimaliniz çok yüksektir. Can yeleği su birikintisi için bir tertibattır. Düşdüğünüzde boğulamak için. Malumunuz dünyanın büyük çoğunluğu sularla kaplıdır!

-Belediyenin memur ve işçi servisi ile.

-Buradan açınızın mantığı deforme edilen kısım olması. Bu sayede daha kolay açabilirsiniz ve herhangi bir efor gerektirmez. Başka bir yerden açarsak genelde yerleri temizlemek zorunda kalırız :)

-Uçakların uçabilmesi için (tasarıma göre değişir) Belli bir ağarlık sınırı vardır. Bu sınır hem üst hemde alt limitlerle sabitlenir. Uçağı havada tutan en büyük etmen akışkanlarn hareketidir. Laminar akışın türbülanslı akışa çevrilmesi gerekmektedir. Buna direnç için uçaklar mümkün olduğunca hafif yapılmalıdır. Karakutunun malzemesi çeliktir. Uçaklar ise genelde aliminyum saç ve plastikten yapılır. Bu durum hem yakıt hemde mesafeyi arttırır.

Not: Uyuyamadım da :lol:

Bu mantığa göre belli bir hacmide yoktur ve dolaylı olarak sürtünme sıfırdır. Siz ışınlanma modülüyle ışık hızını karıştırıyorsunuz sanırım. Kütle enerjiye dönüşemez en fazla hal değiştirir. Atom yapısı değişir ve tanecikler arası mesafe artar. İç enerji ve sürtünme enerjisi max değerine ulaşır. Fakat kütle atomları dağalmadığı sürece korunur.

ama yine de farları yanmaz yanması için arabanın kendinden daha yavaş gitmesi gerekir yoksa aynı hızda gitmesi durumunda farları yakma dediğimiz olay gerçekleşemez, ışık arabayı geçemez..

ayrıca

-Çok kolay bir cevap size: 0 santigrad derece 273.15 kelvin derecedir. Bu dereceyi 2 ile çarparsak hava sıcaklığının 546.30K olduğunu görürüz. Eğer santigrad istiyorsanız 273 çıkartırsınız.

peki ya soğukluğa kelvin değil de fahrenheit olarak bakarsak? o zaman 0 celcius 32 fahrenheit, bunun iki katı da 64 F yani celcius olarak 17.77777777777778 derece olur ki bu da dediğin 273 ten kat kat küçük....

o yüzden ben diyorumki X santigrat sıcaklığın iki katı 2X olur ancak soğukluğun(ya da sıcaklığın) iki katı üç katı veya yarısı gibi bi ifade olamaz :unsure:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...