Jump to content

cd room gözükmüyor

deneme51

Recommended Posts

pc de 2 tane cd room var biota görüyor ama xp açıldığı zaman bilgisayarımda gözükmüyor aygıt yönetiminden bakıyorum ünlem işareti içinde yarı tanımız vaziyette sorunu gider yedıden yükle yapıyorum ama hala ünlem işareti çıkıyor 3 5tane cd room denedim ama olmadı formatsız bir çözüm yolu avarmıdır aceba

help me :angry:

"Kayıt defterindeki yapılandırma bilgisi eksik ya da bozuk olduğundan Windows bu donanım aygıtını başlatamıyor. (Kod 19)"

anakartı tanıttığın driver varya onu program ekle kaldırdan kaldır kopmle silve anakart cdsinden tekrar yükle tekrar yüklemeyi denedinmi

arkadasım anakarttan bişi kurmadım kursamda gene aynı formatatamıyorum çok onemlı prog vs var kayıt defterinden ayaralayabilirmiyiz

powertoys toolsu vardı sanırım onunla bu sorunu çözebilirsin. ama hangisi oldugu aklıma gelmiyor

bu sitedeydi ama hangisi unuttum :angry:

Please register to see this content.

Tweak UI diycem ama emin degilim. bilen yardım edivesin gari :D

pc de 2 tane cd room var biota görüyor ama xp açıldığı zaman bilgisayarımda gözükmüyor aygıt yönetiminden bakıyorum ünlem işareti içinde yarı tanımız vaziyette sorunu gider yedıden yükle yapıyorum ama hala ünlem işareti çıkıyor 3 5tane cd room denedim ama olmadı formatsız bir çözüm yolu avarmıdır aceba

help me :unsure:

"Kayıt defterindeki yapılandırma bilgisi eksik ya da bozuk olduğundan Windows bu donanım aygıtını başlatamıyor. (Kod 19)"

Üstad, Aygıt yöneticisine baktığında ünlem işareti görüyor olman gayet normal. Çünkü CDler veya DVD ler aynı jampır ayarları ile satışa sunuluyorlar. Birden fazla cd veya dvd taktığımızda bu jampırlar aynı yerlerde olduğundan problem çıkartacaktır, hatta CD yi çıkartmak istediğinde her ikisi birden çıkacaktır, vb.

Sorunu ancak CD lerin jampırlarının yerlerini değiştirerek çözebilirsin. Anakartın driver tekrar yüklemek, Register ayarlarını değiştirmek veya Sistemi tekrar yüklemek sorunu nu çözmez.

Kolay gelsin...

Üstad, Aygıt yöneticisine baktığında ünlem işareti görüyor olman gayet normal. Çünkü CDler veya DVD ler aynı jampır ayarları ile satışa sunuluyorlar. Birden fazla cd veya dvd taktığımızda bu jampırlar aynı yerlerde olduğundan problem çıkartacaktır, hatta CD yi çıkartmak istediğinde her ikisi birden çıkacaktır, vb.

Sorunu ancak CD lerin jampırlarının yerlerini değiştirerek çözebilirsin. Anakartın driver tekrar yüklemek, Register ayarlarını değiştirmek veya Sistemi tekrar yüklemek sorunu nu çözmez.

Kolay gelsin...

arkadaşımızın dediği çözüm yolu çok doğru hele bide cd dvd ler aynı markaysa ,çözüm yolu biri master diğeri slave yapmak cd rom arkasına bakarsan küçük beyaz plastik pinlere bağlı bunun birini dikey diyerini yatay yaparak sorununu çözersin

1 - Cihazlarım Master - Slave ayarlarına Bak.

2 - Yeni Bir İde Kablosu ile tekrar dene

3 - Power Supply Doğru Voltajı vermiyorsa Cihaz Çalışmaz Power Suppyl Dene

4 - Bios dan ide ayarlarını tekrar Kontrol Et

Kolay Gelsin....

• 7 ay sonra...

Windows bu donanım için aygıt sürücüsünü başarıyla yüklediği halde donanım aygıtını bulamıyor. (Kod 41)

Aygıttaki sorunu gidermek için Sorun Gider'i tıklatın.aygıt üzerinde sarı ünlem var.

sorun gider işe yaramıyor

ne yapmam lazım arkadaşlar?saygılarımla

formatla kurtul at gitsin kurtul dert etme hem bu sayede kafanda dinç olur en az 1 ay idare eder yap gitsin :mellow::)

herşey formatla olacaksa ozman sorun ıye bişe açmıyalım.onemlı olan ben ce soruna .çare bulalım bence ılk once soruna çare enson format:D

Sürücü yüklenmiş, ancak Windows aygıtı bulamıyor. Bu hata, Windows Tak ve Kullan özelliği olmayan bir aygıtı algılamadığında oluşur.

Aygıt kaldırılmışsa, sürücüyü kaldırın, aygıtı yükleyin ve sonra Donanım değişikliklerini tara'yı tıklatarak sürücüyü yeniden yükleyin. Donanım kaldırılmamışsa, aygıt için yeni veya güncelleştirilmiş bir sürücü edinin.

Aygıt Tak ve Kullan özelliği olmayan bir aygıtsa, sürücünün daha yeni bir sürümü gerekiyor olabilir. Tak ve Kullan özelliği olmayan aygıtları yüklemek için, Donanım Ekleme sihirbazını kullanın. Denetim Masası'nda Performans ve Bakım'ı tıklatın, Sistem'i tıklatın ve sonra da Donanım sekmesinde Donanım Ekleme Sihirbazı'nı tıklatın.

Aygıtın Genel Özellikler sekmesinde, Sorun Gider'i tıklatarak Sorun Giderme Sihirbazı'nı başlatın.

-Eğer işe yaramazsa;

bunu indir winrarla yada winziple aç çıkan dosyaları çalıştır,önce driver-clean.exe yi çalıştır uyarı görüntülerse onay ver sonrada RegistryChecker.exe yi çalıştır ve restart yap

Sürücü yüklenmiş, ancak Windows aygıtı bulamıyor. Bu hata, Windows Tak ve Kullan özelliği olmayan bir aygıtı algılamadığında oluşur.

Aygıt kaldırılmışsa, sürücüyü kaldırın, aygıtı yükleyin ve sonra Donanım değişikliklerini tara'yı tıklatarak sürücüyü yeniden yükleyin. Donanım kaldırılmamışsa, aygıt için yeni veya güncelleştirilmiş bir sürücü edinin.

Aygıt Tak ve Kullan özelliği olmayan bir aygıtsa, sürücünün daha yeni bir sürümü gerekiyor olabilir. Tak ve Kullan özelliği olmayan aygıtları yüklemek için, Donanım Ekleme sihirbazını kullanın. Denetim Masası'nda Performans ve Bakım'ı tıklatın, Sistem'i tıklatın ve sonra da Donanım sekmesinde Donanım Ekleme Sihirbazı'nı tıklatın.

Aygıtın Genel Özellikler sekmesinde, Sorun Gider'i tıklatarak Sorun Giderme Sihirbazı'nı başlatın.

-Eğer işe yaramazsa;

bunu indir winrarla yada winziple aç çıkan dosyaları çalıştır,önce driver-clean.exe yi çalıştır uyarı görüntülerse onay ver sonrada RegistryChecker.exe yi çalıştır ve restart yap

TEŞEKKÜRLER EKSELANS verdiin linkteki programcık işimi gördü.çalışmalarında başarılar

Sadece donanımın arkasındaki jumper ayarlarını düzgün şekilde yapınız.

Örnegin 1 adet ide kablosuna iki adet cdrom veya hdd bağladığınızda birisini ana: master diğer: slave olarak ayarlayınız.

alıntıdır

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...